Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennél meglátogatni egy...

Elmennél meglátogatni egy olyan rokon gyereket a megszületése után, akinek az anyjával rossz a kapcsolatod?

Figyelt kérdés

Egyáltalán Nem érzem úgy, hogy ott lenne a helyem. Az a nő mindig levegőnek nézett, soha még csak nem is köszönt nekem amióta bemutattak minket egymásnak, az egyetlen megnyilvánulása felém az volt, hogy a testvérével nem sokáig leszek együtt.

A házastársam testvéréről, és annak születendő gyerekéről van szó.



#rokon #látogatás #Rossz voszony
2022. márc. 22. 20:44
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2022. márc. 22. 22:28
 22/27 Katona Dius ***** válasza:
63%

Épp a napokban kerültem én is ilyen helyzetbe. Unokahúgom szülte meg a kisfiát 4 nappal ezelőtt. A csajjal évek óta rossz kapcsolatban vagyunk, legalábbis én nehezen viselem el, ha egy légtérben kell lennünk. Az elmúlt pár évben többször is átvert, ennek alkalmanként volt anyagi vonzata is. A család nyomására, hogy mégis csak rokon, meg ne legyek már szemét, adjak neki még egy esélyt, több alkalommal is adtam neki, mindig az lett a vége, hogy én szívtam meg. Pár ilyen alkalom után közöltem mindenkivel, a csajszival is, hogy ha én vagyok a szemét sem érdekel, adtam neki többször is új esélyt, mindig én szívtam meg, párszor anyagilag is, innentől kezdve én nem foglalkozom vele, tőlem ne is akarjon semmit, innentől nekem idegen és örüljön, ha csak ennyi. Így (bár megint én vagyok a szar/szemét) én nem mentem el gyereklátogatóba, ajándékot sem küldtem.

Azt még halkan tenném hozzá, hogy azért is én voltam a szemét, mert párszor megjegyeztem, hogy korai még a gyerek. (Tudom, semmi közöm az ő életükhöz, de felmerült a szó róla és mindenki nagyon áradozott, hogy jajj babát vár.) A korait arra értettem, hogy a lány pszichés gyógyszereket szed, elég erőseket, amit terhesség alatt elvileg nem lehetne, ugyanis károsítja a magzatot. Én a helyében előbb kerestem volna egy alternatív gyógyszert, amit lehet szedni várandósság alatt is. Neki sürgősebb volt, hogy minél hamarabb terhes legyen. De mint mondtam, ez már az ő dolguk és semmi közöm sincs hozzá, csak mikor szóba került a téma, és megjegyeztem, hogy előbb gyógyszert kellett volna váltani, mert így nagyon esélyes, hogy sérült lesz a gyerek, akkor én voltam lehurrogva, hogy rosszat akarok nekik, és milyen szemét vagyok.

2022. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
86%
Nem mennék.
2022. márc. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%
Én sem mentem. Nálam egy olyan is van, hogy ha a szülőjét nagyon nem szeretem, akkor a gyereket sem szeretem, nincs ebben semmi különös.
2022. márc. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Metionin ***** válasza:
100%
Dehogy mennék. Tavaly nyáron született sógornőmnek is gyereke, több okból nem szoktunk találkozni, a viszonyunk pedig nem változott meg csak azért, mert ő fogta magát és lebabázott. Pedig kifejezetten rosszban sosem voltunk, csak hát jóban sem. A gyerek meg úgy önmagában nem izgat, akkor sem, ha a római pápáé lenne, szóval nem néztem meg azóta sem. Nekem fura lenne, álszentnek érezném a babalátogatást úgy, hogy sem a csaj, sem a gyereke nem érdekel fikarcnyit sem.
2022. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Tehat a sogornod gagyas vagy szellemi serult es idegbetegebb lett h megjegyezted nem igy kene nekiallni szulni. Ez teljesen hulye :D persze hogy Ne menj el baba latogatoba. Szegeny baba lehet o is serult lett.. mondjuk antidepresszans hatasara siman...


De ezt a terhet ne vedd magadra. Ne menj!


En se mennek.


Pont ebbe a szituba nem voltam. De akivel elozoleg nem jo a kapcsolatom azzal egyikonk baba vallalasa utan se lenne jobb a kapcsi..

2022. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ennyire nulla a kapcsolatunk, akkor biztosan nem mennék. Menne a férjem egyedül.
2022. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!