Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak magyar családok ahol a...

Vannak magyar családok ahol a nő dolgozik csak és a férfi van otthon a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Tudsz ilyen családról?

Sok olyan van hogy a férfi dolgozik, a nő meg háztartásbeli. De forditva is van ilyen?

Egy műsorban láttam hogy egy nő CEO volt egy nagy cégnél, a férje meg otthon volt a gyerekekkel mivel a nő jól keresett, sok idejét elvitte a munka, ezért a férfi nem ment el dolgozni hogy az otthoni teendőket megcsinálja.


Tehát úgy értem hogy a férfi tartósan van otthon, nem csak ameddig munkát nem talál.


2022. márc. 27. 17:00
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Ugy ertem a munkat hogy nem dolgozik egy cegnel akar oraberben, akar fix pezert es nincs sajat vallalkozasa sem, meg otthonrol vegezheto online business sem. Nem nyugdijas es semmi bevetele nincs, sem berleti dijak, sem osztalek, sem tozsde.

Tehat a no az aki eltartja a csaladot.


Az otthoni munka is munka csak azert nem jar penz. Ha pl Juliska egyedul el akkor neki kell megcsinalni a hazi munkat es meg dolgozni is kell mellette. Ha Juliskanak van parja aki eltartja akkor is neki kell megcsinalni a hazi munkat csak nem kell dolgoznia egy munkahelyen ez mellett.

Ne menjunk bele hogy mennyire nehez a hazi munka de nem napi 8 oraban kell csinalni folyamatosan.

2022. márc. 27. 21:10
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek, anyuka jól menő ügyvéd, apuka műszaki boltban volt eladó, gondolom anyagi megfontolásból döntöttek így.
2022. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
51%

Azért ilyen, hogy évtizedekig hereverél otthon és lóf_szt sem csinál, nőből sincs sok. Ezek extrém esetek.

Olyat tudok többet is, hogy a férj marad otthon amíg a gyerek oviba ment, mert így sokkal jobban jöttek ki anyagilag. De addig sem volt teljesen eltartott, mert kapta a gyedet, gyest, mert előtte dolgozott.

2022. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Sok olyan no van aki nem dolgozik es a ferje tartja el az egesz csaladot. A volt szomszedom soha eleteben nem dolgozott. Befejezte az iskolat es ferjhez ment, szulettek gyerekek, a ferje vallakozasba kezdett es egyedul dolgozik, a felesege meg papirmunkakba sem segitett be. Mar kb 25 eve hazasok es most kezdett csak el dolgozni valahol heti nehany napot mert a gyerekek mar nagyok es unatkozott otthon. A ferje nem kuldte dolgozni.


Szuleim szomszedja szinten vallalkozo, asztalos uzeme van es a felesege soha nem dolgozott miota egyutt vannak, pedig a legidosebb gyerek is mar kb 23-24 eves.


Egyik regi baratom anyukaja sem dolgozott sokat eleteben. Miota hazas azota felnevelt 2 gyereket meg a szamlakat vitte a konyvelohoz, de mar azt is a gyerekeik csinaljak. Nem volt olyan munkaja hogy be kellett volna jarnia valahova reggel 8ra vagy kilencre es delutan megy haza. Az otthoni munkakat is bejarono vegzi a fozesen kivul.


Ez csak nehany pelda de egy olyan peldat sem tudok felhozni ahol a ferfi a haztartasbeli es a nonek meg van valami karrierje, vallakozasa amibol eltartja a csaladot.

2022. márc. 29. 02:32
 25/25 anonim ***** válasza:
66%
Ne aggódj a mai világban ez normális. Itt vagyok én ex-vállalkozó aki eladta a tulajdonrészét abból pedig ingatlant és részvényeket vett + egy kis cryptot. És most itt állok egy saját ingatlanban. 2 ( kis értéku) autóval. 2 gyerekkel és 6 éve nem dolgozom hanem a passive income tart el. Kb 380k Huf/hó. Mellette webfejlesztést kezdtem el tanulni hátha el tudok vele helyezkedni. Mottóm: melózni csak keveset sok pénzért! :D Közben asszony könyvelő szóval easy life mivel ő is home office-ban van. :D
2023. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!