Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a testvérem nem akar...

Ha a testvérem nem akar hazajönni Dubaiból (UAE), érheti baj? Nagyon aggódom, de nem tudom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

21 éves, tavasszal végzett az alapképzésen. Felvették ugyan a mesterképzésre, de azt mondta, hogy nem kezdené rögtön most szeptemberben, inkább dolgozna 1-2 évet, mert elfáradt az agya a tanulástól, vizsgáktól és szeretne kiszakadni az egyetemi környezetből. Meg lett itthon beszélve, hogy elmegy dolgozni akkor, mert a szüleink nem szponzorálják a semmittevését.


Nyáron újra jóban lett egy évek óta nem látott barátnőjével, a lány kint él és dolgozik Dubaiban, mint légi utaskísérő. Szeptemberben kiment hozzá, majd úgy jött haza, hogy ő kint akar élni és dolgozni, de ezen a szüleink kiakadtak, hogy biztosan nem, meg azért ez elsőre egy nagyobb kiadással is járt volna (szerintük).

Keresett munkát közben itthon, de nem nagyon talált, majd 2 hete megint kiment a fent említett barátnőjéhez de úgy, hogy a szüleinktől pénzt erre az útra már nem kapott, meg össze is vesztek vele, hogy ne nyaralni járjon kéthavonta munkanélküliként, hanem kezdjen magával valamit. Most ugye kiment és kérdeztem hétvégén, hogy mikor jön haza pontosan, mire mondta, hogy most péntekre van a repülőjegye, de szerinte kint marad. Kérdeztem, hogy hol kint? Mondta, hogy Dubaiban, mert ő nem vágyik egyáltalán arra, hogy itthon éljen, még Budapesten csak-csak elvolt az egyetem alatt, de vidéken, itthon elviselhetetlen az élet, minden szürke és unalmas, ő nem így akarja leélni az életét. És hogy keres kint munkát, úgy ott tud maradni legálisan. Ez volt hétvégén. Ma meg már azt mesélte, hogy tegnap két helyen is volt és valószínűleg lesz munkája, nézett lakásokat is (most a barátnőjénél lakik/alszik). De nekem valami nem kerek itt... Ha ennyire egyszerű lenne ez, minden 3. magyar ott akarna élni, dolgozni. Ráadásul gondolom a dubaji lakásárak nem egy pesti garzonéval egyenlőek még bérlés szintjén sem, ő meg összvissz valami 150 ezer forinttal ment ki (átváltva nyilván), azt is a nagyszüleinktől kérte, mert apukánk mondta, hogy ő erre egy forintot nem ad.


Unokatesónkkal beszéltem erről, szerinte prostinak állt. Mert hogy mindig szerette az arab, török fiúkat, egész egyetem alatt csak velük járt bulizni, mindig külföldi srácokkal kavart, volt együtt és hogy most belecsöppent a "paradicsomba", jó, hogy nem akar hazajönni. De még ha ez így is lenne, hogy talált volna ilyen rövid idő alatt magának bárkit kint?

Nem tudom, hogy működik a kinti rendszer, de azt igen, hogy a nőknek nagyon "nincs szava" úgymond. Nem értem azt sem, hogyha itthon hetekig nem talált egyetlen állást sem, kint hogy lett rögtön kettő olyan, ami szerinte nagyon esélyes, hogy felveszik rögtön... Nem buta lány, lediplomázott, felsőfokon beszéli az angolt és a franciát, de érthetetlen számomra kicsit ez az egész. Azt mondta, hogy a szüleinknek ne mondjam még, majd elmondja ő, de igazából nem is akar ennek nagy feneket keríteni. Karácsonykor sem akar hazajönni, mert hogy minek, kint jobban érzi magát és nincs kedve a veszekedésekhez.


Kérdeztem, hogy hol fog dolgozni, vagy milyen interjún volt, annyit mondott, hogy mind a két hely irodai munka, de konkrétumot még nem tud (?!).


