Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám elhunyt, a kórházban...

Édesapám elhunyt, a kórházban át kellett vennem a lakáskulcsát. Az örökséget vissza fogom utasítani. Mit kell csinálnom addig is a lakáskulccsal? A hagyatéki ügyintéző átveszi?

Figyelt kérdés

#hagyaték #örökség visszautasítása #Hagyatéki ingatlan kulcsa
2022. jún. 13. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem kell odaadnod. EGyszerűen ne nyúlj semmihez, amíg fel nem veszik a hagyatéki leltárt.
2022. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Apukád egyedül élt a lakásban? Ha igen én felmennék, megnézném, hogy a hűtőből nem kell-e a romlandókat kidobálni, szemetest kiüríteni, áramtalanítani bizonyos dolgokat. Fontos iratokat magadhoz venni...
2022. jún. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Meg szabad kérdezni, hogy miért utasítod el az örökséget?
2022. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

2, alapjaraton igazad van, de ha az orokseg nem kell valszeg a kerdezo pont lesz.rja a romlando husit a hutoben.

Kerdezz meg egy ugyvedet, regen volt a birosagokon fogadoora vagy mi ,ott lehetrtt kerdezni.

2022. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Hagyatéki ügyintéző nem vesz át kulcost, max. akkor, ha a rendőrség zárta le a lakást és küldi meg.

Nekem mondjuk kicsit fura, hogy kiadták a kórházban a kulcsokat hagyatékátadó végzés vagy öröklési bizonyítvány nélkül. Általában ezek kiadásáig letétben szokott maradni (legalábbis nálunk), és csak a megfelelő dokumentum birtokában adják ki.

2022. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Házba azért már ne nagyon menj akkor be ha lemondasz.
2022. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
A lepontozónak a hagyatéki eljárásról gondolom halvány lila segédfogalma sincs. A saját területünkön szerzett tapasztalatokról meg aztán pláne nem lehet, márpedig arra alapozva írtam. Hagyatéki ügyintéző vagyok, már csak tudom, hogy mi hogyan történik nálunk (ezt a válaszomban is hangsúlyoztam). /#5 voltam/
2022. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És ebben az esetben, ha már kiadták nekem a kulcsot, van valakinek fogalma arról, hogy mit lehet vele tenni? Kinek lehetne leadni?
2022. jún. 17. 08:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kié a lakás?
2022. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Miért akarod visszautasítani az örökséget?
2022. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!