Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért mert apám alkoholista,...

Azért mert apám alkoholista, azért nem szeretek inni?

Figyelt kérdés
Soha sem voltam részeg, pedig 23 éves vagyok. Inni már ittam alkoholt, de csak azért mert "rábeszéltek" itt-ott összejövetelen. Egyik nap mikor összejöttem a barátaimmal, rábeszéltek hogy igyak. Nem lettem részeg, csak sokkal jobban éreztem magam, mert amúgy elég zárkózott vagyok, de ott akkor beszédesebb voltam, tudtam táncolni stb. Hozzáteszem egy pohár pezsgő volt, meg egy pohár Jager. De bűntudatom volt utána. Mert apám útja egy intő példa volt, én meg alkoholizálok?
2013. jan. 31. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
akár azért is ... bár az enyém nem volt alkoholista, mégsem iszom
2013. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
A férjem azért nem iszik alkoholt, mert egész gyerekkorában a részeg apját nézte. Megundorodott tőle.
2013. jan. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én apám is alkoholista, ettől függetlenül néha én iszok (mondjuk pálinkát nem bírnám meginni, nem tudom, hogy miatta-e vagy amúgy sem) Bátyám is iszik ha úgy hozza a helyzet, bulizik, de öcsém például egy kortyot sem. Még sört sem. Tőlünk is kérdezi, hogyan tudunk inni. Szóval rá meg úgy hatott, mint rád.
2013. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne legyen önvádlásod, mert inni is lehet civilizált módon.

Az alkohol fogyasztása része a gasztronómiai kultúrának, egy barátokkal folytatott sörözéstől, egy barátnővel elfogyasztott pohár bortól senki nem lesz alkoholista.

2013. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem a rokonságomban volt egy alkoholista, már belehalt, viszont gyerekként kb az összes ünnep arról szólt, hogy járni alig tudott és összevissza beszélt. Hiába kérték ünnepek előtt, hogy legalább rám legyen tekintettel, ígérgetett, aztán semmi nem lett belőle. Nagyon ritkán iszom, szilveszterkor meg még 1-2-szer az évben, de akkor sem sokat. Picit én is undorodom tőle. Szerintem ezek a kisgyerekkori élmények nagyon befolyásolnak, ha nem is tudatosan, de biztos bennem van, hogy nem akarok olyan lenni, mint ő volt.
2013. jan. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Nálam biztos, hogy ez játszik be. A nagyapám kőkeményen ivott, igaz, csak sört, de végül ez lett a veszte, májzsugorodásba halt bele. Az apám szintén nem veti meg a piát, láttam épp elégszer részegnek, így én sokszor rá sem tudok nézni az italra. Nem mondom, hogy ünnepekkor nem iszok meg egy pohár bort, vagy valami gyenge röviditalt, de sosem részegedtem még le és nem is vonz a lehetőség. Néha jól esik feszültségoldásnak, de egyébként nekem elég az az egy pohár is, hogy jobban érezzem magam, sosem megyek ennél tovább és szerintem ez már nem is fog változni, 30 éves vagyok.
2013. febr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Az anyám alkoholista volt, terhességem alatt, kisgyerekkorom alatt tulajdonképpen végig részeg volt, apámat is belevitte, aztán meg is döglött benne (lehet, hogy kegyetlenség ezt mondani, de ha átéltétek volna azt, amit én valószínűleg ti is ezt mondanátok). Voltam már részeg de csak kétszer, mindkettő borzalmas élmény volt számomra, egyszer wc fölött görnyedés órákig, sírógörccsel, és túlzott őszinteséggel, utána család előtt immár hányással. Ez vette el a kedvemet jóformán magától az alkohol ivásától is. Meg az, hogy az osztálytársaim büszkén mesélik, és röhögnek egymáson, hogy mikor milyen részegen dülöngéltek, hát tényleg büszkeség mondhatom -.-"

Ráadásul amint egyre idősebb leszek, egyre undorítóbbnak találom az anyámat és egyre jobban gyűlölöm őt. Ha részeg embert látok, akár alkoholista, akár először részeg, szintén elfog az undor. Inni egyébként iszom, de ritkán és akkor sem sokat, gyengécske, nőies italokat. Tudom az első kettő részegségemből, hogy hamar átlépem a határt a még jókedv-már részegség között.

Az ivás miatt ne legyen bűntudatod, nekem sincsen, de odafigyelek, hogy igenis mértékkel igyak, és ne keveredjek olyan társaságba, aki leitathat vagy ők isszák le magukat.

20/L

2013. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen elképzelhető, hogy ez rád így hatott.

Mindenkire hat az, amit otthon lát, és utána az, hogy amit otthon látott mennyire fér bele a saját értékrendjébe.

Nálunk pl otthon hétköznap egyáltalán nem ivott senki, még egy sört sem. Jó, voltak a szekrényben piák, de csak ajándékba kapottak. Üdítőt is kizárólag családi összejövetelre vettünk.

Ezért nálam pl az alakult ki, hogy csapvizet iszom. Így jobban is esik akármi más, mert "különleges" :)

2013. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én barátom azért nem iszik alkoholt, mert az apja alkoholista és fél tőle, hogy ő is az lesz, és ő nem akarja azt a példát mutatni a gyerekeinek, mint amit ő látott otthon.
2013. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Előjött most, hogy hányszor volt hogy apám részegen támolygott haza, én kísértem őt be a szobájába, hogy feküdjön le. De mondjuk ő nem volt agresszív, csak hülyeségeket beszélt, miután hazajött a munkából 2 óra múlva már nem lehetett vele beszélgetni. Igen, én is hányszor hallom hogy "Ennyit-annyit ittunk, meg milyen részegek voltunk, mennyit röhögtünk." a hányásról stb. hogy milyen vicces. Én az ilyeneken nem tudok röhögni, rosszul érzem magam ha részegek körülöttem. Ezért sem szívesen járok ilyen társasággal sehova. Max délután, mikor tudom hogy nem isznak még.

2013. febr. 1. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!