2021. dec. 1. 00:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
66%
Ha a barátnő is prosti úgy könnyen találhatott magának is egy sarkot
2021. dec. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Nem az, megnéztük az Instagramját, Facebookját. Tényleg stewardessként dolgozik.
2021. dec. 1. 00:57
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
Akkor ha már régóta kint él lehet, hogy van valaki a barátikörében, aki tud a testvérednek segíteni
2021. dec. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem akarok negatív lenni kedves kérdező, de őszintén és igazságosan fogok válaszolni.

Ahogyan leírod a szüleidet valahogy megértem, hogy nem akar hozzájuk haza menni. Kicsit sem akarják támogatni, vagy leülni vele és megbeszélni hogy neki mi lenne a jó és hogyan tovább csak ez a tipikus toxikus szülő hozzáállás hogy: mennyél dolgozzál nem tartalak el. + nem sok választása volt, mert az őseitek elküldték dolgozni, és ha nekem akadna munka Dubaiban én is kimennék, de ki nem menne ki? A másik dolog meg az, hogy egy felnőtt emberről van szó, és bármennyire is fáj, de semmi közötök a magánéletéhez. ---> Tehát azt csinál amit akar. Jogában áll. Ha ő prosti és neki ez a jó, akkor ez a jó. Miért aggódnod érte nincs, mivel nyílván jobb neki ott kint, ha nem lenne jobb akkor haza jönne nyílván.

2021. dec. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Nem mondanám a szüleinket toxikusnak, mert amíg egyetemre járt, bőven volt támogatva.

Pl. egyedül élt albérletben, Pesten. Ez már magában 100+ ezres kiadás volt havonta, és akkor még semmit nem evett, nem volt egy moziban, vagy buliban, nem vett magának tankönyveket stb. Fizették a tandíját, minden nyáron 2-3 nyaralást, fesztiválokat. A szakmai gyakorlatán kívül nem kellett dolgoznia, amíg egyetemista volt.

Nem irigységből írom ezt, mert itt vagyok 18 évesen és nekem is megadnak mindent. Szóval nem ez az általános nálunk, hogy a gyerekek húzzanak dolgozni... Sőt, a szüleink szerették volna, ha elvégzi a mesterképzést is, mondták, hogy azalatt is támogatják, nem kell a pénzen aggódnia.

2021. dec. 1. 01:09
 6/36 anonim ***** válasza:
66%
Most ez oylan dolog hogy netre mindenki kitehet ezt-azt, bár igazából nem is lényeges a dolog szerintem hogy pontosan miböl él míg nem csinál semmi illegálisat.
2021. dec. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
64%
Bízd rá, majd ő tudja
2021. dec. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem éltél külön, akkor nehezen fogod érteni, mért nem akar az agresszívan jóindulatú szüleidhez visszaköltözni. Hidd el te is másként fogod látni a világot, ha kicsit beleszagolsz az önállóságba.


Nem mondom, hogy veszélytelen, amit csinál, és azt sem, hogy veszélyes, de lebeszélni biztos nem fogod.

2021. dec. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%

5# Megadnak neked/nektek mindent. És mi az a minden? Amiről ők eldöntik, hogy neked az jó. 21 éves nőnek megtiltják, hogy ______________ a saját életében. A vonalra bármi kerülhet, ami nem érinti közvetlenül a szülőket.

Ez így nem szeretet. Nincs ingyen.

2021. dec. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
39%

Ha van kint ismerős aki besegít neki nincs ebben semmi extra, ha prostinak állt volna olyan szinten degeszre kereste volna magát hogy akár naponta hazarepülhetne...


Amúgy dubaiban a kétkezi melósból van kevés,meg irodistából, viszont jött menteket nem vesznek fel sehova akkor se ha ég a ház, ezért se tud minden 4. magyar kimenni, viszont ha van ismerős aki tartja a hátát akkor sima ügy.

2021. dec. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!