Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg "meg kell" állapodni...

Tényleg "meg kell" állapodni bizonyos kor után szerelem nélkül?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, és már hosszú ideje nincs barátom. Egy idős nagynéném ezt mondta ma: "Kislányom felesleges várni az igazira mert olyan nincs, a szerelem sem létezik csak szeretet van, ha megismerkedek egy olyannal aki érdeklődik utánad add be a derekad, ne válogass"


Én ezen kiakadtam, mert bár tényleg néha szomorú vagyok, hogy nem kellek senkinek, de azért még ennyire nem érzem elveszettnek magam...


2010. szept. 10. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Ne keresd az igazit, majd az megtalál Téged!


Nagynénéd szerintem csak rosszul járt, ne add oda magad, ne menj hozzá ahhoz aki először kért. Anyumnak is valami ilyesmit mondott az Ő Anyukája és szótfogadott. Válás lett belőle. :-(

Aztán megismerte Aput. :-)

2010. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Legfeljebb akkor gondolkodj ezen, ha annyi idős lszel, mint a néni. Van szerelem - kisebb és nagyobb és van párkapcsolat - jobb és rosszabb.

Még bőven van időd mindkettőből a jót megtalálni.


Nem is értem, miért mondta, még ha 31 lennél, akkor is bőven lenne időd.

2010. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem kell megalkudni. Én ezt tettem, és 30 évesen megtaláltam az igazit, a nagy szerelmet, és nagyon örülök, hogy megvártam, és nem mentem férjhez előtte azért, mert ezt várták volna tőlem, vagy mert féltem, hogy kifutok az időből. Most nagyon boldog vagyok, megérte.
2010. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"ha megismerkedek egy olyannal aki érdeklődik utánad add be a derekad, ne válogass"


Van benne valami igazság, de nem kell szószerint venni, amit mondott.

Ne várd a szőke herceget, mert az nem jön el érted.


Valóban olyan férfit kell választani, aki érdeklődik utánad, különben csak kihasznál és nem marad veled.

De testi vonzalom nélkül nehogy belemenj egy kapcsolatba, mert még a szexet is megutálod. És vonzalom nélkül nehogy szülj gyereket, mert ha az apjára emlékeztet, akit nem szeretsz a gyereket is utálni fogod, hiába a tiéd.


Az egyik rokonom vonzalom nélkül házasodott, majd megismert egy férfit, akibe beleszeretett, és mind a két gyerekét elhagyta, soha többet nem volt rájuk kíváncsi.

Ne tedd tönkre magad, még fiatal vagy.

2010. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Te is tudod, hogy a nagynénéd hülyeséget mondott. Neki nem jutott ki a szerelem, nem érdekelte amásik közelsége, csak arra kellett neki a házasság, hogy szüljön és leélje az életét. De egyedülmaradni neki szégyen.


Hát figyelj, még csak 21 éves vagy, nem maradtál le semmiről. Ha 10 év múlva is így leszel akkor töprengj.

Ez nagyfokú komlexusra utal, hogy "nem kellesz senkinek". Nem is keresed a lehetőséget. Félénk vagy, vagy egyszerűen nem hiszed el, hogy bárkinek is kellenél.

Soha sem szabad szerelem nélkül egy pasival sem házasodni!!!! Ha undorodva akarsz szexelni, és frigiden, bosszúsan élni az életedet akkor tedd.

Én 26 éves vagyok és jelenleg egyedül, de úgy gondolom, szívesen maradnék egyedül is. Egy nőnek jobb egyedül. De ha jön a nagy szerelem, akkor jöjjön! Maximum örülök neki!

Addig is csinosan, fitten, jó közérzettel élem az életemet és nem leszek morci meg banya, mert nincs pasim...

Nekem nem jó a langy, nem jó a bunkó. Én kivrom azt, aki hozzám illik!

Várd ki te is, légy nyitott, kedves,csinos és határozott! Foglald le magadat, építsd a jövődet!

Ne add lejjebb soha! Kell az a vonzódás!

26.L

2010. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jobb egyedül, mint valakivel, aki legfeljebb közömbös neked.
2010. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az tény,hogy tökéletes ember nincs.Minden emberben és minden párkapcsolatban lehet találni hibát.Ha te a filmekből,regényekből ismert tökéletes pasit keresed,akkor lehet,hogy csalódni fogsz.Természetesen lennie kell igényeknek,hogy mi az,amit mindenképp elvársz egy pasitól,hogy olyan legyen,de ne támassz irreális elvárásokat,amiben úgy érzed,hogy tudsz,abban engedj.Gondolj bele,hogy te sem vagy tökéletes,mégis lesz olyan ember,aki tolerálja majd a hibáidat.

A szerelem és a vonzalom nem ugyanaz.Csak vonzalomra házasságot építeni nem lehet,mert idővel összeomlik minden.

Csak szerelemre sem szabad.A rózsaszín köd nagyon meg tudja viccelni az embert.Ha a szerelem elszáll akkor jöhetünk rá,hogy nincs is mit szeretni a másikban.

Természetesen a szerelem idővel mindenképp eltűnik,de ha az a kapcsolat nem csak szerelemből és vonzódásból áll,hanem mint a legjobb barátok,kiegészítitek egymást,ott már nem is fog hiányozni a rózsaszín köd,mert úgy szeretitek a másikat,mint amilyen ő valójában.

Ha se szerelem,se vonzódás,se barátság nincs,azt nevezik érdekházasságnak,abba pedig katasztrófa belemenni.

2010. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát tudod én is épp ezen gondolkozom napok óta. Nincs senkim, egyszer szerettem valakit és ennyi, hiába próbált közeledni bárki, egyszerűen nagyon kedvelek szinte mindenkit, kedves vagyok, de se szikra érzésem sincs, se semmi, ami egy minimális szinten is megmozdítana. Én már beletörődtem, hogy őszinte legyek szerintem magamnak csináltam. Kisgyerek korom óta tudatosan úgy terveztem mindig a jövőt, hogy "veszek házat, veszek autót". Sosem fordult meg a fejemben, hogy az én házam esetleg bárkivel közös, vagy hogy én valaha közösködjek bármin is. Pedig van testvérem, de nekem akkor sem megy a közösködés. Szóval engem annyira nem szomorít el.


Viszont a te eseted más, te akarsz párt. Ne higgy a nagynénédnek, nem igaz amit mondott, ne add be a derekad, igenis válogass! Csak azért mert nem jött senki még nem kell az első nyakába ugrani.Csak egy elcseszett kapcsolat lenne belőle, amivel maximum tapasztalatot nyerhetsz, amire egyébként semmi szükséges. Mégis kinek kellene negatív tapasztalat, ha várhat a pozitívra?

2010. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Főzős Laci ***** válasza:
A nagynénéd már túl sok keserűséget átélt,de Téged ez ne kámpicsorítson el!A szerelem,és az igazi egyszer csak feltűnik,de nem látszik egyből,hogy Ő az.Mindig olvass a sorok között,értelmezd a különböző apró jeleket!Fontos a bizalom,megbízhatóság és az udvariasság. 40/F
2010. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Idős emberek sem mindig bölcsességeket mondanak...
2010. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!