Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem teljesen ki vagyok...

Azt hiszem teljesen ki vagyok idegileg és félek, hogy összeroppanok, ha nem változtatok. Tudom mit kellene tenni. De hogyan?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok. 3 éve mentem férjhez amerikába. A férjem, akit nagyon szeretek, állampolgár és 21 éve él itt. Én nem beszélem a nyelvet nagyon. Otthon vagyok, nem dolgozom. Egyrészt mert nem tudom a nyelvet, másrészt meg eddig nem akartam. Viszont, ha nincs munkém, nem tudom megtanulni a nyelvet. Ha nem beszélem a nyelvet, nem is kapok jó munkát.

Viszont az utóbbi időben úgy érzem, megbolondulok itthon. El szeretnék menni dolgozni, de egyedül nem tudok munkát keresni. Mondtam a férjemnek, h keressen nekem valamit. Az volt a reakció, hogy ő nem állásközvetitő és különben sem értek semmihez. Ami mondjuk nem igaz, mert van egy diplomám és két szakmám is. Igaz, mondjuk irodába, bankba tényleg nem tudnék elmenni, mert nem beszélek olyan jól. De mondjuk takaritani, baby sittelni, idősre vigyázni, stb. tudnék. De erre a férjem azt mondja, hogy takaritsak itthon és ne mászkáljak el.

Mondtam, szeretnél elmenni nyelviskolába. Nem lehet, mert sokba kerül. Akkor szeretnék elmenni ingyenes nyelviskolába. Az meg nem ér semmit.

Akkor szeretnék egy babát. Arra meg nincs pénzünk, mert csak ő dolgozik. Értitek a faramuciságot?

Mindenben kifogást keres. Sajnos barátunk nincs, akitől segitséget kérhetnék. Csak ketten vagyunk és lassan úgy érzem, hogy haszontalan vagyok és csak arra kellek neki, hogy mindig rend legyen a lakásban.

Nem számit, én mit akarok. Ha mondok valamit, ami más, mit amire ő gondol, akkor közli, hogy ő a főnök a házban, mert ő keresi a pénzt. Alárendelt szerepben vagyok és nem érzem igy jól magam. Ha fellázadok, vita lesz belőle. Ha csöndben maradok, nekem nem jó. Miért csak nekem kell kompromisszumot kötni? Ő miért ilyen önző és miért nem látja, hogy nem vagyok igy boldog?

Régen nem volt ilyen. Vagy csak nem vettem észre.

Ugyanakkor nagyon szeretem még most is és Magyarországra sem akarok visszamenni.

Hogyan léphetnék ki ebből az alárendelt szerepből és hogyan legyek vele egyenrangú partner? Hogyan keressek munkát egy olyan nagyvárosban, ahol nem ismerek senkit? Hogyan mondjam el neki, ezt, hogy ne bőgjem el magam közben és ne vegye panaszkodásnak és meg is értse? Sokszor mondja, hogy milyen gyerekesen viselkedek, pedig szerintem ő az, aki gyerekesen viselkedik.

Mellesleg egyedül levizsgáztam angolul autóvezetésből és apró dolgokat is elintézek, amiket kér. Tehát azért valami keveset beszélek angolul.

Nem akarok elválni. Vele akarok maradni és vele akarok boldog lenni, mert szeretem őt. Csak valahogy nem érzem teljesnek az életemet. Máshogy képzeltem a házasságot.

Olyan nagyok az igényeim?


2008. dec. 16. 19:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy szerted, de örökre alárendelt szeretnél maradni ? 3 éve nem volt kivel beszélgetni ? Barát senki ? Hogy birod? ö 21 éve él ott hány éves ?

Én nem birnám, lehet szerted, de ez a te boldogságodnak kevés, nem hiányzik 1-2 barátnö, vagy akivel elmenny valahova ? Néha ! Nem ?? ezt értékeld át, ! Téged nem vesz semmibe, ha nem mehetsz sehova dolgozni, söt véleményed a semmiben van, ezt akarod továbbra is ? sose lesz 1 barátnöd, vagy egy véleményed ? hát én ebböl kilépnék, de ez csak a véleményem volt. Kérdésedre felelnék , adj neki ultimátumot, mond neki te is vagy valaki , létezni akarsz, tehát dolgozni, emberek között, és ne hagyd magad, te is ember vagy nem csak aki kiszolgálja öt, VBEDD észre magad nem vagy te alárendelve !!!

