Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél a baba azt eszi már...

Akiknél a baba azt eszi már amit otthon ti is ők hogyan kezdték ezt és mivel? Mennyi idős volt a baba?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:

12 hónapos kora körül kezdtük.

Először a főzelékekből adtam neki, illetve a rakott zöldséges-húsos ételekből. Ugyanúgy csináltam, mint magunknak, csak még lightosabban fűszereztem.

Azóta 16 hónapos, és nem főzök nagyon erősen fűszeresen, de ízesebbet kap már mint pár hónapja, mert már tényleg azt eszi amit mi. Levesek, főzelékek, rakott ételek, tészták .......... tényleg mindent.

2011. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is 1 éves kora körül kezdtük. Egyszerűen elkezdtem neki adogatni azt, amiről úgy gondoltam, hogy meg tudja enni. Aprítva, de ugyanazt amit mi. Nem főzök sósan vagy fűszeresen.
2011. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan a 11. hónaptól kóstoltattam a saját kajája mellett a miénket is. Először tésztákat, zöldségeket, főzelékeket, köreteket, aztán minden mást, és így egyre többet evett a mi kajánkból, úgyhogy utána már nem főztem neki külön.
2011. júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

8 hós korqa óta veszek ki a miénkből, ha olyat eszünk, amit már részben ő is. (pl.főzelékekből habarás előtt kivettem, levesekből ízesítés előtt a főtt zöldséget kivettem.)

aztán egyre több minden volt, amit már úgy is ehetett, ahogy mi: pl. rizses hús, pizza sarka, paradicsomos húsgombóc...

2011. júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan 9 hónapos lehetett, amikor a paradicsomos húsgombóc mártását adtam neki krumplival. Aztán jött a túrós és krumplis tészta (durumból), paprikás krumpli, a fasírtot, húsgombócot csak tojássárgájával csináltam magunknak is stb. Volt párszor, hogy ugyanazt az ételt, amit magunknak tejszínnel vagy tejföllel készítettem, neki joghurttal. 12 hónapos korára már ritkán főztem neki külön, de néha még most is előfordul, ha már több napos az étel, ami itthon van. 15 hónapos.
2011. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!