Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha 17-18...

Mit csináljak, ha 17-18 évesek vagyunk, de a barátom családja egyre többet beszél az eljegyzésünkről?

Figyelt kérdés

(nem, nem vagyunk c.gányok, vagy romák)


2 éve vagyunk együtt, mind a kettőnk családja úgy áll ehhez, hogy a szerelem az szerelem, mindegy az életkor. Szóval sosem voltunk tiltva egymástól, vagy olyan sem volt, hogy ő ne jöhetett volna hozzánk, én hozzájuk. Nyaralni is járunk a másik családjával. Szeretem, de nekem korai még arról beszélni, hogy mikor lesz eljegyzés, meg esküvő... Meg hogy hány gyereket akarunk. Hát abban sem vagyok még biztos, hogy akarok-e egyáltalán gyereket.

De ma volt a ballagása, utána volt családi ebéd. Nagy a családja, voltak családbarátok is, szóval sokan voltunk. Mondta ott az anyukája, hogy még egy diplomaosztót és utána egy esküvőt bevállal, de több szervezés már nem hiányzik neki, mert mire minden úgy lett, ahogy tervezte, kigondolta, beleőszült. Erre az egyik nagybátyja viccesen megszólalt, hogy na és ki tudja, hogy nem-e az esküvő lesz előbb?! Utána ez volt a téma, meg hogy próbáljam fel az anyukájának az eljegyzésé gyűrűjét és nem mutattam, de annyira kényelmetlenül éreztem magam ettől a témától. Szalagavatón táncolhattam vele (még nem vagyok végzős). Ugye fehér ruha stb. Ott a szüleimmel kezdték el beszélni, hogy remélik pár év múlva már az esküvőnkön fogunk így táncolni majd.

A barátom kapott egy lakást, elvitt megmutatni, hogy még milyen változtatások lesznek, hogy áll most. És adott egy saját kulcsot, mint évfordulós ajándék...

Most volt a születésnapom, egy gyűrűt kaptam tőle. Nem jegygyűrű, a formája sem olyan, de erre a típusra, ettől a márkától régóta vágytam. Jöttek a poénok a barátaitól, hogy jaj máris eljegyzés és mondta, hogy ez MÉG nem az, de lesz majd olyan is.


Közben én meg mással is jól érzem magam, de ezt ne úgy értsétek, hogy megcsalom vagy bármi. Csak van valaki, akivel az utóbbi időben többet beszélgetek, voltunk párszor kutyát sétáltatni, sütizni. És nem hagynám el miatta a barátomat, meg nem is érzek iránta "olyasmit", csak emiatt eszembe jutott, hogy nem biztos, hogy olyan lesz az életem, ahogyan 14-15 évesen elgondoltam.



2022. ápr. 30. 17:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

Az első szerelmek pont olyan aggályokkal szoktak véget érni, mint a tieid.


Én is tapasztalatból mondom, volt minden, kik jönnek az esküvőnkre, milyen lesz, hol lesz, mi lesz a gyerekeink neve.

Aztán egy idő után besokalltam (kb 2-3 év után). Nem tetszett ez, aztán nem tetszett az. Boldognak éreztem magam, közben meg mégsem, mert hát hogy is hagyhatnám el életem nagy szerelmét, az elsőt. De mi van, ha rosszul döntök?


Aztán jött nekem is egy srác. :) Csak beszélgettünk. Csak haverok voltunk. Sőt, az exemnek is elmondtam. "Semmi nincs köztünk".


Aztán a semmiből nagyon hamar minden lett és néhány héten belül szakítottam a párommal (exemmel).


Lásd be magadnak. Kifele kacsintgatsz a nagyvilágba. Mi lenne ha...? Ez jár a fejedben. Nem kell sok idő és a haverodat fogod a pasid helyébe képzelni szex közben.

2022. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Hogy lenne már bármi köztem, meg egy olyan férfi között, aki kis túlzással az apám lehetne?

Beszélgetünk, írogatunk, de ennyi. Sose csalnám meg vele a barátomat, meg mással sem.

2022. ápr. 30. 19:53
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írta, hogy megcsalod. Egyébként meg a szerelemben nem számít a kor. A te korodban én is ezt hittem, aztán kiderült, hogy tévedtem. Simán lehet, a vonzódást nem lehet megmagyarázni. Az csak van.

Egyetértek a 11-es hozzászólóval, kifelé kacsintgatsz. És ez teljesen rendben van. Valószínűleg nem a jelenlegi párod az igazi, bármennyire is romantikusan is hangzik ez most. És ehhez nem kell megcsalás sem. De az írásodból kicsit lejön, hogy oké, minden rendben, de mégsem érzed 100%-osan jól magad, mert valami nincs rendben.

2022. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

"Meg az nem is olyasmi..."


Tudod, mindig így kezdődik sajnos. Szegény gyerek meg majd koppan akkorát, mint tyúksz@r a deszkán!

2022. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Igazából úgy is kettőtök dolga szóval mondhatnak amit akarnak.
2022. máj. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőséged van, vagy egyedül vagy a pároddal, de menekülsz. Ez csak a kezdet, még éppen csak felnőtöt és már ez a téma, ez évről évre durvább lesz. Ha a párod nem tud leválni a családtól, akkor neked kell lelépni, de mielőbb. Tiniszerelem, fájni fog, de elmúlik.
2022. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
96%
De ha ő azt mondja, hogy az még nem eljegyzési gyűrű ugyan, de lesz az is, akkor ő komolyan gondolja. Ha te meg írkálsz meg sütizgetsz mással, akkor te meg nem. És szerintem nagyon tisztességtelen is vele szemben. Nyilván nem őt akarod, nem vele képzeled el, csak most még ez így kényelmes. Aztán az egyetemen meg majd megismersz valakit és annyi. A szüleid majs jól utálni is fogják, mert ők meg a barátodat akarják már vejüknek. Tegyél meg annyit a jelenlegi barátodért, hogy legalább érettségi után lezárod vele, hogy ne keljen ezt átélnie, meg légy szíves tegyél meg annyit a jövendőbelidért is, hogy a szüleid ne azt lássák, hogy elszeretett téged, akkor hátha nem utálják majd nagyon.
2022. máj. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Le tud válni a családjáról, augusztusban költözik tőlük külön. Meg én nagyon szeretem a szüleit, nagyszüleit is amúgy... Csak ez a téma zavar.


Mit zárnék le, ha szeretem és boldogok vagyunk együtt?:D

Nem fogok vele szakítani, ahogy semmi nem fog történni egy tőlem 20 évvel idősebb férfival sem, az is biztos.

2022. máj. 1. 15:45
 19/26 anonim ***** válasza:
90%

18


Akkor miért találkoztgatsz 17 évesen egy 40 évessel? Úgy, hogy senki nem tud róla?

Befogja zavarni a macit a málnásba néhány hónapon belül. 100%. :)

2022. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Jókat beszélgetünk, érdekes ember.
2022. máj. 1. 16:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!