Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszinte családi szeretet ez...

Őszinte családi szeretet ez tőle? Erős elgondolkodni azon, hogy? 24N

Figyelt kérdés

Apukám testvére (nő) nem mondom mindketten erős személyiségek vagyunk, viszont akit szeretek azt teljes szívemből becsülöm. Sokszor vannak összezördüléseink.

Azt tudni kell, hogy ő gyermekként nagy önállóságra kényszerült és a gyerekét is így nevelte. Engem meg anyukám egy szem gyermekként tény, hogy elkényeztetett. Ez szúrja a szemét. Felvezetésről ennyit. Szituáció, hogy megkértem múltkor is, hogy ugorjon be nekem valamiért a boltba mert ott ment el előtte. A válasza az volt, hogy emeljem fel a pici seggem és menjek el. 8km-re van a bolt, ha tömegközlekedem átszállással az nem egy perc, autóval meg benzinpénz, készüljek stb. mindegy tehát nekem evidens lett volna ha tőlem kérnek ilyet, hogy akkor én szívesen megteszem.

Minap megint kértem volna tőle tanácsot, mert ő sokkal jobban ért hozzá mint én. A végén kikanyarodtunk oda, hogy ha nekem lenne annyi problémája mint neki, de nekem semmi, és inkább kussoljak. Ezt fogalmazta meg finoman. Ez nem az első eset volt. Merthogy én egyetemre járok, most végzek és eddig csak diákmunkáim voltak nyáron. Erre is vonatkozott a beszólása. Szinte mindig kritizál.

Ez normális? Persze ő csak jót akar, de most már nem ezt érzem, hanem, hogy egy önző ember. Ezek csak egy-két kiragadott dolog volt. Megszakítanátok vele a kapcsolatot? Újabban azt érzem, hogy jobb lenne nem is tudnom felőle. Egyszer összevesztünk úgy, hogy 3 hónapig nem szóltunk egymáshoz. Aztán jött a szülinapja, így én kezdeményeztem a békét. De valahogy jó volt nem beszélni vele. Túlreagálom szerintetek?


2022. márc. 29. 11:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
76%
Én se vagyok olyan jóban a sogornommel hogy magunktól beszélgessünk akar Facebookon, telon, bárhol. Ha összejövetel van elbeszélgetünk, természetesen bármikor jöhet ide a bátyjahoz, mi is megyunk hozzájuk a férjemmel, kifejezett bajunk nincs egymással de nem egy világ vagyunk, volt is egy kisebb osszezordules, szóval nem igazán keressük a másikat magunktól. Van ilyen is.
2022. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
48%

Milyen magas lovon ül itt mindenki?


Ha valami megkér, hogy vegyek már egyetlen egy dolgot a boltból ami mellett jelenleg épp tartózkodok, mi a frászért ne tenném ezt meg?? Nem az úristen vagyok, hogy ennyire se lehessen megkérni. Főleg ha a saját szeretett unokahúgom (!) kér. Sőt, fokozom:

Nálunk szokás egymást felhívni, ha boltban vagyunk mielőtt egymást meglátogatjuk. “Szia épp boltban vagyok, nektek kell valami? Nem, akkor egy kis nasi? Okés később tali :)”


A kérdező se elvárta mert elkényeztetett, hanem értetlenül állt a nagynénje makacskodása mellett, mert gondolom ilyen kis szívességek oda-vissza (!!!) neki is természetesek. Teljesen logikus, hogyha nekem valami 5 perc, másnak meg 30+ lenne, akkor teszek egy szívességet. Jézusom.


A nagynénéd pedig irigy, amiért könnyebb az életed (leírás alapján) és fiatal vagy. A kapcsolatot nem szakítanám meg ha nem durvul el, de nem is keresném extra a lehetőséget hogy beszéljünk…

2022. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, nekem az természetes hogyha valakivel érzem, hogy nem jó a viszonyunk, amúgy is beszologat stb akkor nem erőltetem a nagy barátkozósdit…

Amúgy is ez a boltos dolog csak egy példa volt, mégis úgy ráugrott mindenki, mintha arról szólt volna a kérdés hogy jogos volt-e vagy nem.

