Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszinte családi szeretet ez...

Őszinte családi szeretet ez tőle? Erős elgondolkodni azon, hogy? 24N

Figyelt kérdés

Apukám testvére (nő) nem mondom mindketten erős személyiségek vagyunk, viszont akit szeretek azt teljes szívemből becsülöm. Sokszor vannak összezördüléseink.

Azt tudni kell, hogy ő gyermekként nagy önállóságra kényszerült és a gyerekét is így nevelte. Engem meg anyukám egy szem gyermekként tény, hogy elkényeztetett. Ez szúrja a szemét. Felvezetésről ennyit. Szituáció, hogy megkértem múltkor is, hogy ugorjon be nekem valamiért a boltba mert ott ment el előtte. A válasza az volt, hogy emeljem fel a pici seggem és menjek el. 8km-re van a bolt, ha tömegközlekedem átszállással az nem egy perc, autóval meg benzinpénz, készüljek stb. mindegy tehát nekem evidens lett volna ha tőlem kérnek ilyet, hogy akkor én szívesen megteszem.

Minap megint kértem volna tőle tanácsot, mert ő sokkal jobban ért hozzá mint én. A végén kikanyarodtunk oda, hogy ha nekem lenne annyi problémája mint neki, de nekem semmi, és inkább kussoljak. Ezt fogalmazta meg finoman. Ez nem az első eset volt. Merthogy én egyetemre járok, most végzek és eddig csak diákmunkáim voltak nyáron. Erre is vonatkozott a beszólása. Szinte mindig kritizál.

Ez normális? Persze ő csak jót akar, de most már nem ezt érzem, hanem, hogy egy önző ember. Ezek csak egy-két kiragadott dolog volt. Megszakítanátok vele a kapcsolatot? Újabban azt érzem, hogy jobb lenne nem is tudnom felőle. Egyszer összevesztünk úgy, hogy 3 hónapig nem szóltunk egymáshoz. Aztán jött a szülinapja, így én kezdeményeztem a békét. De valahogy jó volt nem beszélni vele. Túlreagálom szerintetek?


2022. márc. 29. 11:03
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, naiv hogy bedől annak, hogy a kétszínű nagynénje szereti. Közeli rokonoknál az ember ilyen fiatalon nem számít ilyen szintű kétszínűségre, ez meglepte/összezavarta."


Igen, ez lenne a dolog lényege.

Én átéltem, egy világ omlott össze bennem, amikor a nagynéném a főnökömnél mószerolt, és hallottam minden szót.

Közös ismerős volt a főnök, és mivel nyár volt, nyitva volt az ajtó, nem tudták, hogy beléptem a házba, ami az iroda volt. Én is egy megzavart 24 éves voltam, és borzasztó volt ezt megélni, hogy milyen szemétül beszélt és hazudozott rólam. Az, aki bejáratos volt a családunkba, akit kisgyerek koromtól a bizalmamba fogadtam, aki jópofizott családi eseményeken, sőt: miután 17 évig nem beszéltem vele, egyszer a szomszédja (akit nem ismertem, csak véletlen derült ki), azt mondta nekem, hogy "a mindene vagy, folyton rólad beszél, veled dicsekszik."

Na most én kérek elnézést, hogy sokan az ilyen rohadék kétszínű nagynénitől teljesen össze tudnak zavarodni.

Kérdező, 15-20 év, és Neked se lesz ez fura, hogy így viselkedik veled valaki. Én megértelek, hogy most viszont rossz.

2022. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó volt vele enm beszélni, akkor számodra igazából eldőlt a dolog.
2022. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, megértem, hogy neked ez rosszul esik, de sajnos vannak ilyen rokonok. Ne látogasd őt a kötelező pofaviziteken kívül.
2022. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
32%
Irigy ahogy a 18as írja.
2022. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!