Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyar anyuka miért beszél...

Magyar anyuka miért beszél magyar-angolul a gyerekekkel, nem zavarja össze őket?

Figyelt kérdés
Magyarul és angolul is beszél hozzájuk, de a gyerekek még csak angolul beszélnek (Angliában élnek), pedig szerintem a kiejtése nem az igazi... Nem úgy tartja a "szakirodalom", hogy mindegyik szülő a saját anyanyelvén szóljon a gyerekhez?
2018. jún. 5. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem jó dolog,ha tanítja őket,ebből rossz dolog még nem származik!
2018. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Apuka angol, meg az egész környezet, ezért nem értem, hogy miért nem magyarul beszél hozzájuk az anyuka.
2018. jún. 5. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Biztos beszél hozzájuk magyarul is . Mi is kint élünk és váltva beszélünk a kicsihez . A kicsi elsődleges nyelve az angol kell ,hogy legyen ..
2018. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

A ferjem sved. (Angliaban elunk mi is)

Mi egymas kozt egesz eletunkben angolul beszeltunk, nekunk ez a termeszetes. O a gerekekhez svedul, en magyarul beszelek ha egyedul vagyubk. De vacsoranal amikor ott ul az egesz csalad es beszelgetunk az angolul tortenik. Nem mondom, hogy anyanyelvi szinten beszelunk, de az ezer szazalek, hogy helyesen, max a szokincsunk nem akkora. Az akcentusrol meg annyit, hogy tobb ezer fele van. Nem a sved magyar fogja tonkretenni oket...

2018. jún. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Magyar házaspár ismerős kint él és a gyerekek tudnak angolul, angolul is beszéltek először és tudnak most már magyarul is.(óvodás korúak)Nyilvánvaló, hogy ha egy adott országban élsz azt a nyelvet tanítod neki, elvégre ott kell megértenie az embereket akik hozzá beszélnek.Függetlenül a szakirodalomtól.


Az sokkal jobban idegesít, amit a másik házaspár ismerős csinál, hogy 3 év kint élés után haza jöttek és a mai napig angolul fújják a gyerekeknek, pld a szakmájukat(mert jobban hangzik) illetve azzal takaróznak sok esetben, hogy ,,nem jut eszükbe a szó magyar megfelelője". Na attól pattan a bicska a zsebembe, mert nehogy 3 év külföldi év után már elfelejtse az ember azt a nyelvet amit 30 évig használt.

2018. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Miért kell lepontozni? Annyira szánalmasak vagytok!
2018. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az a legfőbb hátránya, hogy a gyerek tudja, hogy az anyjával beszélhet angolul is, és ha már oviba, és főleg iskolába jár, sokkal könnyebb lesz mindent angolul elmesélni, és le fog épülni a magyar. Eléggé multikulturális országben élek, és azt látom, hogy ahol a szülő következetes, ott a gyerekek beszélik a nyelvet még akkor is, ha esetleg sosem jártak a szülő hazájában. Ahol viszont keverik, ott a gyerek előbb-utóbb elhagyja a szülő nyelvét. Mi mindketten magyarok vagyunk, de még így sem könnyű fenntartani és fejleszteni a magyart egy kamasz gyereknél, mert vannak olyan dolgok, amiket ritkán használunk. Ilyen volt múltkor egy tök egyszerű szó, a tölcsér.
2018. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A 7-es válaszoló az, aki legjobban megfogalmazta azt, amire gondolok, nekem is ilyen aggályaim vannak.
2018. jún. 6. 07:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Szinte biztos hogy meg akkor sem beszelne a gyerek jol magyarul ha mindket szulo magyar es kint vannak angliaban.

En amerikaban vagyok es vannak teljes magyar csaladok akinek a gyerekeik törik a magyart, vannak akik meg sem szolalnak magyarul de megertenek mindent.

De ha mar angliarol beszelsz... Unokatesom kint el, a gyereke megert midnent magyarul de angolul valaszol mindenre. Meg eleg kicsi es gondolom nem fogja fel hogy az oreganyja Magyarorszagon nem azert beszel megyarul hozza mert igy kenyelmesebb neki hanem mert nem is tud angolul. Az anyja angolul es magyarul is beszel hozza es tudja hogy angolul is megert mindent az anyja. Akkor is tudna hogy ha csak magyarul beszelne hozza mert hallja hogy az apjaval angolul beszelnek otthon.


En itt eddig 1 gyereket hallottam hogy tokeletesen beszelt magyarul a szuleihez de az o anyukaja a helyi magyar csoport vezetosegi tagja, igy sok magyar baratjuk van es nem is vagyok benne biztos hogy a gyerek itt szuletett, lehet kesobb koltoztek ki mikor a gyerek 3-4 eves volt. Most 8-10 korul van a gyerek.

2022. márc. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!