Sok sikert !! Higgy nekem jobb sok baráttal dolgozva, együtt lenni, mint otthon hallgatni, hogy milyen jo háziasszony vagy, de nincs kivel beszélned ....stb...!!!

Azér majd irj hova jutottál, vagy mire !!!

2008. dec. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogosak az igényeim, de az az érzésem, te hiába szereted (vagy ragaszkodsz), ő nem viszonozza az érzéseidet, mert akkor segítene. Én csak azt tudom mondani, hogy mozdulj ki otthonról, legalább sétálni, aztán legalább mutogatással előbb-utóbb úgyis megérteted magad másokkal, aztán találsz valamit, és szerintem akármit érzel, őt magára kéne hagynod, mert nem valószínű, hogy változni fog. Anyukámmal ugyanígy bánik apám, 26 év házasság, csak anyu sokáig azért nem vette észre, mert idegileg gyenge volt, és csak tűrt, tűrt, néhány éve jött rendbe, és azóta rájött, apám milyen egy szemét alak. Ne akard az idegosztályon végezni.

Igenis kimozdulhatsz, míg ő dolgozik, csak megértenek az emberek ott is, nem bunkó mindenki. Ilyen helyzetből szabadulni kell, és ha nem változik, akkor ilyen embertől is, mert csak ki fog használni.

2008. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Ugyanebben a helyzetben voltam.

Én rövidre fogom:

Tegyél fel internetre hirdetést,a tudta nélkül,hogy magyar vagy,,nem sokat tudsz beszélni,munkàt keresel(kizärva amit nem akarsz,szoval egy jol megfogalmazott öszinte hirdetés,hidd el lesz hatàsa.

Én is igy talàltam.

Pàrom megdöbbent hogy nem szoltam rola,ugyanakkor mondtam neki,itt a lehetöség,hadd probàljam meg.

Kénytelen volt elengedni.

És mivel öszintén szeretett,igy nem hagyott el se.

Azota jobban segit,làtjahogy tényleg akarom,nem csak a szàm jàr.

Nyelvet is elsajàtitottam,igaz nem perfekt,de nagyon jol helyt àllok.

Esetleg keress otthon végezhetö munkàt!

Ha azt se talàlsz,vagy nem tudsz,legrosszabb esetben fogadj magadhoz néhàny kisàllatot,vagy cicàt,esetleg kutyàt.

Ugye kutyàt azt naponta 2-3-szor sétàltatni kell,azzal se érzed magad olyan bezàrtnak,olyan haszontalannak.

Igazàbol màst nem tudok tanàcsolni.

Kikell törj magadtol.

Ha a pàrod nem egyezik bele,nem akar egiteni,akkor kezdj el magadtol ügyeskedni!

Hidd el ha tényleg szeret nem fog amiatt szakitani veled!

Engem a pàrom utolag kiderült azért nem engedett,mivel nem tudtam a nyelvet rendesen,félt hogy majd kihasznàlnak,esetleg én követek el nagyobb hibàt beszédhiàny miatt.

A nyelvtanfolyamot nekem se tàmogatta,mert tényleg drga,ràadàsul a legtöbb helyen tényleg nem ér semmit,annyi erövel veszel nyelvkönyvet kazettàval,meg mindig ottani filmeket nézel meg,sokkal többet elérsz.

A szomszédokkal is baràtkozz bàtrabban!

Hidd el a kezdet nehéz csak!De valahol el kell kezdeni!

2008. dec. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Ha angolul levizsgaztal vezetesbol, megvan a jogsid, azert akkor igenis beszelsz angolul.

