Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi okból viselkedik így az...

Mi okból viselkedik így az anyám? Mit tehetnék? Kész rémálom!

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem... Inkább csak az elmúlt 1-2 napra térnék most ki.


Tudni kell, hogy nagyon nincs pénzünk, ételre is nagyon ki kell számolni stb. Emiatt is sokat idegeskedik az egész család.

Holnap megyünk együtt a városba, mert pár dolgot vásárolni kell. Nem luxuscikk, csak ami nagyon szükséges.

Felvetettem, hogy mivel van McDonald's kuponom kezdhetnénk a mekiben, úgyis majdnem az "üzletem" mellett van. 450 forintért lehet most venni egy tavaszi mcmuffin szendvicset és mellé egy 2 decis kávét. Ő nem eszik ilyesmit én pedig nem kávézom gondoltam felezünk.

Tudom, hogy ki kell számolnia pénzt, de nekem ennyit megért volna egy kis kikapcsolódás, hogy azt nyugalomban elfogyasztjuk aztán kezdjük a vásárlást, ami úgyis megint idegbaj lesz mert semmire sem elég a pénz.

Na szóval megemlítettem a dolgot, erre leordította a fejem, hogy ő nem fog ezért fizetni. Mondtam én felesben gondoltam a fizetést, vagy meg is hívtam volna akár (ha nem bánik így velem!). Erre folytatta az ordítást, hogy ő nem fog 250 forintot sem fizetni egy kávéért.

Na jó, tényleg hülye ötlet volt... vagy nem tudom, szerintetek az volt? Mindegy, mert már letettem róla.


Ma kitakarítottam a wc-t, mert már nem lehetett elviselni amilyen szagokat árasztott! Minden túlzás nélkül, legalább 4 hónapja nem volt kitakarítva az a wc! Akkor is én takarítottam ki! (Tudom, hogy ez nem jó így de meguntam, hogy ők sosem takarítják ki mindig csak én. Ezzel még nem is lenne baj, de semmit nem szólnak rá, hogy jó, hogy kitakarítottam vagy valami ráadásul ők mondhatni szó szerint sz.rnak az egészre. A lakás többi része is problémás, de már meguntam, hogy megcsinálom aztán összekenik. Engem már nem érdekel, majd a saját házamban takarítok, mert amúgy lenne igényem a tisztaságra.) Na tehát kisúroltam a wc-t, domestossal. Anyám jön haza erre undorral megjegyzi, hogy milyen büdös van, domestos szag az egész házban. Mondom talán mert baba szappannal nem mosthatom ki a wc-t. Egyébként is kiszellőztetek utána, semmi gond nem lesz.

De úgy felhúzott ezzel is.


Aztán tele volt a hűtő piszkos edényekkel és olyanokkal amin kb egy fél falat étel van.

Na összeszedtem, gondoltam leviszem, hogy majd el lehessen mosogatni, illetve hogy beférjen a hűtőbe aminek ténylegesen ott van a helye. Azt gondoltam jó lesz, ha leviszem neki biztos nincs ideje, azért áll ott napok óta. Na, mi történt? Hát persze, hogy ordítozott, hogy most nincs helye az asztalon és minek vittem le, direkt hagyta ott. De vagy 10 percen keresztül el lettem mondva mindennek és irdatlan nagy üvöltözés volt. Őszintén mondom, nem értem a problémát!!! Nem értem! Arrébb lehet azt tenni addig az asztalról, aztán később elmosni. Én csak jót akartam azzal, hogy levittem. Nem fér a fejembe, hogy most ez miért ekkora katasztrófa!

Mondom mindegy, jövök fel. Tudtam, hogy anyám mosni akar.

Bekapcsoltam a mosógépet, adtam rá vizet, öntöttem bele öblítő. Aztán rá 2 percre jött is fel, erre nyávog, hogy miért villog a gép, minek kapcsoltam be.


Na szóval ehhez hasonló dolgokról lenne szó. Komolyan nem értem mi baja van. Neki semmi nem jó, neki semmihez nincs kedve, ő hozzá sosem lehet szólni, ő semmit nem tud megköszönni. De nem csak most viselkedik így, nem is tudnám megmondani mióta, lehet mindig ilyen volt.


Nem akarom magam áldozatként beállítani, mert sokszor veszekszünk és akkor én is "kiteszek magamért". De miért ilyen akkor is, amikor jól elvagyunk?

És akkor néha kiemel mondatokat és fel van háborodva, hogy mit mondtam neki. Na persze ha ő azt mondja dögöljek meg és elmond minden szarnak az rendben van, mert megérdemlem.


Szerintetek hogyan kellene viselkednem, hogy kezeljem az ilyen helyzeteket? Ő biztos nem fog megváltozni, vele hiába próbálok meg beszélni a problémákról, elkezd hisztizni és onnantól vége.


Túlzásnak érzem a kialakult helyzetet, mert apámmal is rossz a kapcsolatom (amikor iszik nagyon agresszív, sokáig állandóan vert engem) de egyébként se nagyon beszélünk, nincs témánk meg nem jövünk ki jól.

De most ez milyen már? Anyámmal meg mindig csak veszekszünk...

Na jó, ezt már megszoktam mert sok-sok éve így van.

De mostanában rettentően idegesít, hogy neki semmi sem jó mindennel csak bajt okozok.


Köszönöm annak, aki elolvasta. Ti miben látjátok a megoldást?


