Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Úgy látom mostanában nagyon...

Úgy látom mostanában nagyon elterjedt, hogy valaki rendel valamiből nagyon sokat pl aliexpressről, és azt a boltjában vagy a webshopjában eladja sokkal drágábban. Jól látom?

Figyelt kérdés

Ez mára már teljesen normálisnak bizonyul? Sokan még úgy próbálják a webshopjukon eladni az adott terméket mint ha azt kb ők találták volna fel.

(Gondolok itt ruhákra, különleges párnákra, stb)

Ennyi erővel akárki csinálhat ilyet?



2019. okt. 31. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, akárki, aki csinál egy vállalkozást, beruház, betartja a különböző jogi- és adózási szabályokat, stb.
2019. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
53%
Semmi rossz nincs ebben. A boltok is megveszik, és továbbadják. Bárki csinálhat, de nagyon könnyű vele kidobni százezreket az ablakon ha rosszul csinálod. Én évek óta foglalkozok ezzel, másoknak, és magamnak is készítek profitábilis shopokat.
2019. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig is így működött, ha nem maga a gyártó adta el a saját termékét. Csak régen volt egy köztes pont (nagykereskedés), aki behozta az árut az országba külföldről, majd ő adta el a kiskereskedőnek, a kiskereskedő meg a vevőnek.

Ma a kiskereskedő megkerüli ezt, és közvetlenül kínából hozza be az árut saját magának, és adja a vevőnek.

Neked azért most tűnt csak fel, mert manapság már a kiskereskedő is kiiktatható a láncból, és a vevő közvetlenül Kínából megveheti magának ugyanazt.


Régen: gyártó -> nagyker -> kisker -> vevő

Közelmúlt és jelen: gyártó -> kisker -> vevő (vagy rögtön gyártó -> vevő)

2019. okt. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A világon mindig mindenhol minden így működött.

A nagy multik saját márkás termékeitől kezdve a sarki ABC-ig.


Építőiparban is ez megy, vannak beszállítók, kereskedők akikkel kapcsolatban vagyunk és rajtuk keresztül jön a termék, nem közvetlenül a gyártótól.

2019. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, sarkítva így működik. Bárki csinálhatja. Elkezdeni könnyű, jónak és profitábilisnak lenni benne nehéz.
2019. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom most találkoztál valami konkrét esettel, azért írtad ki ezt.


A legtöbb esetben nincs olyan óriási különbség az árak között, amin nagyon kiakadnál. Néha eljutok egy-egy nagykerbe, és természetesen jobban megéri ott vásárolni, de a lényeg, hogy nem 5x-ös, 10x-es áron kapnám meg, ha normál boltban vásárolnék.

Amikor én kiakadtam: szoktam ebayezni, és rengeteg dolgot felismertem, amikor belefutottam a Kütyübazár hirdetésébe. Egy időben rengeteg cuccot tettek fel kuponos oldalra. Gondolom berendelte, és nem igazán tudta eladni. Na de a lényeg, hogy ilyen 1-2 dolláros dolgok, amiket ő itthon 2-3000 ft-ért akar eladni.

Szerencsére a legtöbben tudják, hogy ők ezt tizedennyiért is megvehetik, de még mindig sokan nem mernek külföldről rendelni, meg sokan nem is ismerik az ebayt, alit.

Mikor megjön valami, az ismerőseim csak hüledeznek, nem hiszik el, hogy vmit tényleg 200 Ft-ért rendeltem.

Láttam utána boltban 1500-ért.


Na ez az arány itthon nincs meg a nagyker-kisker vonalon, mert akkor sokan mennének a nagykerbe, valamelyik vállalkozó ismerősük közreműködésével.

2019. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Durván 15-20 évet késtél ezzel az elképzeléssel, ennek ellenére havi 4-5 ember jön erre rá, mint "új" dolog...
2019. nov. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semennyit nem késett vele, mert nap mint nap alapítanak új cégeket, amik működőképesek.

És nekik is be kell szerezni valahonnan az árut.

Nyilván nem a sarki kisboltban fogják megvenni jó drágán, hogy aztán még némi hasznot rápakolva csillagászati áron árulják. A kutya nem venné meg.

Tehát ez egy ma alakuló cégnél is épp úgy megy, mint 20 éve.

2019. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#3 Ma is van nagykereskedés. Nehogy azt gondold már, hogy egy gyártó közvetlenül árul. Legfeljebb egy kis kézműves cég.


Ahogy olvasom sokan vannak itt tévedésben. Lehet persze Kínából olcsón rendelni. De nincs terméktámogatas, garancia, szervíz...


Kereskedelmi mennyiség esetén pedig van vám, áfa, egyéb járulékok. Olyan nagyot nem lehet szakítani ezeken pár ezres termékeken.

2019. nov. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!