Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanaban egyre jobban...

Mostanaban egyre jobban viragzik a vallalkozasom , es szeretnem segiteni a szuleimet , ti minek orulnetek jobban ? Ha pl: kezbe adnek 10 millio forintot ,hogy koltsd amire szukseged van vagy inkabb megvennem nekik amit en gondolok folyt.

Figyelt kérdés
Gondolok itt uj autora , hazfelujitasra , nyaralasra stb. (Oket ismerve valoszinuleg inkabb a penzt eltennek es ugyan ugy “szukosen” elnenek , mert azt gondolnak ,hogy ez az elet ami nekik jar)

2022. márc. 23. 01:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Egyik sem. Közösen kellene kitalálni, hogyan tudnátok a legjobban felhasználni azt a pénzt. Vezesd elő, hogy miket szeretnének, és együtt találjátok ki, hogyan lehet a leghatékonyabban megoldani.

Pl. ha az én szüleimre gondolok, ennek a pénznek a fele is elég lenne házfelújításra, de az egész megszervezése legalább akkora segítség lenne nekik, mint a pénz.

2022. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát nálunk így semmit nem fogadnának el. A teljesen lehetetlen körítés kötelező..pl márciusban "mivel karácsonykor nem akartatok semmit elfogadni, de ti annyit segítettetek kérlek engedjétek meg, hogy beszáljunk nèmi pénzzel a felújításba..". Engem kiidegel, hogy nem fogadnak el semmit csak így egyszerűen.
2022. márc. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Talán őket kéne megkérdezni, de ha választani kell, inkább megvenném nekik, ami kell. De velük beszéld meg, mert ha a gyerekem csak úgy adna pénzt, vagy elkezdene megvenni bármit amit ő jónak gondol, annak nincs jó vége sosem.
2022. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Felnött emberek meg kell kérdezni egyszerüen hogy mi volna jo.
2022. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan segitsd õket,hogy érezzék,hogy szükséged van rájuk.Milyen idõközönként szoktad meglátogatni õket?En sem tudom elfogadni a gyerekeimtõl a támogatást,hiszen nem lehet tudni,hogy mit hoz a holnap.
2022. márc. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szülő vagyok, felnőtt gyerekeim vannak, velük kapcsolatban nekem az a legnagyobb öröm, ha stabil életet élnek, feljődnek, anyagilag is és ha a saját egzisztenciájukat erősítik, főleg azért, mert bármikor jöhet rosszabb időszak nekik is, ezért ngyon fontosnak tartom a több lábon állást, az anyagi biztonság megteremtését (én is erre törekedtem mindig)


Másrészt nekem is vannak idős szüleim, akiknek a nem túl magas nyugdíjuk ellenére is van jelentős megtakarításuk (évtizedek alatt rakták össze), tehát elvileg nem szorulnak segítségre, de mivel tudom, hogy nem hajlandóak magukra költeni és nem veszik meg pl. télen a primör árút, vagy a drágább, de jobb minőségű élelmiszereket, ezárt én megveszem nekik időnként és elviszem ajándékba. Milliókat nem adok, mert én is kerülhetek olyan helyzetbe, hogy szükségem lehet a saját megtakarításaimra.

2022. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő opció wtf, előbb beszéljétek meg. Legalábbis nekem tök fura lenne ha hirtelen a kezembenyomnának pénzt vagy beállítanának egy új mosógéppel. Egyébként szép gesztus tőled, gondolom jó a kapcsolatotok, akár lehetnének valami különlegesebb közös programok is.
2022. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%

Nos vagy megbeszeled velük vagy mondják el h mire vágynak akár másnak ne neked

Szomoru h erről még nem volt szó köztetek

2022. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak elteszik a pénzt és nem vesznek belőle semmit, annak nem sok értelme van. Derítsd ki minek örülnének a legjobban és vedd meg nekik inkább.


Illetve ha az biztonság érzetet ad nekik, hogy van félretett pénzük, egyrészét amit nekik szánsz, adhatod pénzben is. Ezt te tudod, hogy így van-e.

2022. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, nézd meg hogy ami alap dolog az nekik mennyire van meg. Ha mész hozzájuk, nézz körül a házban, mi szorulhat cserére, pl. a fürdő-konyha felújítás. Vagy meg is kérdezheted, hogy kell-e valami ami drága és nem vették még meg. Ha ennyire kuporgatnak, akkor viszont sok pénzt adni rossz ötlet, max. 1-2 misit hogy legyen tartalékban nekik is.
2022. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!