Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan kérdésem volna, hogy...

Olyan kérdésem volna, hogy van e itt valaki aki Németországban házasodott? Mennyi idő alatt sikerült elintézni? Mik kellettek hozzá?

Figyelt kérdés

2022. márc. 20. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem Németországban, de külföldön, EU országban. Általában mindenhova ugyanaz kell. Igazolás a családi állapotról, ha elvalt vagy akkor a jogerős ítélet, születési anyakönyvi kivonat s ezek adott ország nyelven való hivatalos forditasa. Érvényes személyi vagy útlevél. Nem volt sok idő, bár nekem ez eleve meg volt mind már akkor amikor külföldre költöztem így nem kellett belőle új. De az adott ország információs honlapján meg fogsz találni minden szükséges információt
2022. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
EU-n belül annyi kell csak amit első írt.
2022. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Kb mennyi idő lenne ezeket elintézni kompletten? 2 hónap múlva szülnék és előtte szeretnénk elintézni.
2022. márc. 20. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hol élsz?
2022. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg még Magyarországon vagyok, a párom pedig kint tartózkodik.

2 hét múlva tudnék menni ismerőssel autóval.

2022. márc. 20. 18:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor holnap elmesz és beszerzed ezeket. De valószínűleg sokkal egyszerűbb és gyorsabb lenne otthon összehazasodnotok. 30 napos várakozási idő van mindenütt, de Magyarországon ettől eltekinthetnek a terhesség miatt. Kint nem fognak. A kinti házasságkötést honosittatni kell Magyarországon, vagy q magyar nagykövetségen. Enélkül te Magyarország számára egyedülállónak fogsz számítani, a férjed pedig nem lesz bejegyzése a gyerek magyar anyakönyvi kivonataba.
2022. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!