Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked jobb nagyszüleid voltak,...

Neked jobb nagyszüleid voltak, mint a gyerekednek vannak/lesznek?

Figyelt kérdés

Néha elgondolkodom, én szerencsés voltam a nagyszüleimmel. Mindkét papát és mamát ismerhettem, mind a négyen nagyszerű emberek voltak (még az egyik nagymamám él). Dohányozni soha nem láttam őket, inni pláne nem; jók voltak hozzánk és dolgos emberek voltak. Köztiszteletben álltak.

Ha belegondolok, a párom és az én szüleim mind dohányoznak. Ok, házban speciel nem gyújtanak rá, de akkor is... Kiábrándít, hogy ezt látja majd a gyerekem. Ja és anyámnak italgondjai voltak/vannak, és amilyen rideg, szerintem szeretetre sem képes már. Apámat a munka élteti. Após megint érdekes. A feleségével úgy bánik, mint egy rabszolgával, a saját kényelme és szórakozása az első. A meglévő unokáival sem hajlandó foglalkozni, ha ott vannak 1 hétig, csak beül a tévé elé és őt hagyják békén, néha, hogy játssza a szerető nagypapát, ölelgeti őket és csodálkozik, hogy idegenkednek tőle meg nem szeretnek náluk lenni. Még anyós rendben van, csak örökké ideges szegény, de meg is értem ilyen férj mellett.

Olyan rossz belegondolni, hogy a gyermekemnek nem lesznek kedves szerető nagyszüleik. :( Ti gondoltatok már ebbe? Vagy épp ellenkezőleg volt?


2012. máj. 19. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy nagymamámat ismertem, meg a páromét is. Nagymamám egy hárpia volt, páromé egy tündéri öregasszony. A szüleim rendes, dolgos emberek, az övéi is. Annyi, hogy párom szülei dohányoznak, de hát most semmi beleszólásom nincs, hogy mi a szenvedélyük.
2012. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

No, a cigarettától nem lesz senki sem jobb, sem rosszabb. Anyukám dohányos, anyósom nem, anyuval mégis ezerszer jobb a fiam kapcsolata, sokkal jobban szeretik egymást.

Én szüleim mintanagyszülők. Imádják a fiamat, egész terhesség alatt ajnároztak hogy a kis magzat minél jobban fejlődjön, nekem mindig volt náluk saját gyümilé, 100%-os, amiből senki más nem ihatott, meg a kedvenc kajáim minden alkalommal ha mentünk, akkor is, ha a család többi tagja nem szereti, nekem külön főztek :)


Kisfiam amióta megszületett, a szemük fénye. Rendszeresen viszik Állatkertbe, játszóházba, mindenhova, megvesznek neki mindent, ruhákat, játékot, ha egy nap nem látják, már hívnak este hogy hiányzik nekik :) Kisfiam is sikítva repül a karjaikba, valahányszor találkoznak, első szava is az volt, hogy "mama".


Anyósomék is szeretik, ha a helyükbe visszük, eljátszanak vele. Ők nem jönnek látogatni, nem vitték még sehova, nem is kérdezik, vihetik-e. Ülnek otthon ha nem dolgoznak épp, és várják, hogy vigyem. Ha nem viszem, nem találkoznak, de ők nem mozdulnak. Én ezt a mentalitást baromira elítélem, de ezzel érték el azt, hogy a fiam jobban kötődik az én szüleimhez. Velük is elvan, de más a viszony. Apósom jellemre egy negatív ember. Nem akarom, hogy a fiam bármibe is rá hasonlítson, remélem egyetlen vonását sem örökli majd.


Én nagyszüleim: apai nagymamám egy örökmozgó, egy pillanatig nincs egyhelyben, kicsit furcsa szerzet, de EGYÉNISÉG, szóval imádom :) Nagypapámmal már rég elváltak, de nagypapám is imádnivaló. Ő magának való, amolyan csendes szeretete van, keveset beszél, de ha igen, az öröm mindannyiunknak :)


Anyai nagymamámat 4 éves koromban elveszítettem, pedig imádott engem, és én is őt. Halványan emlékszem rá, ő volt a tipikus mese-nagymama, kedves, kényeztet, süt-főz és mindig otthonkában van otthon :) Neki volt egy testvére, ő is velünk lakott, ő is olyan volt, mint a vér szerinti nagymamám. Anyai nagypapámat nem ismertem.

