Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerelem többször is feléled...

A szerelem többször is feléledhet 1 ember iránt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
igen
2011. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Az lehetséges csak, hogy benned él örökkön-örökké, csak eltemetted magadban...
2011. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült, úgy érzem.


Egy évig jártam a volt barátommal, aztán különböző okok miatt szakítottunk. Fél évig azt se tudtuk a másikról, hogy él- e, aztán egy buliban összekeveredtünk, és elkezdtünk beszélgetni... Ő nagyon vissza akart kapni, én meg nem éreztem úgy, hogy jó ötlet lenne, mivel nem voltam szerelmes, de a sok régi emlék miatt belementem. Fél évig voltunk utána még együtt, és idővel, hogy összekerültünk, beleszerettem ismét, bár most nem volt olyan elsöprő a szerelem mint először. Azóta szakítottunk, rájöttünk hogy amik anno fennálltak problémák, azok most is fennállnak, úgyhogy tovább léptünk, már mind a ketten kiszerettünk a másikból.

2011. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Ismered a mondást??

"felmelegítve csak a töltött káposzta jó"

Szóval ha egy szerelem elmúlt akkor az már nem lesz jobb felmelegítve.Az elején csak egy gyors lángolás,és újra rossz vége lesz..

Aminek vége van,azt nem szabad újra és újra elkezdeni..

2011. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a szerelem, amelyik soha nem teljesült be, és a talàlkozàs éveken keresztül ismétlõdik, szerintem a vàgyak ùjra és ùjra felélednek, vagyis a szerelem.
2011. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Persze, sőt, ez a normális szerintem. A szerelem csak egy pillanatnyi állapot, az első pár hétben tart tovább, utána csak megszokás, szeretet, vágy, tisztelet. A szerelem egy icipicivel másabb ezeknél, de magában foglalja mindezt. Ezért sokkal fontosabb az, hogy jól kijöttök, valóban összeilletek, mint az, hogy mennyire szenvedélyes egy kapcsolat. A szenvedélyes kapcsolatok végletesek, vagy vele, és csak vele, vagy nélküle, és csak nélküle. Nincs arany középút. Szerintem egy normál kapcsolatban nem vagy mindig szerelmes, az csak egy emlék, egy gesztus, egy illat, egy gondolat hatására lobban fel ismét, majd múlik ki, hogy átvegye a helyét a szeretet, tisztelet, megbecsülés, stb. Szerintem. Más másképp gondolja.

És felmelegítve nem csak a töltött káposzta jó, ez azon közhelyek egyike, melyeknek semmi értelmük :)

2011. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:56

közhelynek tartod a mondást,de szerinted nincs olyan hogy valaki állandóan szerelmes legyen..Én meg ebben nem értek egyet veled,mert igenis vannak olyan párok akik nem megszokják egymást,nem csak elvannak mert egyforma az érdeklődésük hanem végig szerelmesek.

Én vagyok az egyik élő példa rá.

10 évvel ezelőtt ismertem meg a férjemet.1 hónap ismeretség után összeköltöztünk majd gyorsan össze is házasodtunk.10 éve vagyunk boldog házasok.Még ma is ha látom megdobban a szívem,még ma is úgy készülődünk ha megyünk valahová,mintha az első randira mennénk.Még ma is nincs olyan nap,hogy ne ölelne át,ne mondaná hogy mennyire szeret.


De hiszem hogyha ennek a csodás szerelemnek vége lenne,akkor nem tudna újra fellángolni..

Vannak emberek akik megtalálják a lelkük párját,és egész életükben szerelmesek..Nem kell minden szerelemnek kihűlnie,megszokássá válnia..Azért mert másoknak így van,még létezik ilyen szerelem..

2011. okt. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Ja és még valamit kedves ma 20:56-os

Van értelmes a közmondásnak,mert a töltött káposzta másnapra amikor újra melegíti az ember sokkal finomabb mint amikor kész lett a főzés,és egyből esszük..Másnapra az ízek jobban összedolgozzák magukat..

Van igazság a közmondásban.(próbáld ki)

2011. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem állítottam, hogy kihűl és megszokássá válik kizárólag, de a jót hamar megszokja az ember, tehát igenis megszokás IS lesz. Ettől még nem kell kihűlnie. Szerintem ti sem vagytok minden percben szerelmesek, természetes, hogy amikor meglátjátok egymást, meg hasonlók, akkor felerősödnek az érzelmek. Na de ha van hova felerősödni, akkor felelőtlenség kijelenteni, hogy mindig 1000 fokon izzik. Én nem kihűlésről, hanem nyugodt, harmonikus kapcsolatról beszéltem. a Kettő nem ugyanaz.
2011. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem mondtam azt sem, hogy nem jó a káposzta melegítve, épp azt vacsoráztam ma is, hétvégi kaja :) Azt mnodtam, hogy nem CSAK az jó felmelegítve, és szerintem ez a mondás a szerelemre éppen nem illik :)
2011. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!