2022. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%
Ha elfogad szívességet, de nem viszonozza, akkor többé nem kap szívességet, a kapcsolattartást pedig a kötelező minimumra redukálom. De nem abajgok azon, hogy jaaj, rokonom, és nem szeret.
2022. márc. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
65%

"Nem az úristen vagyok, hogy ennyire se lehessen megkérni. Főleg ha a saját szeretett unokahúgom (!) kér. Sőt, fokozom:


Nálunk szokás egymást felhívni, ha boltban vagyunk mielőtt egymást meglátogatjuk. “Szia épp boltban vagyok, nektek kell valami? Nem, akkor egy kis nasi? Okés később tali :)”



És ki mondta, hogy a kérdező a szeretett kis unokahúg, a világ közepe? Valószínűleg eddig is csak rokoni kapcsolatban voltak, nem barátnői viszonyban. Ha abban lennének, alap, hogy bement volna neki a boltba, de az alapján ahogy válaszolt a kérdezőnek, inkább arra gondolok, hogy a kérdező lát túl sokat a kapcsolatukba, csak mert rokonok.


Az meg, hogy ki kit hív fel, megint ugyanide kapcsolódik. Én az anyámmal vagyok jó viszonyban, őt felhívom, mi kell a boltból, ha nagyobb helyen vagyok. De senki mást. Ilyen alapon apámnak van 6 testvére, majd mindet felhívom. Vicc. :)


Főleg, ahogy máskor is viselkedik vele, nem puszi pajtások, ez alapján nem tudom miért van a kérdező felháborodva, ha kér valamit, de nem kapja meg tőle. És egyből kapcsolat megszakítást kiabál. :D

2022. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Mi is szoktuk hívni egymást ha auchanban vagyunk. Minimum heti szinten látjuk egymást, mindent megosztunk egymással. Az ő családja van hozzank a legközelebb, úgyhogy nem cdak ilyen egyszerű rokoni kapcsolat a miénk.
2022. márc. 29. 13:58
 27/34 anonim ***** válasza:
82%

Hát milyen? 😀 Azt írtad nem is mindig köszön neked… meg ilyen stílusban beszél hogy emeld fel a segged.

Nem bír téged, nem akar veled jóban lenni, a családi pofavizitet ahol többen vagytok pedig ne keverd össze azzal, mintha kimondottan a nagynénéddel szerveznetek programot.

2022. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Igen így tesz ez tény, de pl amikor ajándékozunk akkor meg tök aranyosan odahúz magához és örül az ajándéknak, meg mondja, hogy imadlak. Az meg olyan őszinte. Na de ez kb évi 2 alkalom. Amúgy meg állandóan beszól valamit.
2022. márc. 29. 14:16
 29/34 anonim ***** válasza:
46%

"Az meg olyan őszinte."

Kérdező, itt az a gond, hogy nem tudod megkülönböztetni az őszinteséget a tettetéstől.

Szerintem is mást gondolsz a kettőtök kapcsolatáról, mint ő. És ne is haragudj, követelőző vagy. Összedől a világ, ha nem kapod meg, amit akarsz.

2022. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
57%

“ arra gondolok, hogy a kérdező lát túl sokat a kapcsolatukba, csak mert rokonok.”

Igen ez biztos, de ha eddig mást nem élt meg valaki, akkor meglepő lehet ha téved. Főleg, ha babakora óta ismeri a nagynénit, akkor valahogy nehéz elfogadni, hogy amúgy nem is bírja, csak gyerekként jópofizott vele.

Nekem is nagyon szoros volt mindig a kapcsolat a nagynénémmel és fura hallani, hogy másoknál ez nem így van, hanem egy sima távoli rokon. Hogy másoknál sokszor így van, én is csak később jöttem rá.


“Az meg, hogy ki kit hív fel, megint ugyanide kapcsolódik. Én az anyámmal vagyok jó viszonyban, őt felhívom, mi kell a boltból, ha nagyobb helyen vagyok. De senki mást. Ilyen alapon apámnak van 6 testvére, majd mindet felhívom. Vicc. :)”


Egy szóval se mondtam, hogy minden rokonomat felhívom, nem tudom ezt honnan veszed.


De ha épp úgyis megyek utána hozzá (!!!!!!!), miért ne tennék meg ennyit?


Az meg főleg nevetséges, hogy emiatt a kérdezőt húzzátok le.


Igen, naiv hogy bedől annak, hogy a kétszínű nagynénje szereti. Közeli rokonoknál az ember ilyen fiatalon nem számít ilyen szintű kétszínűségre, ez meglepte/összezavarta.


De ettől még nem követelőző basszus :D

Írta is valahol, hogy sokat segítenek a nagynéninek (bár tudnám miért, ha amúgy kötsög vele)

2022. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!