Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ünneplitek a házassági...

Hogy ünneplitek a házassági évfordulót pici gyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Terveztek programot amég vigyáznak a picikre(vacsii?)? Vagy csak otthon vagytok ? Esetleg együtt mentek gyerekekkel valahova? 4-5 év alattiakra gondolok :)

2021. szept. 15. 13:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Lepasszoljuk a nagyszülőkhöz.
2021. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
legozással,barbizással,szörpözéssel,állatkertlátogatással
2021. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
25%
Nem ünnepeljük sehogy, nem a gyerek miatt. De a "lepasszoljuk" elég gáz.
2021. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Ha véletlenül eszünkbe jut, hogy házassági évfordulónk van, nyomunk egy puszit. :D

Gyerek előtt is így volt. Semmilyen ünnephez nem szeretjük az ilyen nagyon szertartásos hacacárékat, szülinapra, névnapra is csak átadjuk az ajándékot, ölelés, boldogszülinapot, majdénelmosogatok ;). Egyedül a szenteste olyan, hogy együtt akarunk lenni és mindenki hagyjon minket békén, de nyilván úgy, hogy a gyerekünk is velünk van, hiszen az családi ünnep.


A programokat ünneptől függetlenül szervezzük, amikor épp kedvünk szottyan, és azok is szinte mindig gyerekkel együtt töltött programok. Ha annyira ünnepelni akarnánk valamit, szerintem maximum a gyerekkel együtt beülnénk egy jobb cukrászdába.

2021. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De miért nem tartjátok? Azerintem ez szèp dolog főleg ha nincs idő egymásra ilyenkor lehet készülni “ elcsábítani a másikat” kilépni kicsit a napi rutinból és egymásra koncentrálni csak . Szerintem szép dolog ünnepelni akár egy vacsival
2021. szept. 15. 14:10
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Egyelőre most kimarad a kettesben ünneplés, mert a “nagy” 2 éves lesz, a pici pedig pár hetes.

De ha kicsit nagyobbak lesznek, mondjuk a kicsi is lesz 2 éves, akkor arra az estére majd mi is “lepasszoljuk” valamelyik nagyszülőnek.

2021. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom miért gáz lepasszolni a nagyszülőhöz. Vagy a fogalommal volt gondod?

Számomra igenis fontos, hogy amikor van valami, amit meg lehet ünnepelni, akkor megtegyük. Épp emiatt nem tartom hülyeségnek pl. a Valentin napot, mert ez egy plusz alkalom az évben, hogy kettesben legyünk, gondoljunk a másiknak valami szép ajándékot, amire amúgy is vágyik, de magának nem venné meg. Ez persze nem azt jelenti, hogy máskor nem ajándékozzuk vagy lepjük meg egymást. Egyszerűen szeretem, hogy van még egy apropó ami csak kettőnkre tartozik. Szóval épp ezért passzolom le bátran és bűntudat nélkül évi 2-3x csak a saját és párom kényeztetésére a gyereket.

2021. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Miért baj ha a nagyszülővel van? Ha szereti Őket az nagyon nagy buli a gyereknek is hogy mamával papával bunkizhat. És a mama papa is örül ha unokázhat sose értettem miért kell ennyire elszeparálni a rokonoktól. Imádtam a mamámat és papámat amég voltak. Örülök , hogy anya néha “lepasszolt” bár Ő munka miatt , de sose volt törés ezért a gyerekkoromba inkább sok szép emléket őrizhetek. Anyukámat meg a világ legjobb anyukájának tartom. És megérdemli az unokázást havonta egyszer szereti elvinni Őket két napra és a világ összes programjára elvinni. Irigykedem a gyerekeimre , de szívesen “lepasszolom” Nekik , mert szuper élmény Nekik. Én is így tervezem az évfordulót , a gyerekekkel meg amúgy is programozunk folyamatosan. Ez meg legyen a mienk ez a nap mint férj és feleség és ha jól esik be is borozunk és hajnalig nevetünk és beszélgetünk hangosan !:D
2021. szept. 15. 14:21
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem szoktunk nagy ünnepséget csapni.
2021. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%

#5

Erőltetettnek érezzük dátumhoz kötve elcsábítani a másikat. Nem is biztos, hogy pont aznap kedvünk lenne kimenni valahová, lehet hogy épp jobban esne kinyúlni a kanapén. Kicsit olyanok az ilyen ünneplések mint a szilveszteri bulizás, nagyok az elvárások, bulizni/ünnepelni KELL, aztán csalódás van a levegőben, ha nem is volt olyan nagy durranás.

Szerintem csak a személyiségünkhöz nem passzol az ilyen megkötött ünneplősdi. Nálunk inkább a hangulat hozza az eseményeket, az esemény a hangulatot nem annyira.

Akinek passzol, annak valóban szép dolog úgy ünnepelni az évfordulót, hogy megadja a módját.

2021. szept. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!