Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnos anyóssal lakunk, ami...

Sajnos anyóssal lakunk, ami nem tesz jót egyikünknek sem. A párom mégsem akar lépni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves gyerkőcünk, és a mai napig a férjemmel az anyjával élünk egy fedél alatt. Eleinte minden szép és jó volt, anyósom is szépen elvolt az unokával.


De azt vettem észre az évek alatt, hogy anyósom is elég rendesen szülősködni akar a gyerekünk felett. Hiába hoztam ezt fel a páromnak, nem beszélt az anyjával (a komolyabb döntésekbe anyósom ne akarjon már beleszólni..

Volt mikor elmérgesedett a viszony, és a kislányunkkal is nagyon türelmetlen sokszor van, hogy napi szinten hogy káromkodik a gyerekkel.


Páromnak mondtam, hogy ezért is jó lenne már elköltözni de szerinte minden jó, ahogy van. Pedig akkor anyosom is élhetne egyedül nyugodtan, meg mi is. Mert a gyereknek sem tesz jót, hogy folyamatos civakodás van, mert anyósom nem jön ki a kisgyerekkel, és valljuk meg őszintén, már majd' 70 évesen lehet tényleg jobb lenne neki is a nyugalom, mégha egyedül is élne magányosan.


De anyósomat sem értem, ha neki nem jó ez a helyzet, miért nem noszogatja a fiát (azaz a páromat) hogy ideje lenne már külön életet élni tőle.


Egyedül próbáljak meg lépni a kislányunkkal?


A párom azt is mondta már, hogy ha korábban el is költöztünk volna az anyjától, akkor lehet, hogy nem engedhettük volna meg magunknak, hogy gyereket vállaljunk..


2022. jan. 3. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha téged tényleg ennyire zavar, akkor két lehetőség van:

1. meghúzod magad és marad minden úgy, ahogy van

2. elköltözöl a gyerekkel, a párod meg vagy megy veletek, vagy marad az anyjáva, ez utóbbi esetben beadod a válókeresetet.

2022. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Nos, nem kellett volna gyereket vállalni.

Költözés q megoldás, akar úgy is,hogy elvaltok

2022. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Igen, menj egyedül a gyerekkel. A párod vagy akkor jön rá, hogy hülye volt, vagy kiderül, hogy anyuci pici fia.
2022. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Állítsd válaszút elé. Együtt költöztök, vagy csak ketten a gyerekkel. Ha nem érzi, hogy ez nem normális, akkor maradjon az anyjával.
2022. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egyszer az anyósnak hozd fel, hogy te úgy érzed, sok konfliktust szül az együttélés közte és az unokák között. (Ez egyébként ritka, mert általában az anyós-meny között szokott feszülni a konfliktus.) És hogy emiatt azon gondolkodsz, jobb lenne, ha külön költöznétek. Ha anyósod ebben egyetért veled, akkor tkp. teljesen mindegy, mit mond a férjed. Ha anyósod nem akarja, hogy költözzetek, akkor mondd meg, hogy akkor viszont találja meg a közös hangot a gyerekkel, mert a veszekedés az nem jó neki.

Nyilván ezzel nincs megoldva a helyzet, de legalább elkezdenek foglalkozni a kérdéssel. Lehet, hogy pár hétig emésztik a kérdést, és utána már másképp látják.

2022. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Konkrétan mondta neked anyósod, hgoy nem jó neki ez az együttélési helyzet, vagy csak te gondolod úgy???
2022. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
A párod... Még csak feleségül sem vett. Nem értem az ilyen nőket. Pasim-csajom kapcsolatba, saját, külön otthon nélkül, anyós nyakára kölykedzenek anyuci pici fiának. Ennyire hogy lehet kétségbeesett valaki? Vagy ez naivitás? Reménykedtek benne, hogy anyuci óriáscsecsemője majd varázsütésre megváltozik? Gondolom a háztartásban semmit nem csinál. Elmegy dolgozni, otthon meg várja a teljes kiszolgálás. Ott van a nője akit kefélhet, ott a gyerek, ő családapa, ott van anyu aki pátyolgatja. Hülye lenne elköltözni.
2022. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
7: hát ja... elég jó helyzetleírás...
2022. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

7-es jól leírta A párodnak ez így teljesen jó, ahogy van, ő nem fog lépni.

Szerintem beszélj vele, és ha nem tart veled, akkor költözz el a gyerekkel (és add be a válást, mert a gyerektartásra biztosan szükséged lesz).

2022. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Ezekkel az anyósokkal menyi gond van minden nap...
2022. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!