Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Anyamnak...

Ez igaz lehet? Anyamnak aztbmondta a munkaügyi központos ügyintéző hogy ha nem vallalja el a közérdekű munkat mivel nem müködik egyútt törli a nyilvántartásból? 2 diplomás. Vezető beosztasban dolgozott. Lejart a munkanelkulije esezzel fogadtak

Figyelt kérdés
Hogy alázhatnak meg így diplomasokat? Hogynkötelessége elmenni az utcatakaritasra ill hólapatolasra különben nem együttmüködő és törlik?? Nem lehet hogy az ügyintező mondta rosszul? Ezbnem csak a segélyesekre vonatkozik? Mert anyam mar nem kap de azert kene neki az együttmüködés mlert akkor kaphatna majd amit a bruuttojabol levonnak hogy azt ne kelljen fizetni a munkaltatohjanak ha elhelyezkedne. Folyton munkat keres és most ezzel akarjak megalazni zsarolni hogy ha nem vallalja nem együttmüködő és törlik a nyilvantartasbol
2013. okt. 10. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos tényleg törlik, ha nem vállalja el az első munkát amit kap. Sokan vannak így, akár friss diplomások is, 2 nyelvvizsgával, és ameddig nem találnak jobbat, el kell vállalniuk mindenféle lóti-futi munkát, vagy irodában a nyomtatót kezelik, mert a munkaügy így is adott nekik lehetőséget, hogy egyáltalán dolgozzanak valamit/valahol még ha potom pénzért is. Így ha azt nem vállalják el, akkor a munkaügy törli a rendszerből, mert a másik fél nem mutat hajlandóságot, hogy dolgozzon, pedig a lehetőség ott van. Valahol jogos, valahol nem.
2013. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
93%
így van, ha nem működik együtt, akkor törlik
2013. okt. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
89%
Ez tényleg így van sajnos,nekem amikor lejárt a segélyem,akkor mondták,hogy lehetőségem van regisztrált munkanélkülinek lennem,de kiközvetíthetnek közmunkára,inkább töröltettem magam.
2013. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
73%
Voltam én is munkanélküli. A munkanélküli segély lejárta után az ügyintéző megkérdezte, hogy ezután bejelentkezem-e az önkormányzathoz közmunkára, vagy együttműködő leszek-e a munkaügyi központtal, ami azt jelenti, hogy bizonyos időközönként nekem meg kellett jelennem a központba, viszont semmiféle járulékra nem voltam jogosult.
2013. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ, mi a közérdekű munka, hiszen tudomásom szerint annak összhangban kell lennie a végzettségével. Egyébként nem igaz.

Rosszul mondta az ügyintéző.

2013. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk akik törvény szerint közmunkára kötelezettek, azért megnézik, hogy kinek milyen végzettsége van!

Pl. az önkormányzati dolgozók között jónéhány közmunkás, és egyéb helyeken is bankokban, egyebekben lehet találni, látni, hallani, felsőfokú végzettségű, vagy éppen diplomával rendelkező embereket, akik "közmunkás" státuszban dolgoznak.

Nem feltétlenül kell őket az utca-söprők, szemét-szedők vagy díszcserjék, egyebek ápolásával megbízott dolgozók közé sorolni.


Persze ehhez kell, hogy mind a MÜK-illetékes, mind a munkát kereső személy hozzá-állása is megfelelő, odaillő legyen! (Értsd ahogy akarod!)

2013. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
76%

"ha nem vállalja el az első munkát amit kap"

Másról van szó, nem ez. A KÖZMUNKA kötelező! Évente valamennyi idő. És akkor kaphat utána mint együttműködő az Önk.-től azt, amit írsz - tb, és bizonyos jöv.hat alatt 22.800 támogatás . Tehát a közmunka kötelező (2-3 hó/év,nem tudom)

2013. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
67%

Igen igaz sajnos. Ha nem vállalja el akkor törlik a nyilvántartásból.

Én is így jártam. Közgazdász diplomával elakartak küldeni utcaseprőnek vagy takarítónak.

Én szépen megköszöntem nekik, hogy inkább nem kérem a segélyt, de én nem fogok ilyen munkát elvégezni. Akkor egy kicsit pipa voltam és megkérdeztem az ügyintézőt, hogy ha önnek nincs semmilyen végzettsége akkor, hogy-hogy ott ül és intézkedik? Mert hát csak általánosa volt. De persze sokat számít a protekció. Mondtam neki, hogy az ő végzettségéhez passzol a munka neki kellene mennie, nem egy diplomásnak.

Mit ne mondjak nézett egy nagyot, de nem különösebben hatott meg. Töröltettem maga! És még hamarabb találtam így munkát, attól függetlenül, hogy később kiderült lett volna kereslet a munkámra, de miért is szóljanak....

2013. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos így van, ha nem vállalja el akkor törlik.

Mi Baranyában élünk, és itt van az Ős-Dráva program. itt kézi szerszámokkal bozótot vágnak, gereblyéznek stb.. szóval múltkor kiközvetítettek egy diplomás pályakezdő csajt, ő nem fogadta el és repült is a rendszerből. Régen még figyelembe vették a végzettséget ma már nem.

2013. okt. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
93%

5

Te mondod rosszul nem az ügyintéző. Ma már nem számít a végzettség. Ezt Viki hozta be mikor odakerült ahol van.

2013. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!