2012. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, 13.39. vagyok, kérdező, mintha az én apósomat írtad volna le :) Ő ugyanilyen nagypapa. Ha a gyereket megöleli két politizálás vagy tv műsor között, a gyerek csak pislog, hogy jé, ez ki?
2012. máj. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

javítok: "anyósom eljátszik vele."

13.39.

2012. máj. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon aranyos nagyszülős történeteket meséltetek. :) Mind a ti és mind a gyereketek nagyszüleiről.


A politizálás is stimmel az apósaikkal, kedves 77%-os! :D Ő persze tudná, hogy kell rendben tartani az országot, jobban, mint a politikusok vagy bárki. Ha ott vagyunk náluk és épp ott vannak az unokák, elvárná, hogy szaladjanak a karjaiba (hogy nekünk játssza az agyát, milyen jó nagypapa), majd mikor eszükbe sincs, elhúzódnak tőle, elsötétedik a tekintete... Ő nem foglalkozik velük, de ha anyós el akarja vinni őket sétálni, fel van háborodva, hogy őt nem szolgálja ki otthon senki és különben is félóránál többre hogy mernek elmenni csak úgy... Szegény gyerekek az udvarra nem mehetnek ki csak kis időre, amúgy meg lessék egész nap a tévét, mert neki nincs kedve kint lenni velük. (anyósnak meg ugye ott a ház, a kert, mert mindent neki kell csinálni)

2012. máj. 19. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak egy nagypapámat ismerem. Ő gyerekszemmel jófej volt, felnőtt szemmel meg néha megverném.


Kicsiként sokat vitt minket játszóra, kirándulni, sokat voltunk nála, főzött nekünk, szerettem vele lenni.


Aztán ahogy felnőttem, megtudtam pár dolgot, ami annyira nem volt szimpatikus, és egyre jobban eltávolodtam tőle. (Csak egy példa: mikor anyu és a bátyjai kicsik voltak, egymás fürdővízébe kellett fürödniük, a fűtést nem kapcsolta be, anyu most jár kezelésre, hogy ne kelljen amputálni a lábujjait.)


Pesten élt régen, de most leköltözött a világ végére, pedig néha meglátogatnám. Viszont egy családi összejövetel alkalmával becsmérlő megjegyzést tett a súlyomra (bulímiás vagyok), bocsánatot kért, aztán megint megsértett.

A 10 éves unokahúgomnak is azt mondta, hogy kövér, azóta ő sem akarja látogatni.


Anyu nagyszerű nagymama lesz, ha lesz.

25/L

2012. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt sztem nem lehet előre tudni, h milyen nagyszülők lesznek.


Nagyszüleim nagyon aggódósak, szigorúbbak, család centrikusabbak, mint a szüleim. Szüleim lazábban neveltek minket, nem sürgetik az unoka témát, pedig szeretik nagyon a gyerekeket. Mindig azt mondják, h jön majd az unoka ha jönnie kell, ne siessük el. Apum imádja a gyereket, órákig el tud velük lenni, anyut már nehezebb elképzelnem nagymamaként, ő türelmetlenebb.

Párom szülei is tök jól el vannak a gyerekekkel, amíg nincs velük gond. Ha már gond van a rokonságban egy gyerekkel, rögtön kibeszélik a szülőket, h mit cseszhettek el a gyereknevelésben, mert ők aztán tudják...na ettől rohadtul be tudok pörögni és félek, h bele akarnak majd szólni a gyereknevelésbe.


25/N

2012. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem!

Sajnos anyukám szüleit nem ismertem, mert 7 hónapos voltam, amikor meghaltak.

Apai nagyapámat imádtam, 13 voltam,amikor meghalt. Egy mamám maradt így! Hát ő vele nem volt felhőtlen a viszonyunk. Valahogy jobban szerette a bátyámat, mert ő simulékonyabb volt, én meg nagyszájú, pont, mint anyu. És hát anyu sem volt soha jóban az anyósával!:)

Felnőtt koromra lettem igazán jóban a mamámmal.

A szüleim viszont imádják a fiam. Apukám olyan vele, amilyen velünk soha nem volt. El is mondja,hogy most nála pótolja be, amit nálunk kihagyott. Imádják a fiunkat, mindenben számíthatok rájuk!

2012. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!