Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok akiknél az...

Vannak itt olyanok akiknél az apuka van otthon gyesen? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos az a helyzet,hogy a párom nem talált munkát már egy jó ideje és majdnem minden kölcsönünket felmondták már,mert nem tudtunk fizetni.MA párom már khr-es lett.

Arra gondoltunk,hogy én megyek el dolgozni ő pedig itthon marad gyesen a kicsivel.Nekem lenne is egy munka ahová mehetnék és így mivel a lakást is be akartuk fejezni összevonhatnánk a több kis kölcsönt egy nagyobba,aminek a törlesztője is kevesebb mint a sok kicsi külön.Csak olyan furán érzem magam emiatt.Milyen az ha az apa van otthon gyesen?Hogy lehet megoldani,hogy a ház is rendben legyen tartva,főzés stb + a gyerekek is és közben az anyuka dolgozik?Van itt olyan akiknél az apa ment gyesre?Hogy sikerült vagy sikerülhet ezt összehangolni a családi élettel?


2010. szept. 7. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
hát,ez ebben a mai modern korban egyre sűrűbben fordul elő,ne aggódj:-)
2010. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Na hát nálunk is. A magyarázat egyszerű. A fizetésem sokszorosa az övének. Ilyen egyszerű ez . Eleinte néztek ránk furcsán, ha éppen kedvem volt megmondtam az okot is. Én fél négyre már mindig otthon vagyok, megcsinálom az olyan melókat ami neki nem nagyon megy, mint pl vasalás, vagy a bonyolultabb kaják főzése. Egyébként meg minden akarat kérdése.
2010. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nincsen. Mi a véleményem róla?

Jó lenne, ha a pénz mennyiségétől függetlenül döntenék el a párok, hogy ki maradjon otthon, vagy legalább felváltva maradnának otthon, 1,5 évig az egyik 1,5 évig a másik.

A barátnőim mind azt hiszik, hogy nem lényeg 2-3 év kimaradás a munkából, majd behozzák a lemaradást. Én meg látom a kolléganőkön, akik 2-3 évig nem dolgoztak, hogy milyen borzasztóan kiesnek a munkából, az első hónapokban használhatatlan a munkájuk.

Elég szomorú, hogy nincs elég 4 órás megoldás Mo-n, úgy hogy közben vki megfizethető legyen, aki a gyerekre vigyáz.

Megpróbáltam most gyorsan összeszámolni, hogy hány családot ismerek, ahol a nő maradt otthon, hát 42 jött ki, mindenhol a férfi természetesen a nő fejéhez vágta, hogy azért a nő marad otthon, mert a férfi többet keres. (Nálunk is ez volt az érv.)

Közben jópár olyan nő ismerősöm van, akinek ez nem való, pszichológushoz járkálnak, mert nem bírják a bezártságot.

2010. szept. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

jó dolognak trtom, jo ha ő is kiveszi a részét a dolgokból..

csak hát általában a nő kevesebbet keres igy ő az aki otthon marad:-//

26 L

2010. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Bár nekünk még nincs babánk, de nem találok semmi kivetnivalót abban, ha bizonyos okok miatt apuka megy gyes-re! Miért is ne mehetne? A háztartást meg szerintem anyuka el tudja látni, úgy mint a baba előtt, amikor dolgozott. Én most 5ig dolgozom, ha hazamegyek egy órát szoktam pakolászni. Mivel minden nap megcsinálom, így nem halmozódik fel. Ha a férjem lenne gyes-en akkor is gondolom így csinálnám. Hazamennék, megtutujgatnám a gyermekem, aztán 3/4 -1 órát pakolásznék, és utána csak a pici meg a férjem! Nem mondom, hogy nem fáraszttó, de hát sajnos sok más megoldás nincs.
2010. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nálunk mondjuk csak technikai dolog az, hogy ki megy gyesre, mivel mindketten dolgozunk, de nálunk is apa kapja. A picúrt most szoktatjuk be a bölcsibe, de ugye még mi az a széria vagyunk, hogy a gyermek 2-3 éves kora között jár a gyes. Nekem is muszáj volt visszamenni dolgozni a baba két éves korában, szintén hitelfizetés miatt. Sajnos a lakáshitelt ki kell nyögni ha belegebedünk is, ami elviszi apa egész fizetését a rezsivel együtt, a gyesből nem tudnánk megélni. Szerintem amúgy ez ma már nem számít nagy dolognak, sok családnál van ez így. Persze vannak olyan férfiak, akik képtelenek ellátni egy gyereket, de a szükség nagy úr, előbb-utóbb ők is belejönnek.


A takarítást én munka után oldom meg, sőt főzni is este szoktam vagy legalábbis előkészítem a kaját (mondjuk bepanírozom, bepácolom a húst vagy összevágom a zöldséget) és eláll a hűtőben egy fél napot. Nagyobb takarításra persze csak hétvégén van idő, de a legszükségesebb dolgokat el tudom intézni munka után.

2010. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%

És a baba érdeke csak másodlagos? Tápszeres lesz a baba, csak hogy több legyen a fizu? :S

Az anyára van szüksége az első években, nem az apára! Az anyai kötődés alakulása szempontjából ez a döntő tényező! Jól fontold meg sztem, hogyan döntesz.

2010. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Persze vannak olyan férfiak, akik képtelenek ellátni egy gyereket,"


Szerintem az a gond, hogy nem is akarják megtanulni. Ráadásul a mamájuk nevelte beléjük, hogy ez nem egy férfi dolga.

2010. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ne félj, kénytelenek megtanulni! Legalábbis az én férjem nagyon nem bírja ha sír a gyerek, a fiam pedig olyan határozott, hogy ha ő azt mondja, hogy peluscsere lesz, akkor biztos lehetsz benne, hogy ott bizony 5 percen belül apa pelust cserél. :-) Mondjuk az én férjemmel hála Istennek nincsen ilyen gond, anyósom mindenre megtanította. Ha úgy alakul, zokszó nélkül engedem át neki a vasalót vagy a fakanalat és szombatonként mikor este megjövök a suliból, olyan lelkesen meséli, hogy mi mindent csinált a kisfiával.
2010. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nálunk apukának lesz mit tanulnia,de biztosan belejön majd.

Nem tudom hányadik válaszoló volt az aki arra célzott,hogy a gyerek az nálunk nem az első helyen áll,de épp ellenkezőleg.Tudod ha a fizetés nem több,akkor a kiadásainkat sem tudjuk fedezni abból amit én kapnék itthon gyesen.Én sem fogok sokkal többet kapni mint ő,mert kb talán 15-20 ezer ft-tal lesz több,de nálunk a gyermekeink mellett ez a kis plusz többlet is nagyon jól jön,főleg,hogy szeretnénk befejezni a házunkat,amihez sajnos kölcsönt kell felvennünk,de ebből legalább kifizethetjük azokat amiket felmondtak és akkor minden helyreáll.Ha belegondolsz,kb 20 ezer ft-tal fogok többet kapni és 20 ezer ft-tal kevesebb is lesz a kiadásunk ha eljutunk odáig,hogy összevonjuk a tartozásainkat egyetlen tartozásba(kb havi 40 ezer így amivel több a pénzünk).A másik,hogy sajnos a babánk tápszeres és bár tudom,hogy rám lenne a legnagyobb szüksége,akkor is muszáj nekem dolgozni,mert így nem jutunk egyről a kettőre,csak tengődünk és akkor a gyerekeink is kevesebbet kaphatnak meg!

2010. szept. 7. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!