Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Mama nem szól...

Mit tehetnék? Mama nem szól rá a gyerekre, ha rosszul viselkedik, amikor vele van?

Figyelt kérdés

Sosem szól rá semmiért, de amiért elszakadt a cérna az az, hogy a nagyobb gyerek bántja a kissebbet. Mama pedig nem hajlandó rászólni, mert ő nem neveli a gyerekeket, hanem szereti, kényezteti.

Én rászóltam Mamára, hogy szóljon rá, ha helytelenül viselkedik a gyerek, de nem hajlandó rászólni. Sőt, én vagyok a rossz! Mert mertem szólni. Nagyon összevesztünk, és ez már nem az első eset.

Ha nem szólok, az sem jó, ha szólok, az sem jó.

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

És milyen lesz a gyerek viszonya a Mamával, ha soha semmiért nem szól rá?


2011. máj. 25. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
szerintem a szülő feladata eldönteni hogy mikor szól a gyerekére.
2011. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%

A te dolgod nevelni a gyerekedet.

Hogy egyáltalán a gyerek eszébe jut, hogy bántsa a kisebbet, az a te hibád, ne akard a mamára kenni.

2011. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Bocsika,de a mamusnak van igaza.Ő szereti őket,te meg neveld őket. És valszeg imádják is a mamát a bitangok ezért.
2011. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Mintha anyósomról olvastam volna. Ő ráadásul még a gyerek előtt is leteremt, ha rá merünk szólni.

Az ilyen típusú nagymamát lehetetlen sajnos meggyőzni arról, hogy nincs igaza.

Csak egy példa.

Anyuka, ha lemennek motorozni, akkor ott a játszós cipő ne az újat adja rá a gyerekre.

Persze miben mentek? Naná, hogy az újban és mikor férjem kinyögte neki, hogy ok, akkor add oda az árát, akkor meg csak pislogott és nem értette, mert hát a gyerek akarta azt felvenni. Na igen, egy 3éves kell, hogy ezt eldöntse...

És ez csak egy példa, estig irogathatnám. :)


Két dolgot tehetsz:

1. nem teszel semmit, majd nagymama rájön, ha a fejére nő mindkét gyerek, hogy valamit rosszul csinált;

2. vagy nem hagyod nála a gyerekeket, csak akkor találkoznak, ha mentek együtt látogatóba.

2011. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a mamának is rá kell szólni a gyerekekre ha bántják egymást vagy veszekszenek.
2011. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Aki azt mondja, hogy a szülő feladata nevelni a gyereket, annak teljesen igaza van.

De ne mondja már nekem semmi, hogy nem kell egy nagyszülőnek is rászólnia a gyerekre, ha több kettőnél!

Nem azzal szeretjük a gyereket, ha mindent megengedünk.

Egy nagyszülőnek pedig kutya kötelessége elfogadnia a szülők nevelési elveit és aszerint cselekedni és nem direkt megengedni azt, amit otthon nem lehet és nem a gyerek előtt rászólni a szülőre, hogy hagyd már azt a gyereket. Az ilyen nagyszülő nem a gyerekre van tekintettel, csak önző és fél, hogy ha rá mer szólni a gyerekre, akkor a gyerek nem fogja úgy szeretni. Nem mellesleg a szülő tekintélyét rombolja a gyerek előtt. Természetesen nem azt állítom, hogy minden nagyszülő ilyen, de azért ezeken tessék elgondolkozni azoknak, akik élből az anyukát hibáztatják.

2011. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az én dolgom a gyereknevelés, ez tiszta sor.

De amikor nála vannak a gyerekek, nem kellene rájuk szólnia?

2011. máj. 25. 10:18
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom itt senkinek sincs gyereke vagy még nagyon kicsi a gyerek.


Azt gondolom hogy a gyerekek nagyon jól tudják mikor, hol, mit lehet. ha a mama nem szól rá ezt kijátszák és akkor fogja csinálni. pl tudja hogy otthon nem lehet a tesót ütni, akkor megprobálja máshol, ha a mamánál lehet akkor addig üti amig valaki rá nem szól.

ez nagyon veszélyes is lehet.

az már a mama dolga hogy megengedi-e hogy a friss ágyáson a gyerek végig járjon vagy nem. de veszélyes dolgokban igen is rá kell szolni a gyerekre.

ilyen nagymamával nem engedném ki az utcára a gyereket, vagy ha a gyerek késsel játszik is szabad?


nem az anya nevelési hibája az hogy a gyerek kijátsza a nagymamát.


pl unokaöcsém tudja hogy tilos csak úgy csokit zabálni, elötte meg kell kérdezni anyát. soha nem enne meg egy szelet csokit pl kaja elött. de ha nagyihoz megy már nyúl is a szekrénybe, már tömi is magát édeséggel, mert anyám ezzel kényezteti a gyerekeket. ha engem meglátnak már dugják is el, mert én rájuk szolok.


a gyerekek nem hülyék, és kijátszanak minden szabájt amit lehet.


még egy gyerektöl sem hallottam ha valaki egy csokit felajánl kaja elött hogy azt mondaná hogy "nem köszönöm mert ebéd lesz".

