Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem lánya mindennel...

A férjem lánya mindennel engem keres meg, most orvoshoz kéne elvinnem? Finoman hogy beszéljünk az anyjával erről?

Figyelt kérdés

16 éves.

Az édesanyja is újraházasodott, lett ott két kisfiú. Ők látványosan jobban vannak szeretve, ezt mondják a nagyszülők, barátok.

Pl. az anyja fél 9-re hordja őket óvodába, a lánynak meg van mondva, hogy járjon biciklivel. Esőben, hóban is. Néptáncol, sokszor van, hogy vinnie kell a viseleteket is magával. Nem egyszer volt, hogy engem hívott 8 előtt kicsivel, hogy el tudnám-e vinni kocsival, mert ömlik az eső és nem tud hogy bemenni. Elmegyek érte, erre látom, hogy a ház előtt mind a két kocsi és mondja, hogy hát anyáék még reggeliznek, nem vitték volna el, vagy csak úgy, hogy az első órára nem ér be.

Mikor szalagszakadása volt, akkor is engem hívott, mert hogy az anyjának mennie kell az óvodába 4-re és hogy nem fog vele ott ülni a váróban estig a kórházban.


Tegnap mondta, hogy szeretne fogamzásgátlót íratni magának, de egyedül fél elmenni az orvoshoz, meg azt sem tudja, kihez kellene, elvinném-e az én orvosomhoz?

Kérdeztem, hogy az anyukája tudja-e ezt, mondta, hogy igen, de annyit mondott neki, hogy kérjen időpontot akkor ő az asszisztenstől, de neki az az orvos így képekről nem szimpatikus.


Ugyanez van, ha fellépésre mennek és ki kell vinni korán a buszhoz. Vagy mikor nyelvvizsgázni kellett mennie.

Úgy vannak vele otthon, hogy ő már nagy, oldja meg az életét, mindennapjait, ahogy szeretné és otthon ne szóljon, ne kérjen segítséget. De közben 16 éves, és közel sincs még a felnőttséghez.


Szívesen segítek neki, nem teher, de szerintem az sem normális hozzáállás egy anyától, hogy az első nőgyógyászati vizsgálatra annyi a reakciója, hogy a kamasz gyereke kérjen időpontot magának és intézze, ahogy szeretné.


2022. márc. 16. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
72%
Az anyat latja benned. Te nem latod benne a sajat gyereked?
2022. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
92%
Inkább a férjeddel beszélj erről inkább. Az nem merült fel, hogy hozzátok költözzön a lány?
2022. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
96%
A férjednek kellene szólni, hogy beszéljen az exszel. Ha nem képes nevelni a saját lányát, akkor inkább költözzön hozzátok.
2022. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
91%
Én szolnek az anyjának hogy eroltesse már meg magát. Gondolom fizet érte a férjed. Vagy elhoznàm magunkhoz.
2022. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem ‘finoman’ kell beszélni az Anyukával. Persze nem is agresszíven. Közölni kell vele, hogy ha nem neveli a lányt, menjen hozzátok (ha ez persze nem teher Nektek, bár szegény kislány láthatóan Téged tekint anyukájának).


Mindenekelőtt azonban a férjeddel beszélnék erről.

2022. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
25%

Ez nagyon szívet melengető...

Először is kívánok jó egészséget és minden jót Neked!

A válasz, szerintem nem kell beszélni az anyjával, majd a sors rá mutat mit tett.

Beszélj inkább az apával, persze a fogamzásgátlóról ne tudjon a lánya előtt, s örömteli lenne, ha hozzátok költözne.

2022. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
86%

valóban egy mély beszélgetés előtt álltok a férjeddel. szerintem át kellene gondolni, beszélni, hogy magatokhoz veszitek a lányt. gyermekelhelyezést akár újra indíttatni, ilyen idősen már megkérdezik a lányt is, hogy kivel szeretne élni. ebben az esetben az anyával nem kell különösebben kommunikálni, csak a bíróságra beadni a papírokat... illetve ha nagyon kötekedni akar valaki, ez bizony a egyfajta gyermekbántalmazás, az elhanyagolás kategóriában, amennyiben valóban így vannak amiket állítasz. bár tény, hogy ezek elég nehezen bizonyítható dolgok, és a két fiúra is súlyos következményekkel járhat, ha bizonyítást nyer ez a tény.

visszatérve az eredeti problémához, lehet egy találkozót kérnék az anyukától, ahol rákérdeznék, hogy valóban tud e róla, hogy a lánya nőgyógyászhoz szeretne menni. elhiszem amit írsz, de azért a 16 évesek között akad elég dörzsölt gyerek is.. akinek ha nemet mond az anyja, bepróbálkozik másnál, ha már "kéznél van". de ettől függetlenül is felmerül a költözés. erről első körben a férjemmel, majd a lánnyal beszélnék hogy egyáltalán mit szól hozzá, aztán anyukával is beszélnék róla. ha nem tudtok megállapodni így (+ fizessen gyerektartást is akkor anyuka), akkor bírósagi gyerekelhelyezés újratárgyalását kérvényezném.

2022. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:
65%
A lány anyjának egy gyerek sem lett volna való. Nem is csoda, ha elvált tőle az első férje. Ilyen jószágot első dolgom lenne felrúgni
2022. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán értem hogy a lány apja miért nem lép, és kezdeményezi hogy nála helyezzék el a lányt... Szép kis apa hogy ezt tétlenül nézi.
2022. márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy te csak a gyerek anyjáról beszélsz. Apuka is intézheti ám a dolgokat, nem csak az anya két kisgyerek mellől.
2022. márc. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!