Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám 3 napja van itt, a...

Anyukám 3 napja van itt, a plafonon vagyok tőle. Beszéljünk vele? Miért hiszi, hogy rossz anya vagyok, amiért máshogy csinálom a dolgokat, mint ő?

Figyelt kérdés

1 hónapja jöttünk haza a kórházból a 3. babánkkal és mivel nem akartunk most utazgatni Magyarországra, utána vissza haza, ezért anyukám jött babázni. Viszont én már megőrülök tőle.

Mindenbe beleszól a gyerekek körül, ezt nem csináljuk jól, azt csináljuk rosszul, a gyerekek elkényeztetettek, folyton lepasszolom őket, mégis hogy lettem én ilyen rossz anya, mikor ő olyan jól nevelt.

Tegnap mondtam neki, hogy Karácsonykor nem megyünk Magyarországra, mert decemberben elutazunk nyaralni, az ünnepek előtt pár nappal jövünk haza, a picit nem szeretnénk annyira rángatni, azt sem tudjuk, hogy viseli majd a jetlaget. Ezen megsértődött, hogy miért akarunk mi kicsi gyerekekkel utazni, meg ő hiába vár minket szeretettel, sosem megyünk, stb.


Eleinte nem akartam szólni neki, de már nagyon sok az, ahogy viselkedik. Mintha még mindig egy nevelni való kisgyerek lennék.

Viszont azt sem akarom, hogy amíg itt van, addig duzzogjon.

Ti mit tennétek?


2015. okt. 17. 12:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%

Én hozzá mennék minden karácsonykor és ünnepkor, nem pedig nyaralni. Szeretném a főztjét újra enni, és látni őt a gyerekeimmel.

Elgondoskodnék, hogy tényleg elvannak-e kényeztetve. Ma hajlamosak rá, ilyenek a nevelési tanácsok. És most elszomorodtam, ha ez nem kamu kérdés.

2015. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

Minek kellett egyáltalán odahívni "babázni"? Az elözö gyerekeknél nem szólt bele?


Megmondod neki, hogy vagy< leáll, vagy hazamehet.

2015. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
Nyelsz és csinálod, ahogy szoktad. Egyszer csak hazamegy. Megváltoztatni sosem fogod.
2015. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Mintha a saját anyukámról írtál volna :D Nekem ugyan nincs gyerekem, de a testvéremnek van, és ott pont ugyanilyen csaták zajlanak.


Szerintem egyszerűen vannak olyan emberek, akik ahogy idősödnek, úgy érzik, koruk okán mindent jobban tudnak, és állandóan okítaniuk kell a fiatalabb generációt. Sajnos azt nem veszik észre, hogy ez unalmas és fárasztó, ha az embernek alapvetően nincs szüksége tanácsokra.


Ha nem mentek hozzá karácsonykor, abból mindenképp nagy sértődés és hiszti lesz. Egyébként is úgy érzem, hogy egy kicsit revansot akarsz venni a viselkedéséért azzal, hogy nem mentek hozzá karácsonykor. Én a helyedben tiszta lapokkal játszanék, és nem mennék bele ilyen játszmákba.

2015. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
33%

az igazság az, hogy én is inkább hazamennék karácsonykor, ha már kiett a fene valami más országba. legalább karácsonykor hagy lásson a család.

a másik dolog, hogy próbáld vele megbeszélni, hogy nincs szükséged a tanácsaira. de ne sértően, mégis határozottan. egyébként 1 hónapos gyerekhez még nem kellett volna vendéget hívni.

2015. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
41%

Én anya vagyok és valakinek a lánya.

El nem tudom képzelni, hogy ilyen kicsivel fontosabb legyen a nyaralás, mint az, hogy a családomhoz látogassak karácsonykor, pláne, ha év közben nem találkozunk...

Sajnálom anyukádat :(

2015. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Mi idén nyaralni szeretnénk menni télen, jót fog tenni mindannyiuknak. Náluk meg a Karácsony csak a sértődésről, kiabálásról szól. Nekem és a férjemnek fontosabb az, hogy jól érezzük magunkat és ne legyek tiszta ideg az ünnepek alatt.

Találkozunk év közben, sehol nem írtam olyat, hogy nem.

Azért hívtuk inkább, mert mikor mondtam, hogy nem fogunk menni, már ment a beszólogatás, hogy azt akarom, ne is ismerje az unokája, meg hogy "bezzeg a párom anyukája minden nap látja a gyerekeket". Szóval ez a kevésbé kellemetlen megoldás volt, mert a másik az lett volna, hogy mindannyian megyünk és ott nem csak az anyám piszkált volna, hanem az egész család.

Nekem itt van az otthonom és a családom. Igen, fontosak azok is, akik Magyarországon élnek, de nem a kedvük szerint fogjuk szervezni az életünket.

2015. okt. 17. 12:53
 8/26 anonim ***** válasza:
15%
Ha nyaralni tudod vinni a purgyét, akkor az anyádhoz miért nem tudod? Ezt megmagyarázhatnád.
2015. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

'Purgyé' nálatok van, mi gyerekeknek hívjuk őket.

Most 1 hónapos, amikor nyaralni megyünk, 3 lesz. Ráadásul most iskola is van, a lányom most kezdte, nem akartam, hogy 2 hétre odamenjünk és a férjem sem tudott volna végig maradni.

2015. okt. 17. 13:00
 10/26 anonim ***** válasza:
14%

Tiszta szívemből kívánom, hogy 30 év múlva ne lásd se a gyerekeidet, se az unokáidat, mert pont ezt az elvet vallják majd, mint te.

Akkor már késő lesz sírni, de megérdemled.

2015. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!