Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édes apám meghalt februárban....

Váradi Attiláné kérdése:

Édes apám meghalt februárban. Ketten vagyunk testvérek. Anyám az öcsém nevére íratta a kocsit, sok mindent eladott már, és öcsém lányával akar vagy már kötött eltartási szerződést. Jogos e ha nem mit tehetek? Nincs ügyvédre pénzem.

Figyelt kérdés

2013. jún. 4. 06:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Anyukád a saját részére azzal köt eltartási szerződést akivel akar. A kocsi valószinűleg anyukád nevén volt, ha át tudta iratni az öcsédre.

Soha nem értettem meg, hogy két testvér egy örökségen (amiért ők tulajdonképpen egy percet nem dolgoztak) hogy tud vitatkozni.

2013. jún. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ingyenes jogi tanács egy rakat. A neten is válaszolnak és személyesen is rengeteg helyen van ilyen szolgáltatás.
2013. jún. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Itt az a kérdés hogy mindezt az elhalálozás óta csinálta e vagy előbb?Mert csak akkor érvényes ha előbb tette!A kocsi pld a mamáé volt? Mert csak akkor írathatta volna át!
2013. jún. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem elég az információ a válaszhoz, ebből nem lehet megmondani, jogos volt-e.
2013. jún. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az apai örökrész felett édesanyád nem rendelkezhet, csak haszonélvezeti joga van rá, az apai önrész egyenlő arányban oszlik meg a testvérek között, mértékét törvény szabályozza. Valamikor 50%, most, ha jól tudom 30% a kötelezően megjáró örökrész, ami ugye még megoszlik a testvérek között,(egyenlő arányban). Minden ingó és ingatlan vagyon 30% képezi a ti örökségeteket, anyai haszonélvezettel. Ez a 30% nem biztos,lehet, hogy több,nem tudom, ennek utána kell nézned. Édesanyád csak a saját tulajdonára köthet eltartási szerződést.
2013. jún. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Jaigen, keress rá a neten: PTK öröklési rend !
2013. jún. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt.Minden az öcsémé nekem semmi sem.


Alapja sem volt sok hiszen az iskolában én jeles voltam,ő 2-3as.De a demagógiájuk az volt,hogy ő valami fantasztikus üzletember lesz.


Ja és csak a fiú lehet élelmes,a lány vagyis én nem.


Mivel eszerint is kezeltek,én nem harcoltam azért,hogy ő miért kap autót,miért tömik tele pénzzel,én meg semmit sem kapok a jómódú szüleimtől.


Úgy voltam vele,majd megcsinálom én a sorsomat,legalább nem leszek önbizalom hiányos és depressziós attól,hogy naponta meg kellett hallgatnom,hogy én nem vihetem sokra.

Bármilyen hihetetlen még papírt is aláírattak velem,hogy a tesómé minden az enyém semmi sem.


Minden ismerősöm azt mondja ennyire ilyen nincs is,mint ami nálunk volt.


38 éves koromra annyira jól élek kizárólag a saját erőmből,amit azelőtt el sem tudtam képzelni.Azt se,hogy valaha is olyan jól fogok keresni,mint most.

Szegény tesómnak viszont,a nagy elkényeztetés és pénzelés következtében persze esze ágában sem volt dolgozni és megcsinálni magából a nagy üzletembert.


Persze már nem kap tőlük semmit, 15 év után kitették és nyomorog.És tudom,hogy avval kelnek és fekszenek öregkorukra,hogy milyen hülyék voltak,mikor megszabadultak tőlem és agyonkényeztették kisfiukat.


Állítólag bíróságra akarnak menni,hogy én tartsam el őket.

Hát kíváncsi vagyok ilyen előzményekkel,ennyi tanúval mellettem mi lenne.


Úgyhogy én nem harcoltam,magamban bíztam és ami ma van,az bőven elégtétel nekem.

2013. jún. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért az is beszédes, hogy téged kihagyott teljesen. Hogy sikerült elérned?
2013. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást.Amióta a tőlem 5 évvel fiatalabb testvérem meg született azóta ő az ISTEN.Én egész életemben úgymond hanyagolva voltam. Amíg ő kapta az új ruhákat én kapott használtakban jártam .Majd amikor elmentem 15 évesen dolgozni akkor kaptam a fizetésemből ruha anyagokat amit szoknyának varratak meg.Apu az mellém állt de nem sokáig aztán belenyugodott abba hogy anyai nagyanyám telke az öcsémé lett a szomszéd eladott háza az öcsémé lett.Most az öcsém természetesnek veszi hogy őt illet minden, Apám halála után kezdte eladogatni a dolgokat anyu. A kocsi apu nevén volt , vagy van még nem tudom. Én már az évek folyamán belefásultam abba hogy mindent az öcsémnek....

A napokban azzal állt elő öcsém hogy megváltozott a rendszer a hagyatéki körül és ő kéri a hagyatéki lefolytatását.Kér hogy beszéljük meg a dolgokat.

Apu halála után mindennap ott voltam másfél hónapig reggeltől estig anyuval.De amiket tapasztaltam arra az elhatározásra jutottam hogy abba hagyom.Öcsém kulcsot kapott mindenhez én pedig ha mentem fel állni kellett a zárt kapu előtt addig amig valaki beenged.

Úgy éreztem egész életemben hogy a szeretetet nem lehet ki erőszakolni.

Az egyik hozzászólóhoz nagyon hasonló az esetem. Én talpra esett ügyes lettem míg a testvérem kevésbé az.

Nem is nagyon törődnék vele ha más magán életi problémám nem lenne. De úgy gondolom ami jár az jár..

2013. jún. 4. 16:38
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Amennyiben az öcséd ajándékba kapta a szüleitektől a telket és a szomszéd házát, valamint az ajándékozás 15 évnél nem régebben történt, be kell számítani az ő örökrészébe, az-az ennyivel kevesebb rész esik rá a mostani hagyatékból. Feltétlen keress egy ügyvédet,vagy a hagyatéki tárgyaláson jelezd, hogy az öcséd ezt és ezt kapott ajándékba. Én is azt mondom, hogy ami jár az jár, ne hagy magad kisemmizni. sok sikert.
2013. jún. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!