Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak magyar családok ahol a...

Vannak magyar családok ahol a nő dolgozik csak és a férfi van otthon a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Tudsz ilyen családról?

Sok olyan van hogy a férfi dolgozik, a nő meg háztartásbeli. De forditva is van ilyen?

Egy műsorban láttam hogy egy nő CEO volt egy nagy cégnél, a férje meg otthon volt a gyerekekkel mivel a nő jól keresett, sok idejét elvitte a munka, ezért a férfi nem ment el dolgozni hogy az otthoni teendőket megcsinálja.


Tehát úgy értem hogy a férfi tartósan van otthon, nem csak ameddig munkát nem talál.


2022. márc. 27. 17:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Már régen is volt ilyen. Csak nem ez az általános.
2022. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen ismerősöm. Anyuka magánfogorvos saját rendelőben. Apuka egyetemei tanár volt, de inkább most ő van otthon a három gyerekkel. Közben napi 4 órában a fogorvosi rendelőben recepciósként dolgozik.
2022. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ugy gondoltam hogy apuka semmit az eg vilagon nem dolgozik, meg 4 oraban sem.
2022. márc. 27. 17:13
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Van. Nekem több ismerősöm is van, ahol apuka volt Gyes-en, és nem csak papíron.
2022. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem csak gyesre gondoltam hanem pl a hazassag nagy resze ugy telik hogy nem dolgozik, nem csak az a par ev.

Anyosom pl 25 eve nem dolgozik semmit. Van olyan ferfi aki 20-25 eve nem dolgozik es a felesege tartja el?

2022. márc. 27. 17:19
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

#3:

Akkor mi se tartozunk ide.

A férjem 2 évig volt otthon a legkisebbel, 2-4 éves koráig, minimális bevétellel. Viszont tanult ezalatt, és másképp nem tudtuk volna a karanténos időket se kihúzni. Nekem cserébe megmaradt a munkahelyem.


Ha esetleg lenne egy olyan szuper állásom, szuper fizetéssel, ami elég az egész családnak, nekem semmi kifogásom nem lenne, ha ő nem dolgozna, hanem kizárólag a gyerekekkel meg a házimunkával törődik. Én nagyon jól tudom, hogy ez is mekkora munka, és azt is, hogy az én férjem ezt prímán megoldja.

2022. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Persze. Csomó alkesz is így él. De olyan is lehet, hogy nem munkahelyen dolgozik hanem a birtokot tartja rendben.
2022. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Az alkeszt en nem vennem ide mert az ilyen csaladok naprol napra elnek. A ferfi nem csak hogy nem keres penzt hanem meg el is issza a felesege fizeteset. Az a no akinek van jo karrierje az nem fog lehorgonyoznni egy alkesz mellett. Valoszinuleg ha elvalnanak akkor nem tudna osztozkodas utan hazat venni.
2022. márc. 27. 17:31
 9/25 anonim ***** válasza:
98%
Persze, ugyanolyan normális ez is, mint a fordítottja, bármennyire is húzzák rá a szájukat a bigott konzervatívok.
2022. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyet, azért után így náluk, mert az apa gimnáziumi tanár (nettó 170 ezres fizu), az anya pedig könyvelő egy nagy vállalatnál (nettó 650 ezer).
2022. márc. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!