Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha szakítani...

Egyszerű huszonéves kérdése:

Mit tennétek, ha szakítani akarnátok a párotokkal, de nincs hova mennetek?

Figyelt kérdés

Nincs munkám sajnos, hiába keresek, mindenhol elutasítanak. Szüleim magukat is alig tudják eltartani oda nem mehetek, rokonaim akik vannak kis lakásba élnek, nem férek el, amúgy se fogadnának be barátaim nincsenek. Érzem, hogy nem mehet ez így tovább, én egyedül nem tudom megoldani a kettőnk közti problémát. Vagyonom sincs sajnos. Mit tennétek? Marad az utca vagy mit csináljak?

22/L


2010. szept. 15. 19:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
33%

Mindenhol? Ugyan! Szórólapozás, Meki MINDIG akad, ha nem teszel túlságosan rossz benyomást az interjúztatóra.


De hogy lehet, hogy 22 évesen ennyire kiszolgáltatott helyzetben vagy? És most a pasid tart el, akit el akarsz hagyni?

2010. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Azért azt nem hiszem, hogy akármilyen szegények is a szüleid, de ne fogadnának be téged? Mégis csak a lányuk vagy!!
2010. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Először próbálj meg szerezni magadnak valamilyen állást, amiből legalább beszállhatsz a rezsibe, ha esetleg a szüleidet választod. Vagy ha sikerül jobb állást kifogni akkor albérlet. Ha lesz munkád, akkor könnyebben találhatsz barátokat is, hiszen kimozdulsz otthonról :)

Addig meg kitartás, vagy próbáld meg rendbehozni a kapcsolatot ha rendbehozható.

2010. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Feltetlen a Szulokhoz menj es majd csak atveszelitek ezeket a nehez napokat.

De az utcara semmi keppen ne, mert onnan csak lefele fogsz haladni!

2010. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

Én is pont ugyanebben a cipőben járok.

Egyelőre arra jutottam, hogy várok. Egyrészt mert akár még az is lehet, hogy megjavul a kapcsolat (esélye kb 0,0000001%), másrészt meg mert közben figyelem a lehetőségeket, igyekszem félretenni, hogy ki tudjak majd venni egy lakást vagy valamit. Szüleim nekem sem tudnak segíteni sajnos.

21L

2010. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 füves ***** válasza:
51%
Olyan nincs,hogy nincs munka! Aki dolgozni,akar,az talál munkát! Ha a városodban nem találsz,hát keress egy közeli városban. Pultos meló mindig akad,szórólapozni bárhol tudsz,és ha csinos vagy akár hostesskedni is elmehetsz. Először találj munkát,és ha az meg van,akkor vissza tudsz költözni a szüleidhez,esetleg saját albérletet tudsz fenntartani.
2010. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Az biztos, hogy árufeltöltőnek és gyorséttermi dolgozónak felvesznek. Oda mindenkit felvesznek...

Több emberrel kell összeállni albérletbe, így máris olcsón meg lehet úszni. Regisztrálhatsz a munkaügyi hivatalban, kérvényezhetsz szociális segélyt. Valami szakmád vagy érettségid csak van... Ha nincs, itt az ideje tanulni.

2010. szept. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Na jó látom nem mondtam el mindent. Az a baj, hogy a szüleimmel nagyon rossza viszony jobban szenvednék ott, mint itt. Szórólapozást is kerestem, de itt a postás csinálja. Nem a párom tart el neki sincs munkája, a szüleinél lakunk, kapok pár ezer ft segélyt azt adom oda a szüleinek. Sajnos nem olyan könnyű, mint ahogy tűnik sajnos a pályakezdő nem kell sehova sem. Volt olyan munkáltató aki meghallotta a korunk már nem is foglalkozott velünk. KOMOLY! Most akkor erre mit lehet mondani?
2010. szept. 15. 20:05
 9/28 anonim ***** válasza:
53%

Én voltam tavaly ilyen helyzetben.Annyival könnyebb volt a helyzetem, hogy van munkám, a gyerekek kapnak gy.tartást, és van családi pótlék is.Igaz ez mindössze 150 e ft körül van havonta.Hosszú sztori, nem részletezem.Egy kisvárosban lakunk, alig lehet albérletet találni.több mint fél év után találtam egy ici pici albérletet.Szinte ide menelültem.Szép tőled, hogy anyudékat nem akarod terhelni, de biztosan segítenek neked, hiszen a gyerekük vagy.

(neharagudj, de itt megjegyzem:tipikus példája ez annak (sajnos) amikor a gyerek önállósodni akar, 18 évesen nem számít már mit mondanak a szükők, hiszen a nagykorúságra könnyü hivatkozni.Itt is azt mondják mindenkinek, nagykorú vagy, nem szólhatnak bele, stb...

aztán a gyerek mégis csak a szülőre kénytelen támaszkodni.

Kérlek ne vedd magadra, ezt csak általánosságban mondom, nem áll szándékomban bántani téged!)

2010. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom, valami világvégi kis faluban laksz, ha a postás szórólapozik... Ez esetben a legközelebbi városban lehetne érdeklődni. Munka mindig van, csak meg kell fogni a végét.
2010. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!