Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5 évesen kell valamilyen...

1,5 évesen kell valamilyen alternatíva az anyatej helyett?

Figyelt kérdés
Most szoktatom le a lányom a szopikról, eddig ezzel egyáltalán nem foglalkoztam. Sosem kapott tápszert, tejpépet is csak egyszer, annak se lett jó vége (mindenhová szétkente és kiköpködte, nem jött be neki egyáltalán). Mindent eszik, de eddig leginkább ISZSZ volt, szóval elég sok szopizás jutott egy vacsi utánra mondjuk. Szerintetek kell valamilyen alternatíva anyatejre az ilyen dobozos dolgokból? 3,5-es tehéntejet szereti, szokott kapni, sajtot, túrót, joghurtot, kefírt is szívesen eszi, de alapvetően amúgy nem valami nagy étkű, nem tudom, hogy ezekből eleget eszik-e majd, miután teljesen leválasztottam (most az éjszakait vettem el tőle, így már csak reggel/este kapja a cicit, de ezt is záros határidőn belül meg szeretném szüntetni).
2021. dec. 28. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 13hónaposan választottam le, semmit nem kapott helyette. Változatosan étkezünk, ennyi. Azóta 2 és fél éves.
2021. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Nem


Nekem anyatej mellett is szereti a tejpépet, nem helyette kapja.. a 3,5 èvesem is szereti (tejbegrízt meg egyik sem!)

Tejet is iszik már.. de ő lassan 2 èves ..


Hogy sikerült leszoktatni?

Mi is ezzel küzdünk

2021. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát napközben figyelemeltereléssel, mindig megyünk játszani vagy kap enni/inni, amikor a cicit kérné, ezt elég jól viselte, már kb szeptember óta így lassanként haladunk ezzel, éjszakára meg még csak a 2. esténél tartunk, egyelőre a bújás és víz kínálása megteszi a hatását. De nem merek semmit kijelenteni, még ugye nagyon az elején vagyunk.
2021. dec. 28. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!