Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék, ti hogy élitek meg,...

Egykék, ti hogy élitek meg, hogy nincs testvéretek?

Figyelt kérdés

Többet (4) szerettem volna, de egy lett. Nekem is 3 testvérem van.

Állandó hiányérzetem van meg lelkifurdalasom, ráadásul a gyerekem nagyon társasági. Ugyan rengeteget viszem gyerektarsasagba, gyakran panaszkodik amiatt, hogy nincs testvére. Annyira faj olyankor.

Ha elutazunk, akkor is arra gondolok, vinnünk kéne magunkkal meg egy ismerős gyereket legalább, hogy ne unjon minket.

Ti hogy elitek/eltetek meg a testverhiányt?

(Azért ide írom, mert a gyerekek kategóriában főleg szülők vannak.)



2022. máj. 23. 23:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Bár van egy testvérem, de nem tartjuk a kapcsolatot

Hát elég szar érzés

2022. máj. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Én introvertált voltam mindig is, sokkal jobban szerettem egyedül lenni és szerintem egy testvér sok lett volna nekem. Egyénfüggő, nem hinném, hogy unna titeket, csak beszélgessetek vele eleget, társasozzatok meg ilyenek a programokon, rokongyerkőcöt vinni esetleg :)
2022. máj. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
42%
Mennyi idős msot a gyerkőc? Késő lenne már ksitesó?
2022. máj. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
72%
Én már lassan 25 éves vagyok, de egyke. Mindig is vágytam egy testvérre,de sajnos valahogy így alakult.Felnőtt fejjel úgy vagyok ezzel,hogy vagy nem lesz gyerekem, vagy kettőt szeretnék. Természetesen, ha valamiért nem lehet több,mint egy,akkor nem erőltetném....,de ideális esetben lenne a gyerekemnek testvére.
2022. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
Kisgyerekként a legtöbben felteszik a szüleiknek a kérdést, hogy mikor jön a kistestvér. Az én esetemben jobb volt, hogy nem lett testvérem, mert egy alkoholista mellett csak kínlódás lett volna az egész (így sem volt annyira egyszerű). Biztosan másként alakult volna az életem, de így alakult, ezt kell szeretni.
2022. máj. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első blikkre úgy tűnik, hogy többet vetítesz rá a saját negatív érzéseidből, hiányérzetedből és komplexusaidból a témával kapcsolatban a gyerekedre, mint ami a sajátja.


Nekem nincs testvérem, de sosem volt semmiféle hiányérzetem vagy rossz érzésem ezért, Anya is eleve csak egy gyereket akart; ez volt a természetes. Imádtam, hogy nem lábatlankodik körülöttem egy plusz személy, hogy a teljes szoba az enyém, hogy nem piszkálja senki a játékaimat és a ruháimat, hogy azzal tölthetem a szabadidőmet, amivel csak akarom.



Magadon kellene változtatnod, hogy ne azt érezze a gyereked, hogy valami baj van a ti családotokkal, amiért ő egyedül van, nem pedig önigazolásként használni a saját feldolgozatlan érzelmi sérüléseid napirenden tartására.

2022. máj. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Én amilyen családból származom,örülök hogy nincs testvérem.Elnézve az embereket a világban,lehet hogy így jártam jól.Nem minden esetben áldás egy testvér.
2022. máj. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
93%
Nekem egy lányom van. Most 7 éves. Évek óta mondogatja, hogy kistesót szeretne. Sajnos nem valószínű, hogy lesz neki,ugyanis ő is nehezen fogant meg. Évekig jártunk orvoshoz. Lelkiismeret furdalásom van emiatt,de még nem érti meg, hogy pontosan miért is nem lehet tesója.
2022. máj. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%

Valahogy mindig azt gondoltam gyerekként és fiatalemberként, hogy jobb tesó nélkül.

Most már viszont (52F) úgy érzem jobb lenne ha lennének testvéreim. Unoka tesokkal egyre többet tartom a kapcsolatot, lehet ezzel pótolom a hiányt.

Amúgy pedig nagyon család függő a testvéri kapcsolat alakulása. Az ember a rokonait nem válogathatja meg. Tehát egy rossz családi közösségből kialakuló testvéri kapcsolat lehet nagyon rossz és akkor jobb egykeként élni.

Nem lehet általánosítani, ha így alakult, így kell szép életét élni a lehetőségeiteken belül.


A feleségem például folyamatosan csak küszködik az öccsével, de azért kitartanak egymás mellett, mint kutya - macska a közös udvaron.

2022. máj. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez volt a természetes, nem igazán hiányzott a testvér. Szerintem egyáltalán nem magától értetődő a jó testvéri kapcsolat, legtöbb esetben semleges és van, mikor kifejezetten rossz, már gyerekkorban is.

Mikor gyerekként arra gondoltam, hogy milyen lenne, ha... , az összeg mindig negatív volt a fejemben. 25 évesen is csak azt tudom mondani, hogy ha jó kapcsolatunk lenne, akkor örülnék egy testvérnek.

2022. máj. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!