Kezdj el baby-sitteri munkat vallalni, vagy amihez jobban kedved van. Hogyan, ha egyedul vagy? Hivj fel, vagy irj e-maileket, csaladokhoz privatban is, es jelentkezz be irodakba is. Takaritani pedig, ha ahhoz van inkabb kedved, akkor menjel el hotelokba, vagy irj oda is e-mailt, kuldjel telszamot, es majd behivnak interjura. Ne felj, nem vagy kevesebb, mint barki mas a vilagon, ezt csak es kizarolag a ferjed hiteti el veled. Szegyellje magat amiert o nem segit neked, es mar eddig reges regen segiteni kellett volna neked. Szerintem nagyon onzo, es szereti megalazni a noket. Szerintem nem leszel vele boldog, soha. Egyedul hagy tegedet a problemaiddal. Te pedig az a tipus vagy, akinek szuksege van segitsegre, de millio embernek szuksege van, szerintem a legtobbnek a vilagon. De mondjuk valaki talpraesett tipus, egyedul is eleg ugyesen elboldogul.

De igazan odaulhetett volna melled mar a gephez, es egyutt is kereshetettek volna mar munkat neked. Egyutt azert megiscsak jobb csinalni barmit is. Egyedul hagy, persze hogy nincs kedved semmihez. Nem erzed ugy, hogy boldogabb lennel nelkule? A szived melyen, nem erzed ugy? Es oelotte milyen voltal? Talpraesett, vagy akkor is mindig valaki intezte a dolgaidat? Tudod igazan most, a problemadban lehet kiismerni ot. Akkor, amikor minden szep es jo, akkor te is jo voltal neki, most amikor szukseged van a segitsegere, es a tamogatasara, akkor viszont megalaz. Hat, nem leszel te boldog vele, tul onzo egy ffi.

Keress munkat, ne legyel depresszios. Hidd el, hogy sokkal jobb lesz, amikor minden honapban jon a szalmladra a penz, es nem leszel kiszolgaltatva neki. Gyereket ne vallalj meg be, inkabb varj, es majd meglatod meg, hogy milyen lesz akkor, amikor dolgozni mesz.

De a legeslegjobb lenne, ha elvalnal tole szerintem, es dolgoznal, es keresnel egy olyan ffi-t, aki igazan szeret, es nem alaz meg!

2008. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Elsö válaszadó vagyok, és az utolso válaszadóval teljesen egyet értek, végül is gondold át hagyd ott !! Ez nem lesz jobb késöbb sem, neked mi a fontos? Egy biztos háttér, vagy hogy boldogan élj ????
2008. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Eddig is tudtam, hogy kell tennem valamit és nem bennem vana hiba. De most, hogy igy leirva látom és szembesitem magam vele, teljesen egyértelmű, hogy mit kell tennem. Nem vagyok a szolgája. Független ,felnőtt nő vagyok, saját akarattal és igenis megmutatom, hogy meg tudok állni a lábamon. Még ha a férjem szerint nem is. Köszönöm, hogy kinyitottátok a szemem és rájöttem arra, amit eddig is tudtam.
2008. dec. 16. 20:41
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg nyisd ki a szemed, nem lenne néha 1-2 barátnövel dumcsizni, ott nincs senki, nem tudod a problémádat megoldani, söt nem tudsz dolgozni sem mennei, állj a " két lábadra " és változztass, igy akarod leélni az életed ???

33 évesen ??? Fiatal vagy elötted az élet!! Amugy elsö válaszadó vagyok!

2008. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
véletlenul nem az oroszlán jegyben szuletett a férjed.mert azok akarnak így uralkodni a párjukon.ne hagyd magad mert így a semmittevésben depresszióba sullyedsz.ha lletudtad tenni a jogsit /igazuk van a tobbieknek/ akkor meg tudod mutatni a férjednek is és magadnak is, hogy tobbre vagy képes.adj fel hirdetést, vagy válaszolj rá és próbálkozz a bébi sisterséggel, azt mondják az is nagyon jó nyelvtanulásra és legalább elmész otthonról, kozben barátokra is lelhetsz és aakadhat más munka is, csak el a magányból míg nem késo!
2008. dec. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Srapnel ***** válasza:
71%

Na jó, bár egyetértek az első hozzászólókkal, könnyen lehet, hogy ebben a remek válságban semmiféle munkát nem fog kapni.