2010. szept. 19. 14:14
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
na az van hogy szerintem ne csinálj SEMMIT akkor majd meglátja hogy hasznos agy vagy abbamard de az a baja hogy nem tudsz nyugton maradni amire nem kér meg azt ne csináld...!!!
2010. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát bocsi, de én a mekinél abbahagytam az olvasást... komolyan, nincs nagyobb gondod, mint mekis kajáért sírni, mikor értelmes kajára is alig telik?
2010. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ki kell számolni a pénzt, akkor butaság volt felhozni az ötletet. Otthon fél csomag kávé kitelik 250 forintból, amiért a mekiben egy kis pohár (és ráadásul borzasztó rossz) kávét adnak.

Az meg hogy takarítasz, segítesz otthon, természetesnek kellene lennie, te is ott laksz, tényleg ne akarj úgy viselkedni, mintha házicseléd lennél, a te házad is az.

2010. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Hát nem fér a fejembe,hogy ezt miért csinálja... nálunk sem egyszerű a helyzet,de nálunk pl anyám főz most takarít dolgozik stb... nekünk is kevés pénzünk van meg csekkek felhalmozva emiatt is ideg mindenki és én sem tudok anyummal beszélni... csomót segítek de neki sosem elég... mindig én vagyok mindenért a hibás... elmondd mindennek de ha én egy rossz szót mondok rá,akkor már fel van háborodva,h a saját gyereke ilyet mondd rá... de persze az természetes,h a szülő a gyerekét elmondja minden szarnak..hát komolyan nem érteem! azt vettem észre és azt látom környezetemben is és olvasom ezen az oldalon is,hogy basszus a mai szülők (nem mindegyik!) nem szereti a gyerekét... egyre többet idegeskednek elégedetlenek...nem tudom a mi generációnkból milyen szülők lesznek és addigra milyen helyzet lesz társadalmilag de úgy látom egyre romlik minden családban a helyzet, nincs meg az a szeretet,mint a régi időkben... :(
2010. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

Ja még annyi,hogy miért kell leoltani a kérdezőt?? Ha elolvastátok volna és felfogtátok volna az értelmét az írásának ,akkor rájöttetek volna,h nem a mekis kaján van itt a hangsúly és nem azért akart odamenni h ott egyenek és költség a pénzt,hanem,h nyugodtan leüljenek akár arra a 10 percre is kettesben és lehet a kérdezőnek megért volna ennyit hogy kifizessen 500ft-ot...

A másik meg, miért állítaná be magát háázi cselédnek?? nem értitek basszus... anyja semmit nem csinál ez szerintetek alap? normális? a gyerek takarít és még le van bas.va,h miért takarít... ?!%?!

2010. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
15%
Azért megnézem hogy ti milyen szülők elsztek majd... Biztos mindig kedvesen, mosolyogva fogtok a gyerekkel beszélni, amikor kajára is alig van pénz és ő mekis szemétért nyifog meg elvárja hogy mindent ti csináljatok, takarításért is könyörögni kell neki és hálaimákat rebegni ha kitakarítja a mosdót, amit ő is használ. De ti biztos soha nem lesztek idegesek a munkahelyi gondok, pénzhiány miatt és a ti gyereketek nem itt fog síni, hogy utálják a szülei, mert nem a mekiben esztek és még takarítani is neki kell otthon.
2010. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%
Otthon csinál az anyukájának egy kávét, magána egy teát és nyugodtan el lehet tölteni 10 percet, ezért kár 500 ft-ot kidobni. Nem baj, minden 14 éves melléd fog állni, mert jó dolog együtt utálni a rossz, gonosz szülőket, akik mindig csak a szegény, ártatlan, kedves, segítőkész gyerekeiket kínozzák.
2010. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
14:24 Mondd, te normális vagy? Abbahagytad az olvasást. Akkor a véleményírást is abba kellett volna hagynod, mert rosszul értelmezted az egészet! Én fizettem volna a mekiben, meg akartam hívni. Nem az a bajom, hogy nem vesz nekem mekis kaját! Most írhattam volna azt is, hogy el akartam menni egy fagyira, de már hideg van kinek esik jól ilyenkor...
2010. szept. 19. 14:38
 9/24 A kérdező kommentje:
Ja és most már tudom, hogy hülyeség ilyenekre költeni, de mi sosem csinálunk semmit együtt, itthon meg nem lehet hozzá szólni gondoltam legalább ott tudunk beszélni, mert akkor nem ordít hanem figyel rám. MIndegy...
2010. szept. 19. 14:39
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Nincs meg a szeretet sajnos, igy az egyutterzes sem!


Nem lesz megoldva a csalad problemaja, amikor a gyermekkel uvoltoznek a szulok, attol meg nem lesz tobb penzuk, sem a rendszer nem fog javulni, itt a tiszta "emberi erzesekrol" van szo, amit ugy hivnak, hogy szeretet, es ugye van tisztelet es van gondoskodas.


Egy szulo feladata, hogy rendbe tartsa az otthonat, de a gyermek besegithet, es segitsen is, de nem lehet felcserelni a csaladon beluli feladatokat.


Az Edesanya is maradjon meg a feladatanal, es az Edesapa is, nem uvoltozni es veszekedni kell es elvarni, hogy majd a gyermek takarit!


Az etterembe miert ne mehetne el ez a fiatal, holott meg fiatal es eleg szegenyen el, miert ne ulhetne be egyszer es ehetne ott es kavezna! Neki csak "kuss", mert gyermek!


Eleg nehez a helyzeted, de hidd el, hogy nem vagy egyedul, de kikell birnod addig, amig Veluk elsz 1 hazban.

Azt mar Neked kell kitalalnod, hogy hogyan, de ezek a Te szuleid, Ok ilyen tulajdonsagokkal birnak es ezt Te megvaltoztatni nem tudod, csak elfogadni es alkalmazkodni, meg akkor is, ha ez nehez.

2010. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!