Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már nem bírom...

Mit tegyek, ha már nem bírom idegileg, ami itthon folyik?

Figyelt kérdés

Apám egy bunkó barom, anyám meg idióta.

Apám állandóan megalázza anyámat, megszégyeníti vagy előttünk, vagy nyilvánosan. Azzal is alázza, hogy facebookon és messengeren olyan csoportokba van benne, ahol meztelen nők képeit küldözgetik egymásnak. Megy a vita, veszekedés ezerrel, van, hogy egymásnak mennek.

Apám zsarolja anyámat, hogy elhagyja (nem értem, hogy ilyennel miért tudja zsarolni, amikor ő is tudja, hogy sokkal nyugodtabb légkör lenne, ha apam nem lenne), múltkor is azért nem mentem napokon át iskolába, mert apám elment a haverjaihoz, miután összebalhézott anyámmal, az öcsémet meg nem tudta volna anyám hazahozni, ráadásul a kulcsot is itt hagyta, így nekem kellett várnom, hogy őfelsége betántorogjon hótrészegen haza, utána meg olyan másnapos volt, hogy szégyelltem volna, hogyha úgy megy el az óvodába.


Már nem bírom idegileg, rokonokhoz nem mehetnék, a szüleim se engednének, nem is lenne olyan, aki vállalna (balhé, költségek miatt), dolgozni nem dolgozhatok, messze van még a 18. Szülinapom, ráadásul nem is tudnék 18 után elköltözni.


2022. márc. 3. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Én sem bírom. De ne ad fel.
2022. márc. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Állami gondozásba vetetheted magad. Az az alternatíva. Vagy a családsegítő a te panaszod nyomán rendszeres ellenőrzés alá vonhatja őket, megfenyegetve őket, hogy elvesznek téged tőlük. Ettől hátha megijednek legalább addig, amíg az iskolát be nem fejezed.
2022. márc. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Anyudnak mondd meg, hogy nem akarod bevonni az iskolát az otthoni dolgokba, de lépnie kell, így nem lehet leélni egy életet, mind tönkrementek bele. Őt is sajnálom, hosszú évek óta él elnyomva, de kár volt hinnie abban, hogy apád majd megváltozik. Gondolom, így lett a még csak ovis tesód. Apád meg végképp nyeregben érzi magát, két gyerekkel hova mész te szerencsétlen?! Pedig lépni kellene, ha nem teszi, nem csodálkozhat ha az első lehetőségednél úgy lépsz le, hogy vissza sem nézel soha.
2022. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Anyád társfüggő. Annyira fél,hogy egyedül marad, hogy neki annál ez is jobb. Csak a titeket sajnállak a tesóddal.
2022. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Költözés sehogy se?
2022. márc. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!