Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez egy betegség? Ha igen,...

Ez egy betegség? Ha igen, mivel gyógyítható?

Figyelt kérdés
Nem is igazán tudom elmagyarázni, inkább példákat mondanék. például, amikor fekszek az ágyon, és csak az egyik felem van betakarva, úgy érzem be kell takarnom a másikat is..egyszerűen nem bírom elviseni, ha nem teljesen szimmetrikus körülöttem minden. pl. az egeremen(gép) az egyik billentyű egy kicsit mozgott, a másik nem, és ezt egyszerűen nem bírtam elviselni, így vettem egy új egeret.. nem tudom ezt az érzést elmondani de nagyon rossz.. segítség! ez egy betegség? ha igen akkor szakami név?segítség?
2011. júl. 23. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem kényszerbetegség.....


[link]


Sajnos nekem is van egy kicsit....:(

2011. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Ne pánikolj. Azért mert szereted a rendet nem feltétlenül vagy beteg és szorulsz kezelésre. :-)

Mindenkinek vannak hülye dolgai. Takard be magad és kész. Vagy vegyél új egeret ha gondolod.


Egyébként ha mindenképpen diagnosztizálni akarsz valamit magadon, akkor tudd, hogy a kényszerbetegségnek van ilyesmi formája. Viselkedésterápiával is jól kezelhető, súlyosabb formái igényelhetnek gyógyszeres kezelést, melynek hatására a beteg tünetei rohamosan javulnak, idővel megszűnnek. A gyógyszerrel az a baj, hogy csak tüneti kezelés, a szedése után a tünetek visszatérhetnek, ezért nem árt mással is próbálkozni mellette/alatta/helyette. Szerotonin visszavétel gátló szereket szoktak alkalmazni pl. fevarin. Neten ha rákeresel, akkor biztos találsz cikket erről.


No most, hogy ilyen okosak lettünk azt is szeretném elmondani, hogy a világon szinte majdnem minden ember "szenved" valami furcsa pszichés betegségtől. Persze a pszichiáterek szerint. Nyilván nekik is meg kell élniük valamiből, meg a gyógyszergyáraknak. Mostanában egyre több betegséget diagnosztizálnak, illetve egyre több tünet együttest sorolnak a betegségek közé.


Amennyiben ezek a fent leírt tünetek jelentősen rontják az életminőségedet vagy a körülötted élőkét, akadályoznak a mindennapi feladatok ellátásában vagy a másokkal történő kapcsolatteremtésben, akkor tényleg érdemes szakemberhez fordulni.

Ha ez nem áll fent akkor csak annyira vagy gyoggyant mint mások. De még az sem biztos. :-D

2011. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
annyira nem tartom súlyosnak, de néha úgy érzem magam, mint Monk, a flúgos nyomozó :DDDD amúgy a körülöttem létvők életét nem korlátozom ezzel, csupán engem idegesít. néha csak úgy előtör belőlem. köszönöm!
2011. júl. 23. 21:44
 4/7 A kérdező kommentje:
lévők*
2011. júl. 23. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:
OCD?
2011. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

olyan vagy akkor, mint a Soul Eaterben Kid. Ő is szimmetria mániás. Nekem egyébként ő a kedvenc szereplőm a sorozatból.

15/L

2011. júl. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ez egy betegség? Ha igen, mivel gyógyítható?"


Ez önmagában NEM betegség. Ezek kényszeres jelenségek. A kényszeresség onnantól lesz kényszerbetegség, ha komolyan akadályoz az életvitelben.


Példa: óvatosság az, ha valaki reggel az otthonról való elindulás előtt alaposan ellenőrzi, hogy mindenhol csukva van-e az ablak, el van-e zárva a gáz stb. Kényszeresség az, ha az is előfordul, hogy mondjuk kétszer is ellenőrzi, hogy el van-e zárva a csap. Végül kényszerbetegség az, ha az utcáról hazarohan, beront a lakásba, és megint végignézi, hogy minden csap el van-e zárva, és emiatt elkésik a munkából. Végül, súlyos kényszerbetegség, ha mondjuk emiatt el se tud menni otthonról.


Vagy: óvatosság, ha az ember naponta többször kezet mos. Kényszeresség, ha mondjuk minden étkezés előtt és után, meg még párszor kezet mos. Kényszerbetegség, ha állandóan kezet mos, emiatt munkahelyi vagy családi konfliktusa lesz, sőt, esetleg még a bőre is felmaródik a sok kézmosásban.


Egyszerű ökölszabály, hogy onnantól vagy beteg, ha mondjuk napi 1 órát kényszercselekvésekkel töltesz, vagy a kényszercselekvéstől rosszul vagy / munkádat, kapcsolataidat veszélyezteti.

2011. júl. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!