Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az, amit már nem tudsz...

Mi az, amit már nem tudsz megkérdezni a szüleidtől, nagyszüleidtől, de nagyon szeretnél?

Figyelt kérdés
2022. jan. 4. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
A nagyszülőktől talán az ő életünket, szokásaikat, családi hagyományokat és rengeteg kaja receptet!:)
2022. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Azt, ha engem a gólya hozott, de mama nagyon csinos volt, akkor apa há miért mégis a gólyát dugta meg???
2022. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Az anyaságról kérdeznék sokat és én is a nagyitól kérdeznék recepteket. Volt valami fehér, tejes, édes-savanyú leves, amit főzött nekem, szerettem nagyon, de most sehol sem találok rá. De ez csak egy a sok közül.
2022. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nagyszülőktől elhetne sok érdekes történetet hallani.
2022. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Sok miért lenne a kérdéseimben…amúgy én nem is igazán kérdeznék, hanem csak mondanék….
2022. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Anyától:

- akart-e engem, vagy csak apa miatt vállalt

- miért kellett egy köztudottan örökletes betegséggel vállalnia engem, mikor tudni lehetett, hogy 95%-ban én is öröklöm majd és ugyanazokkal a fájdalmakkal kell élnem, mint neki kellett


Papától: kangyisi leves receptjét :D

2022. jan. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Egyik nagymamámat megkérném, hogy meséljen többet magáról,életéről(ősök, kitelepítés,stb), mert szinte sose mesélt. Fiatal voltam mikor meghalt, nem kérdezgettem. Most már nagyon érdekelne.

Nagyapám nagyon szerettem, jó lenne újra beszélgetni vele, mindegy miről. Ő sokat mesélt amúgy, nagyon jókat beszélgettünk mindig.

2022. jan. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
#6, milyen örökletes betegségről van szó? Köszi
2022. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
72%
Apai nagyanyámtól, hogy mi volt a boszorkánykönyvében és hogy hogyan művelte ezt a "tudományt". Hozzá jártak a faluban, ha betegek voltak meg ha rontást gyanítottak és hasonlókkal. Volt egy könyve, amiben sok gyógynövényes recept fel volt írva de sajnos elvitte egy áradás a házukkal együtt, az öreglány meg már rég meghalt, mire én megszülettem.
2022. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

Sokat kérdeztem már gyerekként a nagyszüleimet, mindig érdekelt az ő gyerekkoruk, később a fiatalkoruk, mert szerettem volna én is akkor fiatal lenni. Sok történetet le is jegyeztem egy füzetbe, főleg ami a családdal kapcsoLtos volt. Üknagymamámról is sokat megtudtam, szinte egy egy felmenőm személyiségébe bele is tudtam látni a sok történet alapján. Persze ezek a fejemben kirajzolódott elképzelések, képek aztán lehet nem úgy volt. De sok mindent amit magamban látod azt visszahallottam a felmenőim egy-egy tagjáról, mármint személyiségjegyekre gondolok itt.

Segít megerteni önmagunkat, egy-egy reakciónkat különböző helyzetekben

Hogy mit kerdeznék? Talán hogy ők hogyan kepzelték el ezeket az éveket amiket most élünk. Aztán összevetnénk a valósággal. Jó lenne ezt megélni.

2022. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!