Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vett fel, valakinek a szülője...

Vett fel, valakinek a szülője hitelt azért, hogy a gyerekének legyen saját háza?

Figyelt kérdés
Szeretnénk házat, arra gondoltam, hogy a szüleim vennének nekem fel 5 millió forintot, vennénk egy házat, amikor a nevemre került vennék fel sajátomra pénzt ebből vissza fizetném a szülő által felvett összeget. Ti meg tennétek a gyereketeknek ezt?
2010. szept. 14. 09:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

de miért nem te veszel fel egyből hitelt? nem értem...

én nem terhelném a szüleimet ezzel az biztos

2010. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A megvásárolandó házra te is vehetsz fel hitelt előre és majd arra kerül a jelzálog. Én nem tettem volna ilyet a szüleimmel és én se tenném a gyerekemért, mert ha véletlen olyan helyzetbe kerül úszik az én házam is.
2010. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Most nem értem, ha van önerőd, akkor te is vehetsz fel a leendő házra jelzálogot, ha meg nincs, akkor hitelt se fogsz rá kapni.

Magyarán: ha a leendő házadra MAJD vehetsz fel hitelt, akkor előre, a vásárlásra is vehetsz fel rá hitelt, tehát a szülőket felesleges bevonni a dologba.

2010. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
37%
Igen Én megtettem úgy is, hogy nem kértem vissza a pénzt.Ugy gondolom,hogy most én segítek, de ha nekem lesz szükségem az Ő segítségére biztosan segíteni fog.58/N
2010. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
37%
Én vettem fel. A férjemmel akartunk 1-1 lakást venni a két gyereknek, hogy legyen hol elindulniuk. De nálunk kicsit más a helyzet, mert a gyerekek még bőven 18 év alatt vannak és már csak 2 év van hátra a hitelekből. Szóval a kérdésedre válaszolva, én megtenném ezt a gyerekemért.
2010. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy szokták csinálni, hogy a megveendő ház az elsődleges jelzálogfedezet, ha a fiatalok jövedelme vagy/és az értékbecslés nem teszi lehetővé, akkor a szülői házat be lehet vonni pótfedezetként. Ezesetben a szülők csak zálogkötelezettként szerepelnek az ügyletben.

Most egyébként újra startol a hitelpiac és várható egy-két , a régieknél is kedvezőbb konstrukció.


Az általad felírt verziót azért nem ajánlom, mert sok költség van (értékbecslés, földhivatal, közjegyző stb stb) egy hitel felvételekor. Sok pénzt kidobnátok feleslegesen.


üdvözlettel

egy hitelközvetítő

2010. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%

Én is szerettem volna egy lakást, de anyukám elküldött a francba, hogy ezt mégis hogy gondolom. Azt mondta, nem segít, mert lehet, hogy nem fogom fizetni a részleteket és akkor az ő lakása is elúszik. Egyébként fizettem volna, mert elég jól keresek, de nem bízott bennem :(

Nagyon rosszul esett.

2010. szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%

Furcsa, mert én semmiképp nem fogadnám el anyámtól, hogy hitelt vegyen fel arra, hogy nekem lakásom legyen - ez számomra elképzelhetetlen. Miért fizesse ő, ha ez az én házam?

Ugyanakkor a másik oldalról, ha én lennék anya, a saját gyerekemért gondolkodás nélkül megtenném, még mielőtt ez neki eszébe jutna.

2010. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

Bevallom oszinten, hogy nem biztos!

Ezt igy forumon nem lehet intezni, mivel ezt csak csaladon belul lehet, mivel Te ismered a csaladi helyzetet es a szuleid lehetoseget,s az eletmodjukat!


En pl. ekkora segitseget nem mertem kerni a szuleimtol,s a gyermekeim sem kernek Tolem, mivel ez eleg komoly es feleloseggel jar.

En inkabb azt ajanlottam fel, hogy Nalam lakjanak addig, mig a sajat otthonukat megvasaroljak, ezzel hozzasegitettem ahhoz, hogy konnyebben elerje azt.


Nalam nem fizetnek rezsit, ugyhogy sporolhatnak, es a sajat nevukre barmikor tudnak felvenni, de ez az O dolguk.


Egy Szulo felneveli a gyermekeit, de amikor mar felnottek azok a gyermekek, akkor mar a szulonek anyagi kotelessege nincs Veluk szemben.

En azt szeretnem ha a gyermekeim a sajat labukra alljanak es tanuljak is meg ezt.

Egy Szulonek is van egy nyugalmi idoszaka, es az akkor jon el, amikor a gyermek mar felnott.


Hagyd a Szuleidet, mar megerdemelnek, hogy pihenjenek, es ne vard Toluk azt, hogy Ok rendezzek a Te sorsodat!

2010. szept. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

ÉN inkább eladnám a házam és vennék 2 kicsi építési telket és építkeznék, nem adósodnék el.


Eleve 35 % önerő is kell az ingatlanvásárláshoz, aztán, ha van még szabad felhasználású hitel, azt vehetik fel a szüleid.

Ha mégis belevágtok vegyetek fel életbiztosítással kombinált pl. K&H hitelt, mivel a szüleid halálakor az adósságukat is megöröklöd a hagyaték erejéig.

2010. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!