Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy függeni...

Mit jelent az, hogy függeni egy embertől? Ez betegség? Ha igen gyógyítható?

Figyelt kérdés
Szóval milyen tünetei vannak, ha mondjuk függök egy embertől?
2010. szept. 3. 19:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy betegség.. De elég rossz dolog. A "tünetei", hogy nem tudsz semmit se csinálni nélküle.. Nem látod értelmét az életnek, ha ő nem vesz részt ÁLLANDÓAN benne... Nem tudsz nélküle döntést hozni... Mindent feláldozol miatta... amit amúgy nem is kéne... Hasonlók.
2010. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A szerelem egy tipikus tünet.A legerősebb függés.Ahogy a ragadozó függ a táplálékától.
2010. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát függeni egy embertől érzelmileg és anyagilag is lehet.

Szerintem az érzelmi függőség a túlzott ragaszkodáson, és a beteges szereteten alapul, úgy érzi, hogy nem tud nélküle élni, minden nap szüksége van a másik társaságára. Hasonló lehet, mint a szenvedélybetegség, a játék, vagy az alkoholfüggőség.

Anyagilag is lehet függeni, de ez tuti gyógyítható, munka a gyógyszer neve.

2010. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
érzelmi függőségre gondoltam :) és hogyan lehet enyhíteni, hogy lehessenek saját döntéseim? ne kérjem ki mindig a véleményét stbstb?
2010. szept. 3. 20:12
 5/17 anonim ***** válasza:
Kereshetnél rajta kívül is megerősítést, hogy magabiztosabb légy.
2010. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Néha kell külön programokat szervezni barátokkal, barátnőkkel, akkor rájössz, hogy nélküle is jól tudod érezni magad, és a várva-várt találkozáson annál jobban fogtok egymásnak örülni. Legyen saját akaratod, személyiséged, amit nem ő alakít.
2010. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
kerestem, 600 barátom van mellettem és mégis függök a pasimtól.. nem vagyok képes nélküle semmitsem megvenni mer ha neki nem tetszik, akkor semmi újba belekezdeni, mert ha neki nem tetszik.. szóval szeretnék változni , de mikor megkezdem, nem vagyok rá képes véghez vinni, hogy bármit magamtól csináljak
2010. szept. 3. 20:19
 8/17 anonim ***** válasza:
Szakítás?
2010. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Önuralom és akarat kell hozzá.

Keríts magadnak egy szabad délutánt, majd menj el vásárolni az egyik barátnőddel, és azért is vegyél valamit, ami talán nem tetszik a pasidnak. akármennyire is tartasz attól, hogy neki nem jön be, azért is vedd meg, a tested te irányítod, te mész el a kasszáig, te fizetsz a kezeddel. Ha nem teszel ellene, sosem gyógyulsz ki belőle.

2010. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

pénzügyi függés:


nem válhatsz el tőle, jogaid és méltóságod ide vagy oda, mert akkor a híd alatt fogod végezni.

2010. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!