Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy valakinek...

Miért van az, hogy valakinek a karrierje fontosabb, mint egy gyermek?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokszor olvasom itt gyk-n is, hogy van, aki csak 30-as éveiben akar gyereket vállalni mert még karriert épít. Miért lett ilyen a világ, ahol már a család háttérbe szorul? Én fiatalon szültem, 19 évesen, de nem bántam meg, legalább fel tudom nevelni a gyerekemet és nem leszek öreg, mire kirepül otthonról.
2011. okt. 13. 16:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
65%
Hát ez a természetes, hogy a karrier a fontosabb. A gyerekcsinálásnál kevesebb egyszerűbb dolog van a világon. Amúgy én egyáltalán nem akarok gyereket.
2011. okt. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
89%
és 19 évesen miből tartottad el a gyereked?
2011. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
85%
Ez azért van, mert mire elvégezi az ember a főiskolát, egyetemet már lesz jó 23-25, akkor minimum 2 év munkaviszony kell, hogy egyáltalán kapjál GYES-t, az már majdnem 30.
2011. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
99%
A karrier szót helyettesítsd be biztos megélhetéssel és megkapod a választ.
2011. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
95%
Mert a fajfenntartás ösztön, míg a karrier illetve az önmegvalósítás, csak emberre jellemző vonás. És hát az alatt a több tízezer év alatt eljutottunk odáig, hogy előbb van az önmegvalósítás mint a fafenntartás, szerintem nem baj, ettől ember az ember, de mindenkinek joga van eldönteni hogyan élje az életét. Én sem vagyok oda a gyerekekért.
2011. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
95%
miért kell minden egyes embernek hogy az életcélja a gyerek legyen? és miért nem értik meg az emberek hogy mindenki más és más?van aki utazni világot látni akar, van akinek a karrierje nagyon fontos. az hogy neked van gyereked nem azt jelenti hogy minden egyes embernek kell gyerek.
2011. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a kérdést szerintem kàr feltenni, mert ùgysem kapsz olyan vàlaszt,amelyet szeretnél. Gratulàlok én is 21 évesen szültem és mégis megcsinàltam mindent.
2011. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
87%
Mert amíg nincs normális munkahelye, meg nem szedi össze magát hogy eltudjon tartani még valakit hova is szülne gyereket? Ja végül is, van önkormányzati lakás, meg segély....
2011. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
100%

Akkor biztos sok olyat is olvasol itt, hogy alig tudnak megélni, és csomóan külföldre húznak emiatt.

Még mindig inkább ez legyen a sorrend, hogy először karrier, utána gyerek a biztos anyagiakra, mint már meg van a gyerek, és lepasszolja, hogy csinálhassa a karrierjét.

Sokan nem engedhetik meg, hogy 19 és még néhány évig, hogy gyereket szüljenek akárhogy is szeretnének, mert nincs miből eltartani. Nem szeretnek bizonytalanban élni, hogy holnap lesz e mit adni a gyereknek enni.

Te lehet szerencsésebb vagy, valahonnan volt pénzed hogy megélhessetek. Nem egyforma mindenki élete fogadd el, van akinek sokkal többet kell a forintért dolgoznia, mint másnak. Van akinek van anyagi és vagy fizikális segítsége, van akinek nincs. Van aki nagyon erős, és megcsinálja szűkösen, mert gyerekpárti. Van aki megszüli majd rájön, hogy anyukát kell kérni, hogy segítsen. Van, aki még nem is érett, hogy felneveljen egy gyereket és sorolhatnám ...

2011. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez a kérdés egy buta ember buta kérdése. Mert aki 30 fölött szül, az nem tudja felnevelni a gyerekét? Hááát.. mit mondjak. Inkább szülök 30 felett egy biztos(abb) egzisztenciával, mint 19 évesen, a nagy semmire, a szüleim nyakára. De még jó, hogy nem egyformák az emberek! :)
2011. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!