Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van aki ért a transzgenerációs...

Van aki ért a transzgenerációs mintákhoz? Milyen sérülés adódik ha az apa korán lett öngyilkos?

Figyelt kérdés
Szeretnék kicsit többet tudni magamról, nagyon érdekelnek a transzgenerációs minták. Jelenleg nincs olyan anyagi helyzetem, hogy pszichodráma vagy pszichológushoz forduljak. Szeretném megtudni milyen következményei vannak annak, hogy az apám 2 éves koromban öngyilkosságot követett el és édesanyám nevelt fel. Ő volt a férfi és a női minta is előttem. Nem szeretnék olyan életet, mint amilyet ő él. Sajnos rosszul választott kétszer is. Van akinek van erre rálátása? Most 25 éves nő vagyok.

2020. dec. 10. 13:35
 1/9 anonim válasza:
60%

Először is sajnálom apukád tettét

Másodszor pedig, a transzgenerációs mintákhoz nem értek, azt viszont elmondom, hogy minden fejben dől el. Ha te úgy döntesz, hogy nem akarsz valamilyen életformát élni, akkor ezt egyszerűen eldöntöd, és arra az életformára összpontosítasz, amilyet élni szeretnél.

2020. dec. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Menj el egy családállításra.(amikor majd lehetőséged lesz rá)

Az elsőnek igaza van. Viszont az, amíg odáig eljutsz, hogy semlegesen gondolsz rá, elfogadod, elengeded, feldolgozod az nem egy kapcsoló, hogy mostantól így gondolsz rá.

Az kőkemény lelki munka, lesznek nagy sírások, jobb lesz, megint fájni fog, és ezalatt a munka alatt megváltozol és egy pillanatban azt fogod észre venni, hogy már ez egy kisebb probléma lesz az életedben.

2020. dec. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Pszichológia szakon végeztem, és természetesen az általad látott mintának van hatása. Én is csak idén fogtam fel ennek a jelentőségét. Az én közeli családtagjaim mind elváltak, nekem 24 évesen sosem volt partnerem, akik tetszettek pedig ugyanolyan típusú emberek mint a családom férfitagjai. Hihetetlenül ijesztő belegondolni ezekbe a dolgokba, de sajnos muszáj tudatosan mérlegelni a dolgokat, ha nem akarunk abba a hibába esni, mint a felmenőink. Nekem szerencsére egyik jelölttel sem lett kapcsolatom, de nem mindenki ilyen szerencsés, és már nem fiatalok, amikor rájönnek, hogy "jé, olyan férjem van, mint apám...".


Ha majd lesz lehetőséged mindenképp menj el pszichológushoz, nagyon fontos az önismeret és a családállítás. Az anyagi részét megértem, nálunk elvárják, hogy 150 óra önismeret meglegyen a szakvizsgához, de az állami közalkalmazotti fizetésemből nincs hogy kigazdálkodnom. Pedig minden vágyam, hogy hozzád hasonló embereknek segítsek.

2020. dec. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak nagyon szépen köszönöm. ❤️
2020. dec. 14. 15:01
 5/9 anonim válasza:
Családállításra ne menj...
2021. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2021. jún. 9. 18:03
 7/9 anonim válasza:
Szerintem belemagyarázásos ezo az egész, és nálam igen sokat ártott a későbbiekben. Ismerek másokat is, akik voltak ilyenen, és vagy semmilyen változást nem hozott az életükben, vagy csak jobban beleélték magukat ködös magyarázatokba, és mindig azokra mutogattak bőszen ahelyett, hogy tettek volna magukért minimális szinten. Többet érsz egy rendes terápiával (végül nálam is az segített), mint egy ilyen kvázi szellemekkel suttogó egyszeri alkalmas akármivel.
2021. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, azthiszem az én 100 kilométeres környezetemben nincs terápia de nagyon szívesen eljárnék.
2021. jún. 10. 21:49
 9/9 anonim válasza:
Biztosan van. :) Neten meg tudod nézni, milyen terapeuták dolgoznak a közeledben, és majd ki tudod választani, ki szimpatikus neked, esetleg ki van kifejezetten a gyászra szakosodva. Nagyon szívesen amúgy, szurkolok, hogy találj egy tapasztalt és empatikus szakembert!
2021. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!