Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Parom edesapja ujra elkezdett...

Parom edesapja ujra elkezdett inni. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Meg egeszen friss a kapcsolatunk es kenyesebb is a tema. Apos-jelolt evek ota nem ivott, de most ujra az uveg utan nyult. A parom nagyon magaba fordult, alig beszel velem. Nem tudom, hogyan tudnek nekik segiteni. Tudattam vele, hogy mellette allok, de probalok ovatos es tapintatos lenni. Az edesapjara hogyan lehetne hatni, hogy ezt befejezze? Anelkul, hogy eszrevennek, hogy en ebbe beleavatkozom.

2021. máj. 18. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Szenvedélybeteg emberek képtelenek megváltozni külső beavatkozásra. Ha csak nem dönt úgy az apósjelölt hogy abba hagyja a piálást akkor senki nem fogja megakadályozni benne.

Ne csinálj semmit, ha a párod segítséget kér akkor támogasd.

Viszont elárulok valamit:

Ha már most a kapcsolatotok elején ennyire magába fordul és megpróbál kizárni bizonyos dolgokból akkor jó eséllyel ő is szenvedélybeteg lesz (valószínű majd csak az apja halála után)...

2021. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem nem kéne beleavatkoznod... Ahogy írod friss a kapcsolatotok, így nem sok közöd van az édesapja cselekedeteihez. Főleg, hogy a barátod nem hinném, hogy nagyon beakarna avatni (abból kiindulva, hogy alig beszél veled) Sajnos ez a fajta függőség is egy nehéz eset.. Szerintem annyit tehetsz, hogy a párod mellett állsz 100%-osan és támogatod..
2021. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Annyit tudok, hogy evekkel ezelott volt hasonlo helyzet. Az abbamaradt. Utana nem ivott az apja.


Valamilyen szinten halas vagyok a paromnak, illetve ugy elem meg ezt a helyzetet, hogy bizalommal van felem, ha ezt a dolgot az orromra kototte. Szinte senkinek nem mondta el. A legtobb baratjanak sem meselte ezt el.


Probalok mellette allni es nagyon rossz erzes ot igy latnom. Az apjat is kifejezettem csipem, beleavatkozni igy direktbe nem merek es nyilvan nem is tehetnem meg. De nagyon nyomaszto.

2021. máj. 18. 10:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3: sajnos aki alkoholista, az örökké az marad. Legfeljebb nem iszik. De a függőség megvan, és akár hosszú absztinencia után egy fél pohár borral is vissza lehet esni.


Száraz alkoholistának hívják pont ezért azokat, akik elvileg "kigyógyultak". De ebből nem lehet kigyógyulni. Csak abbahagyni.

2021. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Vennék neki egy láda piát, ha ő ettől boldog.
2021. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy ember a problémáktól befordul, és kizárja a párját, arra nem lehet számítani. Ne tervezz vele hosszan. Különösen ne szülj neki, mert magadra maradsz a kicsiről való gondoskodásban.
2021. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!