Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elcseszett család sarjaként...

Elcseszett család sarjaként lehet belőlem valaki?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt olyan, aki rossz családból származik, és mégis elért sikereket az életében (ez ugye relatív, hogy kinek mi a siker, de arra gondolok, ami neki sikernek számít :).

Nekem adott egy "anya", aki sosem szeretett, nem kellettem neki, idegbeteg, csak a tesóm létezett neki (akit amúgy szintúgy tönkretett), egy apa, aki ugyanúgy le se sz**t... Így a nagymamámhoz kerültem még kiskoromban, aki viszont kalitkában tartott, kisajátított, szinte sosem dícsért, kritizált, nem bízott a döntéseimben, eléggé lehúzott, és érzelmileg zsarol a mai napig..Illetve egy nagybátty, aki egy szintén kishitű, de arrogáns, megmondó p*cs, aki (mint főleg utólag ráeszméltem) szintén lehúzott..nehogy túlszárnyaljam bármiben.


Az önismeret felé kacsingatok egy ideje, de mélyebben nem merek belevágni, mert azt hiszem fájdalmas lenne...


Felnőttként látom a differenciát, hogy mennyit számít, hogy egy ember honnan, milyen családból származik. Hogy mennyire tud szárnyalni az, aki szerető támogató családból jön. És ez fáj, hogy nekem nem ez jutott, mert hiszem, hogy sokkal többre lennék képes, ha pl megtanultam volna bízni magamban.


Van itt olyan, aki ilyen rossz családi háttér ellenére is boldog és kiegyensúlyozott, és netán még sikeres is? Tudna tanácsot adni, hogy merre induljak?


Köszönöm, ha elolvastad, és írsz. :)


28/N



2021. dec. 28. 16:47
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

9-es


Először is gratulálok, nagyon elismerésre méltó amiket elértél!


Nem mondanám, hogy rájuk mutogatok, de ami tény, az tény, tönkre tett ez az egész. És még vége sincs, hisz pl az érzelmi zsarolás mai napig tart. És már az is jó szerintem, hogy tudom, ezeken dolgozni kell. Az irántuk érzett haragomon pedig szintúgy. Mert az nem segít, hogy csak elnyomom magamban, és néha (mint most is) felszínre törnek.

2021. dec. 28. 18:03
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha úgy irányítod az életed!
2021. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok; alkoholista apa és nárcisztikus anya, majd egész kicsi koromtól fogva mozaikcsalád.

Amikor a testvérem megszületett és számomra már semmi figyelem nem maradt én a tanulásba menekültem és ezáltal sikeresen megalapoztam a jövőmet is. Sokszor motivált az, hogy egy minimális figyelmet kiharcoljak, később pedig az, hogy a hátterem ellenére is megmutassam, hogy mire vagyok képes.

Utólag azt gondolom, hogy a lehető legtöbbet hoztam ki a helyzetből, de én is meginogok sokszor. :( Kitartást kérdező! Tudom, hogy eléred a célod és kiegyensúlyozott+ sikeres leszel!

2021. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, visszaolvasva látom, hogy a mondattagolásom és a helyesírásom kissé félrement, bocsánat! #13
2021. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Akikről felismerted, hogy lehúznak stb, azokkal szűkíted vagy megszakítod a kapcsolatot. Akkor is, ha ők emiatt téged sz@r alaknak mondanak. Akkor is, ha eddig ők segítettek a legtöbbet (pl.grószmuter).

2. Kitalálod, felderíted, mit akarsz elérni. Ennek egyik segédeszköze, ha írsz egy bskancslistát.

3. Új ismeretségeket kötsz olyan emberekkel, akik dicsérnek is, érdeklődnek is, kritizálnak is.

4. Ha elakadsz, ezekkel megbeszéled. Vagy egy pszichológussal.

2021. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

13-as

Köszönöm szépen, és Neked is kitartást! :)


15-ös

Köszi, nagyon hasznos válasz.

2021. dec. 28. 18:51
 17/28 anonim ***** válasza:
87%
28 évesen azért már úgymond nem árt ha rövidebb távon kezdesz gondolkodni, hogy merre akarsz elindulni pontosan. Fel elhet építeni a dolgokat, de már akkor ideje nekiállni.
2021. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Minden esélyed meg van rá. Viszont a múltat el kell engedned. Nálad sokkal rosszabb körülmények között is lettek sikeresek.
2021. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szegény családból származok, szüleim elváltak mikor 1 éves voltam majd anyukám újra házasodott.

Alkoholista volt a mostoha apám,aki verte anyut,és állandó rettegésbe tartott bennünket,volt hogy utcán aludtunk,sokszor nem volt mit ennünk,nem volt áram,vagy víz.

Télen nem tudtunk fűteni. Fiatalon árvák maradtunk.

Nővérünk is meghalt

Nevelőszülők,majd 18 betöltöttem,munkába álltam, 6 osztályom van,nem szégyellem.

Férjem diplomás ember,egy munka helyen dolgozunk..

Van házunk,munkánk,3 éves kisfiúnk,és 2 hónapos kislányunk.

Jövőre lesz autónk,és a jövőben leteszem az iskolát is.

Van 2 öcsém,19-21 évesek, ők albérletbe élnek ketten,dolgoznak és lassan építik az életüket.

Mikor megvettük férjemmel a házat,csak egy szekrénysor kaptunk,2 széket,és egy asztalt.

9 hónapig kézzel mostam,amíg tudtunk venni új mosógépet.

Azóta mindenünk megvan ❤ minden amire szükségünk van.

Hálás voltam mindig, minden kis apróságnak.

2021. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#19 is azt mutatja, hogy ha nincs - komoly - fogyatékosság, de sikerorientált vagy (van akaraterőd), akkor megoldhatod a dolgot.

Kis lépésekkel indulj (jogsi, új dolog tanulása, 5 kiló leadása) a közepesek (nyelvvizsga) és a nagyok (szakma, ház stb) felé!

2021. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!