Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyaralásra szerintetek ez így...

Nyaralásra szerintetek ez így jó alternatíva, ha szeretnék a barátommal menni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a barátom 20 éves. A szüleim elváltak, anyukám oldalán nagyon szereti a család. Apukám oldalán annyira nem ismerik, mert velük én sem találkozom túl gyakran, havonta/kéthavonta az ottani nagyszüleimmel, apámmal és a családjával pedig félévente 1-szer (pedig egy városban élünk mind).

Lényeg a lényeg, hogy kiskoromban sokat jártunk egy nyaralóba a Balatonhoz, ami a nagyszüleim barátjáé. De évek óta nem voltunk ott, se közösen nyaralni. Ősszel eladják, ezen felbuzdulva a nagyszüleim kitalálták, családilag menjünk el utoljára. Ők ketten, az apámék hárman, neki a testvére + annak a férje és a lányuk, valamint én + a barátom.

A nyaraló meg olyan, hogy egymás hegyén hátán van mindenki.


A barátom mondta, hogy ő már kinőtt ebből az össznépi nyaralásból, meg hogy emeletes ágyon aludjon, két kisgyerekkel összezárva. Neki is akarok kedvezni, de a nagyszüleimet sem akarom megbántani, hogy nem megyek (főleg mert a nagyim a három unoka közül velem van a legszorosabb kapcsolatban, és kérdezte már, hogy ugye úgy is megyek, ha az apámék is ott lesznek?).

Ezért azt találtam ki, hogy ugyanabban a városban van egy jobb szálloda, és mi odamennénk a barátommal. Így pl. vacsorázni tudnánk együtt, vagy programokra menni, mégsem az lenne, hogy 24/7 össze vagyunk zárva. A család helyében érthető lenne ez a helyzet, nem?



2022. jan. 26. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/127 anonim ***** válasza:
96%

Elmész a barátod nélkül a családi nyaralásra.

Ennyitől nem szabadna meginogni egy kapcsolatnak.

2022. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/127 anonim ***** válasza:
95%

Gondold át egy kicsit.

A családodnak fontos ez a nyaraló. Ha te most elmész szállodába a barátoddal akkor úgy tűnhet hogy neked ez az egész nem is fontos, ne adj isten azt gondolják hogy a párod ilyen "finnyás".

Én a helyedben elmennék a párom nélkül, mondd azt hogy valami dolga van.

2022. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/127 anonim ***** válasza:
98%
Én isba párom nélkül mennék, utána majd a párommal is nyaralnék valahol.
2022. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/127 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék nélküle menni. Nem azért, mert meginogna a kapcsolatunk, hanem mert én sem akarok a nyaralóban lenni a családdal. Meg utazás szempontjából is jobb, kényelmesebb így.
2022. jan. 26. 15:18
 5/127 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, miből nőtt ki a barátod, de nagyon gyerekesen viselkedik. Ha ketten akartok romantikázni, akkor mehetnétek máskor pár napra kettesben. A családi nyaralást nem hagynám ki. A csávó meg addig maradjon otthon, ha nem tetszik a körülmény.
2022. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/127 A kérdező kommentje:

De pont ez az, hogy így nem lesz kihagyva a családi nyaralás, mert tudunk velük lenni bármikor.

A nyaralóhoz nekem sincs sok kedvem, hogy őszinte legyek... Főleg úgy, hogy az apám felesége ki nem állhat (az oka csupán az, hogy féltékeny rám és az anyámra). Az apám konfliktuskerülő, sosem védett meg vele szemben. Ráadásul nincs annyi szoba, hogy én, vagy mi külön legyünk, osztoznunk kéne egy szobán a 9 éves unokatestvéremmel, meg az apámék gyerekével. 10 emberre lesz egy fürdőszoba, meg egy kis konyha. Nem kényelmes és komfortos egyáltalán, na. (néztem most képeket róla, hátha változott, vagy felújították, de vagy azokat a képeket töltötték fel, amik 10 éve készültek, vagy még mindig ugyanaz kb. minden ott, mint anno)

2022. jan. 26. 15:24
 7/127 anonim ***** válasza:
92%
Vigyetek egy satrat, verjetek fel az udvarban.
2022. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/127 A kérdező kommentje:
Persze 😂
2022. jan. 26. 15:26
 9/127 anonim ***** válasza:
91%
De minek kényszeríted bele a pàrodat egy olyan helyzetbe, amibe te sem akarsz belemenni?
2022. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/127 A kérdező kommentje:
Mert közben a nagyszüleimet sem akarom megbántani. És a barátom mondta, hogy neki úgy teljesen jó, ha mi megyünk a szállodába, a többiek a nyaralóba.
2022. jan. 26. 15:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!