Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szabaduljak? Egyáltalán...

Hogy szabaduljak? Egyáltalán normálisak ezek a gondolatok?

Figyelt kérdés
Huszonéves lány vagyok, a párommal élek. Nincs munkám, hiába keresek. A kapcsolatuk nem rossz, de nem az igazi már. Nem igazán érzem magam itt, így jól. Legszívesebben itthagynék mindent, és mindenkit, mennék messzire. Gondoltam rá, hogy messzebb keresek munkát, és lelépnék albérletbe, de a párom nem engedi. Mondván messze van, együtt lakunk... és gondolom nem is igen tudnék kijönni a pénzemből. A rokonok is mondják, hogy milyen dolog lenne az, hogy én elköltözök, vagy kimegyek külföldre mikor itt van a párom. őszintén szólva tudom azt, ha elmennék, többet nem jönnék vissza, legalábbis nem egyhamar, és egy idő után nem zavarna, hogy kiket hagytam itt. Az a baj, hogy nagyon unom már, hogy akárhová menék dolgozni, előnyben az ismerősök, helybéliek...és így megy ez már egy éve. Mielőtt leszóltok, hogy siránkozok itt, pedig eltartott vagyok, higyjétek el, egyáltalán nem örülök neki, sokkal jobb lenne 2 fizetésből élni. A kérdés lényege, hogy egyszerűen olyan befásultnak érzem már magam így, de mégse engedik, hogy lépjek. (ezt meg is értem egyrészt), de akkor mit kezdjek magammal? Remélem érthető nagyjából amit írtam. Nem is igazán kérdés, kicsit siránkozás is, mert muszáj volt kiadnom magamból. Hátha volt már valaki hasonló helyzetben.
2010. szept. 8. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát ez a kapcsolat régen rossz ha gondolat nélkül itt hagynád a párod!

Az lesz a legjobb ha külön mentek,neki így lesz a legjobb,mert ilyen barátnő.. pff

Nekem ha van barátom akkor vagy vele mennék vagy nem mennék

2010. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a helyzeted, ez egy szörnyű dolog, ezt mindenki tudja, aki volt már hosszabb ideig munkanélküli.

Melyik városban laktok? Arra nem gondoltatok esetleg, hogy közösen megpróbáltok egy másik helyen érvényesülni? Gondolok itt arra, hogy felköltöznétek mondjuk Budapestre, itt azért könnyebb munkát találni.

2010. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bár sok bátorság kell hozzá, de szerintem menj. Ha így érzed, akkor jobb lenne, ha kiszakadnál ebből a fásult helyzetből, és elkezdenéd élni az életed. Ne élj egy életet csak azért, mert mit szólnak mások, meg mit várnak el tőled. Ez a te életed, ha neked nem jó valami, és másra vágysz, akkor lépj, és tegyél érte!
2010. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Huszonéves lány vagy, így azt mondom, hogy indulj, de minél hamarabb, és minél messzebb. Amibe most vagy, az egy langyos sz*r, nem így akarsz élni, csak az időt pocsékolod. Mondd el nyíltan a barátodnak, és a családtagjaidnak, hogy nem vele képzeled el a jövőt.
2010. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
szerintem is az a legjobb ha ennyire nem érdekel a párod,akkor szakíts vele és éld az életed úhy ahogyan te szeretnéd.MC-be vagy valami ilyen könnyű melóra bárkit felvesznek,gyűjtögetsz pár hónapig és akkor már ki is tudsz menni,bár nem tudom h.állsz nyelvből,de azért nem árt ha középfokon tudsz,vagy legalábbis alap-közép között.
2010. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én pont ugyan így vagyok, csak már 3 éve nem találok munkát és én is huszonéves lány vagyok. Én szeretem a párom, és azért nem megyek tőle messzire, pedig ez az állapot engem is hazavág...
2010. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na, pont nem ilyenekre vagyok kíváncsi, mint az első válaszoló! Egy szóval nem mondtam, hogy nem szeretem a párom! Igenis szeretem, de ezt a helyzetet nem, és nem enged változtatni. Ő nem akar innen elköltözni, mert van munkahelye, neki az jó. Faluban lakom, az első meki is 50 km-re van, és be sem tudok járni! Erre minden rossz, a közlekedéstől a munkahelyekig. 40km-rel odébb kaptam volna állást, vonattal be tudtam volna járni, és azt mondta ne menjek olyan messze... de, ha egyszer itt, és a szomszéd városban sose lesz munkalehetőség??? Akkor folyamatosan itthon fogok ülni, míg bele nem őrülök? Mondtam már neki, hogy menjünk mindketten, de ő nem megy el innen.

Még az első válaszolónak: ha nem szeretném a párom, már rég leléptem volna, nem gondolod?

2010. szept. 8. 14:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nehéz, valahogyan mégis meg kellene győzni, mert különben a kapcsolatotok rovására is mehet.

Ő miért nem szeretne menni máshova? Nincs szükségetek a +1 fizetésre?

Sokan csinálják azt pl. hogy kimennek külföldre és a családjuk pár hónap után megy utánuk amikor már biztos a dolog.

2010. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ő azért nem akar jönni, mert neki van itt munkája, és nyelvet sem beszél. :S De egyszerűen nem látja be, hogy itt lehetetlen munkát kapni. Olyan kis falvak,városok vannak itt, hogy, ha van is valamilyen lehetőség azt megkapják ismerősök, vagy azoknak az ismerőse. már egyszerűen utálok itt lenni, és csak az itthoni dolgokat csinálni.
2010. szept. 8. 15:10
 10/14 anonim ***** válasza:
felnőtt ember vagy, te döntesz. Ha így nem megy tovább, változtatni kell. De szerintem te nem fogsz.
2010. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!