Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha 17-18...

Mit csináljak, ha 17-18 évesek vagyunk, de a barátom családja egyre többet beszél az eljegyzésünkről?

Figyelt kérdés

(nem, nem vagyunk c.gányok, vagy romák)


2 éve vagyunk együtt, mind a kettőnk családja úgy áll ehhez, hogy a szerelem az szerelem, mindegy az életkor. Szóval sosem voltunk tiltva egymástól, vagy olyan sem volt, hogy ő ne jöhetett volna hozzánk, én hozzájuk. Nyaralni is járunk a másik családjával. Szeretem, de nekem korai még arról beszélni, hogy mikor lesz eljegyzés, meg esküvő... Meg hogy hány gyereket akarunk. Hát abban sem vagyok még biztos, hogy akarok-e egyáltalán gyereket.

De ma volt a ballagása, utána volt családi ebéd. Nagy a családja, voltak családbarátok is, szóval sokan voltunk. Mondta ott az anyukája, hogy még egy diplomaosztót és utána egy esküvőt bevállal, de több szervezés már nem hiányzik neki, mert mire minden úgy lett, ahogy tervezte, kigondolta, beleőszült. Erre az egyik nagybátyja viccesen megszólalt, hogy na és ki tudja, hogy nem-e az esküvő lesz előbb?! Utána ez volt a téma, meg hogy próbáljam fel az anyukájának az eljegyzésé gyűrűjét és nem mutattam, de annyira kényelmetlenül éreztem magam ettől a témától. Szalagavatón táncolhattam vele (még nem vagyok végzős). Ugye fehér ruha stb. Ott a szüleimmel kezdték el beszélni, hogy remélik pár év múlva már az esküvőnkön fogunk így táncolni majd.

A barátom kapott egy lakást, elvitt megmutatni, hogy még milyen változtatások lesznek, hogy áll most. És adott egy saját kulcsot, mint évfordulós ajándék...

Most volt a születésnapom, egy gyűrűt kaptam tőle. Nem jegygyűrű, a formája sem olyan, de erre a típusra, ettől a márkától régóta vágytam. Jöttek a poénok a barátaitól, hogy jaj máris eljegyzés és mondta, hogy ez MÉG nem az, de lesz majd olyan is.


Közben én meg mással is jól érzem magam, de ezt ne úgy értsétek, hogy megcsalom vagy bármi. Csak van valaki, akivel az utóbbi időben többet beszélgetek, voltunk párszor kutyát sétáltatni, sütizni. És nem hagynám el miatta a barátomat, meg nem is érzek iránta "olyasmit", csak emiatt eszembe jutott, hogy nem biztos, hogy olyan lesz az életem, ahogyan 14-15 évesen elgondoltam.



2022. ápr. 30. 17:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Te magadat vagy minket próbálsz meggyőzni? Itt bizonygatod, hogy nem fogod megcsalni a párodat, de mégis gyakorlatilag senki nem tud arról, - a gyakoris válaszadókat leszámítva, de ez nem számít, mert mi nem ismerünk téged - hogy beszélgetsz egy másik pasival.

Egyébként meg, ha ennyire nagy a harmónia a családod és párod között, simán mondd meg, hogy ez a téma zavar téged. Mi ebben a nagy dolog? Az egyértelműen látszik, hogy a céljaitok nem azonosak. Ő már most tervezi, hogy majd eljegyez, te meg még azt sem tudod, akarod-e ezt.

2022. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Undorito amit csinalsz kerdezo. Teljesen normalis, hogy tinikent nem allsz meg az elso pasidnal, de akkor tessek szakitani, nem a hata mogott massal talalkozgatni! Normalis vagy?

Szerinted mit akarhat toled egy apad korabeli ferfi? Dugni.

Csinald, ha ez neked jol esik, de ne csald meg a baratod.

Remelem valahogy lebuksz ezzel, szerencsetlen csavod nalad jobbat erdemel.

2022. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt érzelmi megcsalásnak hívják, ráadásul a párod, a családod háta mögött. Szép vagy...
2022. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
75%
Ha nem hozzák fel ne mondj semmit. Ha már tényleg nagyon komolyan foglalkoznak vele, először a barátoddal beszélj hogy te még nem akarod ilyen korán. Ő valószínűleg megfoghatatlan érteni. És akkor majdeltudjátok mondani hogy mind2en úgy gondoljátok hogy még korai. Ha nem érti meg a barátod akkor próbáld elmagyarazni hogy mert stb. és mond azt hogy:" Ha szeretsz nem számít mikor lesz az esküvő eljegyzés" . Ha így sem érti meg azt jelenti nem annyira szeret. De rajtad is múlik hogy mikor lesz. Nem dönthet senki sem a te helyedben
2023. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

24-es "mond azt hogy:" Ha szeretsz nem számít mikor lesz az esküvő eljegyzés"

Ez szerintem ez konkrét átverés lenne, nem őszinte.

2023. febr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Jaj, igen! Ha szeretsz, akkor megvárod, hogy addig húzzam az időt, amíg én megtalálom az igazit. Neki meg oda az értékes ideje, amit azzal tölthetne, hogy talál olyat, akivel lehet komolyan tervezni és építeni. Nem egy buta kislány, akinek egy 40 éves fószer udvarolgat, és fel sem tűnik neki.
2023. febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!