Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szól be anyu, amiért...

Miért szól be anyu, amiért már tervezem a jövőmet? Azt mondja, koravén vagyok.

Figyelt kérdés

Már tudom, hogy melyik egyetemre szeretnék menni, most fogok beiratkozni egy felsőfokú angol nyelvvizsga előkészítőre, mert már 5 éves korom óta tanulom az angolt is, meg májusban előrehozott érettségit is teszek. Anyu azt mondja, hogy nem kéne még így sietnem, de már 11.-es vagyok, könyörgöm. Én egy sikeres értelmiségi ember akarok lenni, olyan baj, ha elkezdek már most készülni? Jó, még fiatal vagyok, de akkor is. Mert az a baja, hogy nem vagyok annyit a barátaimmal, meg mindent túl komolyan veszek. Ettől még nem vagyok se stréber, se lúzer, csak szeretném, ha jól alakulnának a dolgaim. Minden barátom tesz arra, hogy mi lesz vele érettségi után, nincsenek céljaik, miért baj, ha nekem vannak? Nem járok bulizni, mert nem szeretek. Én sörözni szeretek valami füstös helyen, ahol hangulatos zene szól és beszélgethetek a barátaimmal. Én ilyen vagyok, most ez a mai világban már gáz?

17L


2010. szept. 19. 18:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

elöször is,egyáltalán nem gáz.


nembaj,ha tervezed a jövődet,végülis a te jövőd,anyukádnak nincs sok köze ahhoz hogy mit csinálsz a jövödben vagy mit nem.

egy év és felnőtt leszel ezt neki is elkell fogadnia!!:|

2010. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem jól teszed tanulj tovább ha nem akarsz úgy végezni minta a sok utca seprő akik biztos hogy nem tervezték a jövőjüket
2010. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát nem az, hogy nincs köze hozzá, mert van, csak így furcsállja, hogy ennyire rajta vagyok a témán.
2010. szept. 19. 18:25
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de senki sem furcsálja a környezetemben. Nem lehetséges, hogy te már-már túlságosan rágörcsölsz? Lehet komolyan venni az életet, de beleőrűlni azért nem kell :)

20/L

2010. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy ilyen vagy:)Ez a ritkább. Nem tudsz mindenkinek megfelelned és nem is kell. Úgy élj, ahogy neked jó.És a terveidben sem erkölcsileg sem semmilyen más módon nincs kifogásolnivaló!Csak így tovább.( Anyukád néha olvasgathatna itt a gyakorin, hogy "15 vagyok és élvezem az anális szexet, ez baj-e" és hasonló kérdéseket, akkor rájönne, hogy szuper gyereke van:))
2010. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sok fiatal példát vehetne Rólad!

Egyáltalán nem gáz,hogy ilyen vagy.Sőt,nagyon is jó!


A legtöbb fiatalnak most a bulin,pián,cigin jár az esze és magasról tesz a tanulásra.Később persze majd megbánják,ha 30 évesen munkanélküliek lesznek és nem kellenek senkinek...Csak akkor már késő lesz.


Én is jól tanulok és vannak céljaim.Olyan céljaim amiket meg lehet valósítani,de nehéz lesz.Nem baj,én harcolni fogok értük.



Talán anyukád még szeretné,hogy gyerek legyél.De hiába.Az évek telnek és Te lassan felnőtt vagy.

Úgy látszik egy érett gondolkodású lánnyal van dolgunk és jó látni,hogy vannak még ilyenekmanapság:)

Egyébként tapasztalat (nővérem mesélte),hogy az egyetemi évek alatt is rengeteg jó "buli" van.Elmennek kirándulni,beülnek valahova meginni valamit.Persze sokat tanulnak,de néha lazítani is kell és ilyen programok tökéletesek erre.Úgyhogy szórakozni majd az egyetemi évek alatt is lehet még:)


15/L

2010. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jó, én is szoktam inni néha, meg dohányzom, de pl. bulizni nem szeretek. Meg most nem arról van szó, hogy hú de értelmesnek, meg érettnek tartom magam, mert még messze állok a felnőttségtől, csak tényleg kicsit görcsölök, hogy semmi nem lesz belőlem.
2010. szept. 19. 18:38
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Tanulj, mert az fontos. De egy biztos: A műveltségnek, tanultságnak nem sok köze van ahhoz, hogy valakinek jó és jól fizető állása van.

Az kap jó munkát, akinek jó kapcsolatai vannak.

A jó tanulók inkább közalkalmazottak lesznek, és hülyére dolgozzák magukat kis pénzért.

Tehát a tanulás mellett kezdj el erősen koncentrálni a kapcsolatépítésre is.

2010. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A tanulás nem minden!

Hiába tanulsz, ha nincsenek jó kapcsolataid, és nem vagy boldog a 6. diplomáddal, mert azon kívül semmid sincs.

2010. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jó, de én művészeti suliba akarok menni, nem közalkalmazott lenni
2010. szept. 19. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!