2011. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Ezen ne kattogj, gondolom néhány bölcs, rutinos (anyjuk helyett téged bosszantó) 14 éves okoskodott.

Nyugi.


A nagymamának el kéne fogadni a szülők nevelési elveit, és aszerint rászólni. Ha ti megkéritek erre, és csak azért is az ellenkezőjét csinálja, az egyáltalán nem helyes. A gyereknek sem jó!!


Mi eljutottunk oda, hogy az egyik nagymamához nem mehet el a gyerek, egyáltalán nem!!! A fiam speciális eset, rettentő következetesnek kell lenni, amit egyszer bevezettünk, azt tartani kell, kevés és nagyon világos szabályt kell betartani, de azt tűzön-vízen át.

A nagymama most annyira nem tud hatni rá, hogy hiába nem engedi le egyedül a játszótérre, fogja magát, és lemegy, csak azért is. Mi meg agybajt kaptunk, mikor megtudtuk.

Ez volt az utolsó, hogy vigyázhatott rá egy órát, és kettesben maradtak. Soha többé!!!


Az lesz a vége, hogy a gyerek a fejére nő, és akkor sem fog szót fogadni, mikor nagyon kéne. A gyereket szeretem, de nem adom a kezébe a forró vasalót, ha hisztizik, hogy ő akkor is azzal akar játszani.


Ezzel nem szereti a gyereket, ha elkényezteti, és hagyja, hogy a két testvér között tartós konfliktus alakuljon ki. A kicsi félni fog a nagytól, a nagy meg otthon is oda fog csapni, mert miért ne? Majd a nagymama megvéd, ha árulkodik neki.


Ez inkább olyan, mint az a régi "poén", hogy a nagyszülők és az unokák azért értik meg olyan jól egymást, mert közös az ellenségük.


Ha a nagyival nem lehet szót érteni, akkor ne vigyétek hozzá a gyerekeket. Látogassa őket nálatok.



Nem tudom, milyen szeretet, meg kényeztetés ez a kisebb szempontjából, hogy őt meg lehet verni, nem számít a testi épsége, és nem jár érte büntetés. :SS

K.vára szeretheti a kisebbet.

Ennek meg lehet az a vége hamarosan, hogy a kicsi sírni fog, és nem akar a nagyihoz menni, mert őt ott bántják.

Nem akar együtt lenni a nagytesóval, mert fél tőle.


Szeretet meg minden. Cöccöccö.

Az ilyen nem nagymama, hanem ANYÓS!!!

2011. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Én kifejezettén kértem a mamákat, és a dédiket, az általunk felállított játékszabályok megtartására! Ezek után anyukám fosásig -már bocsánat, hogy ilyen szót használok, de ez a konkrét tény- etette csokival a gyereket! Ehhez asszisztált a dédim, mert ők tök jó fejek, én meg szigorú vagyok!

Összevesztünk, hazavittem a gyereket, akkor meg anyósom hozta neki a gumi cukit meg a chipset. Erre -a sok feszültség és értetlenkedés miatt- ordítottam, hogy miért nehéz megérteni, hogy egy 2 és fél éves gyerek nem ismer mértéket! Azt eszi amit elé raknak és annyit eszik ami előtte van!


2 hétig mindenkinél én voltam az idióta, és továbbra is állítólag szogorúan neveljük a gyereket!


Te példádra visszatérve: én igenis szóvátenném a mamának! Ha otthon nincs verekedés, egymás gyepálása, és rosszalkodás, akkor próbáljon már meg a saját házában is rendet tartani a gyerekek között!

Mert azt mindegyik elvárja, hogy nála legyen az unoka napokat heteket, mert neki joga van hozzá, de nehogymár hisztizni merjen nála, mert még azt mondják nem jó nagyi?????


Bocsáss meg, hogy kirohantam, de annyira azt látom, hogy nem egyedi az eset, és hogy a nagyszülők és dédszülők nem tudják hova tenni magukat! Mért gondolják azt, hogy náluk szabad lehet a vásár? Náluk mindent szabad? Nem szabad! Tartsák be a játék szabályokat! Fúúúúú..........

Bocs még egyszer......

2011. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!