Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány gyermeket tervezel?

Hány gyermeket tervezel?

Figyelt kérdés
2021. dec. 5. 14:04
A kérdező szavazást indított:
Egyet sem
Egyet
Kettőt
Hármat
Négyet vagy többet
164 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
86%
Többet terveztem de első terhessegem és annyira rosszul viselem hogy nem lesz tobb gyerek.
2021. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
63%
Én ikreknek örülnék a legjobban, szóval 2.
2021. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
85%
Egyet sem.
2021. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
83%
Egyet sem. Nem szeretem a gyerekeket.
2021. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
26%
Most nincs senkim akivel tervezhetnék,szóval egyet sem.De ha lenne valakim mégis,én akkor sem terveznék,kivéve akkor ha ő viszont szeretne,akkor is max. 2-őt,egy lányt és egy fiút.
2021. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim válasza:
79%

Nem szeretnék gyermeket vállalni. Remélem lesz húgomnak gyermeke és ráhagyhatom mindenem majd. :)

30/N

2021. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
34%

Hát nagyon sikertelen vagyok a nőknél, 24 éves létemre még hosszabb kapcsolatom nem volt. Szóval nem túl reális, hogy lesz gyerekem, de én azért szeretnék…


Érdekes belegondolni, hogy az összes ősöm (több százezer személy) vállalt gyereket, így lehetek én is.

Így nem gondolom, hogy “egészséges” ha ez nagyon hosszú lánc pont velem szakad meg.


Persze ez csak egy érdekesség, elsősorban a leendő gyerek érdekeit kell nézni akkor is, amikor azt mérlegeljük, hogy egyáltalán legyen e.


De azt furcsának tartom, hogy manapság mennyire sokan természetesnek tartják azt, hogy nem akarnak gyereket.

Persze nem ítélem el ezeket az embereket, csak nekem nagyon furcsa.


Én két gyereket szeretnék ha összejönne, egyrészt azért mert én nem ismertem annyira a testvéremet (kicsi voltam amikor meghalt), viszont az unokabátyámmal elképesztően jó a kapcsolatom. Egy jó testvéri kapcsolat borzasztóan erős kötelék lehet és előny az élet minden területén…

Van valaki aki mindig támogat.

Másrészt pedig ez kicsit önző dolog, de ha esetleg az egyik gyerek meghal (mondjuk egy gyógyíthatatlan autóimmun betegségben), akkor azt nem hiszem hogy túl lehet másképpen élni, mint hogyha van egy másik gyereked is, aki rád szorul.

Az én szüleim is teljesen összeroppantak, amikor meghalt az idősebb testvérem, hiszen mi voltunk életük értelmei… Ha én nem vagyok ott mint második gyerek, azt pl. anyukám biztos nem élte volna túl.

2021. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 Hanna S ***** válasza:
41%
Ikreket szeretnék én is, lehetőleg lányokat. 2-t.
2021. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
43%
4 lányunk van, ha garantáltan lány lenne, bevállalnánk még egyet. 😊
2021. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
73%

Egyet se, nincs hozzájuk türelmem. Idegesít a bömbölés, hiszti, visítozás, nem igazán kedvelem őket. (nem, nem utálom és nem is gyűlölőm, egyszerűen nem tudok és nem is akarok velük mit kezdeni)


Amúgy szerintem semmi furcsa nincs abban, ha valaki természetesnek tartja, hogy nem fog szülni/gyereket vállalni. 2021-et írunk, eljuthatnánk már odáig, hogy nem azt vesszük természetesnek és magától értetődőnek, hogy mindenki akar gyereket..

2021. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!