Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista lettem 22 évesen,...

Alkoholista lettem 22 évesen, ha elkezdek inni nem tudom abbahagyni. Hogy lehet ebből kiút?

Figyelt kérdés
Már ott tartok hogy 7 deci vodka simán lemegy és utána még kívanom és már kezd kihatni a mindennapi életemre. Menne ez egyedül? Sajnos a szüleim is isznak...

2021. nov. 6. 10:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%
Ne vegyél magadnak piát, ha van még önuralmad. Ha elmész a boltba, előtte írj egy listát a fontos dolgokról amik kellenek, és csak annyi pénzt vigyél le, amennyi kell. Ha nincs önuralmad, menj el pszichológushoz aki tud segíteni.
2021. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Figyu, én is ilyen vagyok. Sokat inni tudok, semmit se inni tudok, keveset nem. Ha "csak" annyi a baj, hogy ha már elkezded akkor le is iszod magad akkor egyszerű, nem kezded el. Havi 3-4X elengedem magam, nem nyilvános helyen, csak itthon pár haverral, annyi belefér. Meg szedjél valami máriatövis kivonatot.
2021. nov. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

#2 Igen, csak ezzel a hozzáállással az a baj, hogy az ember keresni kezdi a lehetőségeket meg az indokokat az ivásra. Aztán már csak azért jár társaságba, hogy ihasson, végül, amikor egyedül van, akkor is talál majd indokot az ivásra. Ha rossz napja volt azért, ha jó napja volt azért... és hopp végül már minden nap iszol, mert "van rá okod".

Az ember nem egyik napról a másikra lesz masszív alkoholista. Mindenki eleinte csak alkalmanként nem tud leállni az ivással, és ez az "alkalom" lesz egyre több.

2021. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Ez így volt az én férjemmel is, 1-2 sört nem tud meg inni, és mindig talált okot az ivásra. Most 40 napja nem ivott semmi, nem látom rajta , hogy kívánná, csak ha volt rá ok heti 2-3 szor ivott részegségig. Oké én is ha iszom iszom rendesen, de az évi 2-3 alkalom és az bele fér, ha kívánod az baj, az egyenes út a függòségbe, onnan meg kiút csak az lesz ha soha semmit nem iszol már és nagyon nehéz.
2021. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Valaki írt egy privátot nekem ezzel kapcsolatban, de megszűnt a fiókja, nem tudna valahogy rámírni mégis?
2021. nov. 6. 16:09
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudsz egyedül, addiktológushoz kell menned.
2021. nov. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Minden egyes nap ennyi?
2021. nov. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Én is az addiktológust mondom.

Olyan környezetben, ahol most élsz (isznak a szüleid, mindig van otthon alkohol), mindig vissza fogsz esni.

Olyan közeget kellene találnod, ahol nem isznak egyáltalán.


Az az egyetlen jó hír, hogy ezek szerint van rá anyagi fedezet. Esetleg ha dohányzol is, arról azt mondják, vonzza az ivást. Szóval az erre szánt rezsit szépen elteszed egy dobozba, és elköltöd szakemberekre, akik segítenek neked. Még maradni is fog, pár év alatt komoly tőkéd lesz.

2021. nov. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én is alkoholista vagyok. Igaz, hogy 29 (lassan 30) éve száraz, de a tényen ez ne változtat. Én úgy hagytam abba, ami szerintem az egyetlen módja; nem ittam többet. Mindenfélével elfoglaltam magam, földet vettem kertészkedtem, házat építettem, barkácsoltam, stb. Az volt a lényeg, hogy ne érjek rá. Ilyenformán csak az estéket kellett átvészelni.
2021. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele. Jött egy mélypont, amikor annyira kiábrándultam magamból, hogy elhatároztam,hogy nem iszok. Utána elmentem az AA-ba, hogy megtanuljak pia mentesen élni és az érzésekkel, helyzetekkel is megtanuljak bánni, hogy ne essek vissza. Most már hat és fél éve józan vagyok. Én se tudok keveset inni, úgyhogy egyszerűbb el se kezdeni már.
2021. nov. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!