Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elcseszett család sarjaként...

Elcseszett család sarjaként lehet belőlem valaki?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt olyan, aki rossz családból származik, és mégis elért sikereket az életében (ez ugye relatív, hogy kinek mi a siker, de arra gondolok, ami neki sikernek számít :).

Nekem adott egy "anya", aki sosem szeretett, nem kellettem neki, idegbeteg, csak a tesóm létezett neki (akit amúgy szintúgy tönkretett), egy apa, aki ugyanúgy le se sz**t... Így a nagymamámhoz kerültem még kiskoromban, aki viszont kalitkában tartott, kisajátított, szinte sosem dícsért, kritizált, nem bízott a döntéseimben, eléggé lehúzott, és érzelmileg zsarol a mai napig..Illetve egy nagybátty, aki egy szintén kishitű, de arrogáns, megmondó p*cs, aki (mint főleg utólag ráeszméltem) szintén lehúzott..nehogy túlszárnyaljam bármiben.


Az önismeret felé kacsingatok egy ideje, de mélyebben nem merek belevágni, mert azt hiszem fájdalmas lenne...


Felnőttként látom a differenciát, hogy mennyit számít, hogy egy ember honnan, milyen családból származik. Hogy mennyire tud szárnyalni az, aki szerető támogató családból jön. És ez fáj, hogy nekem nem ez jutott, mert hiszem, hogy sokkal többre lennék képes, ha pl megtanultam volna bízni magamban.


Van itt olyan, aki ilyen rossz családi háttér ellenére is boldog és kiegyensúlyozott, és netán még sikeres is? Tudna tanácsot adni, hogy merre induljak?


Köszönöm, ha elolvastad, és írsz. :)


28/N



2021. dec. 28. 16:47
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, van szakmám, illetve azt is tudom, mik a céljaim. Azt hozzátenném, hogy itthon ebben a szakmában nem könnyű kitörni, és rögös út vezet a sikerhez, ami miatt néha elbizonytalanodom, de akkor sem mondok le az álmaimról. 5 éve csinálom, egyéni vállalkozóként.
2021. dec. 28. 19:21
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Azt lehet tudni mi a szakmád tök kíváncsi vagyok?


(PÜ-n elküldöd ha nem akarod kiírni)

2021. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Hiszen az elcseszett dologból előbb lehet jó mint a jónak nevezettből!
2021. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nem írom le a teljes történetem.

Nem is bírnám és hosszú is lenne.

A lényeg volt olyan is ,hogy télen sapka kabát zokni nélkül menekülni kellett a részeg apám elöl mert le akart szúrni. Anyám meg biztatta. 11 éves voltam ekkor.

Elköltöztem dolgoztam tanultam egyszerre. Jelenleg van családom feleségem gyönyörű okos gyerekeink.

Nincs túl nagy karrierem ,de szeretnek és megbecsülnek a munkahelyemen én is őket és teljesen elégedett vagyok.

Lelkileg szerintem soha nem fogom feldolgozni. Főleg hogy vannak gyerekeim és látom milyen sokat jelent a szülői szeretet törődés.

2021. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Apám elhagyott minket még kiskoromban, anyám alkoholista volt, én 15 évesen leléptem onnan. (azóta sem tartom vele a kapcsolatot) Nem volt semmim és senkim, csak pár db ruhám. Most 40 évesen megvan mindenem, jó férj, nagy ház, pénz stb. Tehát határozottan mondom, csak rajtad múlik mi lesz belőled, bármit elérhetsz!
2021. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki valaki. Úgyhogy már is vagy valaki!
2021. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy dolog jött nagyon be: a külföld... mikor magamnak elértem szépen sorba mindent. Mikor latod, hogy mégis boldogulsz, lettek új barátaid, másim dimenzióban élsz, és megy... s közben az otthoni szar dolgok nem érnek el, na az mindent visz...
2021. dec. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alapok rosszak, az sajnos sokat tud ártani, de mindenképp érdemes és kell is küzdeni! Ha már tudod, hogy mi a probléma és akarsz is változtatni, az önmagában is rengeteget számít. Sokat segíthet, ha elolvasod a Susan Forward: Mérgező szülők c. könyvét. Nagyon fontos alap mű a témában, ami sok mindent segíthet helyre tenni. Persze igazán sokat az segít, ha egy pszichológussal elkezdesz rendet csinálni a fejedben.


Epiktétosz görög rabszolga volt, de mégis a sztoikus filozófia egyik legfontosabb alakjaként tartják számon. Egy későbbi követője Seneca írta, hogy "Nem választhatjuk meg, hogy kinek a gyerekei vagyunk, de mi döntjük le, hogy kik lesznek a példaképeink."

2022. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!