Azért valamennyire a kérdező felelőssége is benne van a dologban, ha kimegy egy olyan országba, aminek a nyelvét nem beszéli, úgy, hogy nincs olyan szakmája, amit kevés nyelvtudással is végezni lehet, miközben kompromisszumot sem akar kötni pl. azzal, hogy visszajön Magyarországra. Nem beszélve arról, hogy szépen össze van szűrve párkapcsolati problémákkal. A kedves férj gyakorlatilag otthoni rabszolgát csinált a nőből. Erre nem indok a fent említett dolgok egyike sem. Mi az, hogy nem ér semmit az ingyenes nyelvtanulás? Nagy fenéket. Az otthonülésnél még mindig jobb.


Amit még érdemes megcsinálni a fentiek mellett az az, hogy megkeresni a helyi magyar közösségek valamelyikét (ha van egyáltalán). A magyar hírdetés jó ötlet. Sajnos emellett is benne van a pakliban, hogy nem talál semmit. De így nem lehet élni, és a kedves férj sem túl okos, ha ezt így konzerválni akarja, ugyanis ha lebetegszik, vagy bármi miatt kiesik a munkakeresők rétegéből, ha egy időre is, akkor mégis mit fognak csinálni? Egyébként még akár takarítani is menjen el a kérdező, bárhová, mert különben tényleg becsavarodik, meg akkor nem tudja érdemben megoldani a párjával érlelődő kapcsolati problémát.


Végső megoldásnak én azt is el tudom képzelni, hogy hazajöjjön. Itt mégiscsak könnyebben megállja a helyét.

2008. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Fú. Hát az a véleményem, hogy a férjed rettenetesen önző, és nem akar rajtad "osztozkodni". Tényleg, Te csak ülj otthon non-stop, és állj folyton, akármikor az ő rendelkezésére.... Viszont nem vagy a tulajdona, egyszerűen nem tilthatja meg Neked, hogy munkát vállalj, vagy akár egy ingyenes nyelvtanfolyamot elvégezz! Ha szerinte az nem ér semmit, az az ő baja, fő, hogy addig sem punnyadsz otthon, hasznos dolgot csinálsz, és emberek közt lehetsz.

Bár jelen felállás szerint elképzelhetőnek tartom, hogy barátokat sem tűrne meg a közeledben... Mit szólna, ha bejelentenéd, hogy egy este nem leszel otthon, mert moziba mész pl. egy barátnőddel (ha már majd ott tartasz), vagy a nyelviskolás társasággal? Annak alapján, amit leírtál, szerintem totál kikelne magából, vagy valami lelki zsarolással elérné, hogy otthon maradj. Vagy ha gyereket szülnél... Rá is végtelenül féltékeny lenne, mert amíg babázol, addig sem vele foglalkozol? Lehet, hogy tévedek, de olyan anyuci elkényeztetett pici fiacskájának tűnik, akinek egész életében ki volt nyalva a feneke.

Szóval alapvetően hiszek abban, hogy egy kapcsolatért a végsőkig harcolni, de most mégis azt mondom, ha lehetőséged van, azonnal lépj! Vagy ne félj felvállalni vele a konfliktust, és itt most nem a kapcsolat megtartása a legfontosabb, hanem Te! Magadért kell harcolnod, és a férjed igazán szégyellheti magát, hogy egy sz*ros kölyökként próbál kezelni Téged felnőtt nő létedre.

Ja, és azt gondolom, hogy neki totál kényelmes, hogy egyedül dolgozik, gondolom, ha a gyerek esetleg nem is férne bele a keretbe, azért ketten megéltek a fizetéséből. Viszont így mindig ki tudja játszani az -egyedül én keresek ebben a háztartásban, ezért az van, amit én mondok-kártyát...

Vissza kéne küldeni 100 évvel ezelőttre.

2008. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!