Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem tetszik amit a szüleid...

Ha nem tetszik amit a szüleid főznek otthon, akkor kenyeret eszel?

Figyelt kérdés

Nálunk a testvérem csinálja ezt,és elég bosszantó mert így a szüleimnek és nekem kell megennünk azt a mennyiségű kaját amit anyum 4 emberre szánt. Nekem elképzelhetetlen hogy szendvicsezzek rendes ebéd helyett,még akkor is ha nem a kedvencem az aznapi kaja,max kevesebbet eszek belőle és később majszolok még valamit. Szerintem ez a tisztelet kimutatása anyum felé,aki dolgozott azzal hogy legyen főtt étel aznap is és rosszul érezném magam ha ezt semmibe venném.


17/L


2011. okt. 25. 19:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Én anyum ha olyat főz amit én egyáltalán nem eszek meg akkor úgy csinálja az előző napi kaját hogy másnapra is jusson nekem. Vagy ha úgy van akkor szól nekem előre és akkor főzök magamnak, nem nagy ügy.
2011. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tetszik az otthoni kaja, akkor főzök magamnak
2011. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
27%

Mennyi idős a testvéred? Gondolom ő a kistestvér, általában azoknak szabad mindent. Nálunk legalábbis így volt...

A szüleid rontottál el ott, hogy hagyták neki, hogy válogasson. Gondolom kiskorában is ez ment, ha valami nem tetszett, kapott mást, később megcsinálta magának...

Én mondjuk megmondtam volna neki, ha tetszik, ha nem: megeszed. Ha nem, akkor mást sem eszel. Az éhség a legjobb szakács...

2011. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

ha tiszteletből megenném amit anyum főz akkor eléggé padlót fognék, mert jelenleg elég sok féle kaját nem ehetek


nem hiszem hogy 4 főre szánt kaják nem tudtok megenni hárman

2011. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
76%

Érdekes kérdés. Nálunk mindig úgy volt, hogy sikerült jó kajákat főzni anyukámnak, de egy két alkalommal, amikor nem ízlett, akkor szépen szóltunk neki, hogy ez nem ízlik, elnézést.

Ezen nem sértődhet meg, hiszen lehet, hogy ő tökéletesen készítette el az ételt, csak neked nem ízlik.

Neked sem ízlik? Vagy ez többször van így?

2011. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%
Én már nagyon régen nem szülői főztön élek, de mi annak idején úgy hidaltuk át az ilyetén problémákat, hogy megbeszéltük, hogy ki mit szeret és mi az amit a háta közepére kíván. Így a szülő iránti tisztelet a szülő részéről kiérdemlésre került. Értsd: anyám soha nem csinált olyan kaját, amitől bármelyikünk is broáfolt volna. Ha meg igen, pl disznótorost, amit ki nem állok, akkor csinált mellé olyat is, amit szeretek. Így mégegy tiszteletpirospont kijárt.
2011. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%
Az én tesóm is ezt csinálja. De ő nem azért nem eszik abból amit anya főz mert nem szereti,hanem mert épp nincs ahoz kedve. De mikor kérdezi anya h mit főzzek,mit főzzek akkor nem szólal ám meg... És unom h nekünk kell meg ennünk a kaját ami nem 2 hanem 3 emberre lett főzve. mert én is ennék mást(miután ettem belőle egy tányérral vagy vmi,vagy másnap),de tudomh milyen drága az étel,és milyenm sokba kerül az h anya nam mint nap főtt ételt tesz az asztalra,és szégyelném magam ha ki kéne borítani,mert én is azt csinálom mint a tesóm.
2011. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,kiegészítem egy kicsit a kérdést :)


Második 19:09 Ne kötözködj.

19:17 Na ez az,ugyanez a szitu nálunk.


Anyu mindig próbálkozik hogy 2 féle ételt készít (pl.: disznópörkölt nekünk,marhapörkölt a bátyámnak /mert valójában ő az idősebb,jóóóóóóóval/) és annak ellenére se eszik a tesóm,hogy eddig ez volt a kedvence. És általában nem szokott olyan se lenni hogy drasztikusan sós vagy sótlan lenne valami mert anyám jó szakácsnő.


De másoktól is hallottam hogy nem volt kedve ebédet enni és melegszendvicset evett és ezen mindig megrökönyödtem.

2011. okt. 25. 19:34
 9/34 anonim ***** válasza:
44%
Ha olyan ételt főznek, amit nem utál, illetve megehet, akkor tényleg meg kellene tisztelni...
2011. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

Ezért főzök 13 éves korom óta magamra. Nem nagy ügy, a különórák mellett is meg lehet csinálni, és azt eszem, amit szeretek. Persze gondolom, több főre több idő.



15/L

2011. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!