Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyugtassam meg anyumat,...

Hogyan nyugtassam meg anyumat, hogy ha elköltözök, nem fogom elhagyni, elhanyagolni? (1 éven belül tervezem a költözést)

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy, és mennyire költözöl távol tőle?
2009. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én 18éves voltam, amikor anyukám elköltözött a pasijához, és hagyta, hogy egyedül bonyolítsam az életem. ez persze nem azt jelenti, h ne támogatott volna lelkiekben és anyagilag is.

sosem féltem attól, h elhanyagol, mert tudtam, h szeret.

szerintem ha anyukád érzi, h szereted, és nem amiatt hagyod ott, mert ne jönnétek ki, akkor ettől nem kell félnie. tudasd vele, hogy egy idő után az embernek a maga útját kell járni, a párjával élni, és nem maradhat örökké az anyukája mellett.

ha már nem laksz majd vele, akkor is látogasd sűrűn, szervezzetek anya-baba napot (ezt mi hívjuk így anyummal :) és akkor majd látja, h nem szakadtál el tőle végleg, max fizikailag 1 kicsit messzebb kerülsz tőle. de lelkileg sosem.

sok szerencsét! :)

2009. jan. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem csak rajtad múlik.

Szerintem csak az idő tudja majd bizonyítani, hogy számíthat rád mindig.

2009. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 yuda ***** válasza:
100%
Amit tenni tudsz, az,hogy elmagyarázod neki-ezt vagy megérti,vagy nem-de valóban az lesz a bizonyíték,amit teszel majd-vagyis visszajársz. Akkor fog majd megnyugodni igazából.
2009. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt tényleg majd a gyakorlat hozza meg. Erich Fromm írta, hogy ez az egyik legnehezebb anyai feladat, elengedni, aki olyan fontos. Mondd neki, hogy ő is fontos számodra, de szeretnéd kicsit kipróbálni magad, hogy meg tudsz- e állni a lábadon. Én nagyon féltem, hogy mi lesz, hogy érzelmileg zsarolni fognak a szüleim, hogy elköltöztem, de nem így lett, hanem minden rossz érzés nélkül sikerült.

Esetleg kérdezd meg Anyukád, hogy ő annak idején hogy volt ezzel kapcsolatban az ő szüleivel.

2009. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok és Budapesten lakik a családom, és én is Budapesten maradok, de valószínüleg a belvárosba költözöm, de nem leszek messze anyumtól, csak fél vagy 3/4 órányi utazásra. Csak az a baj, hogy egyedül a barátom és én törődünk anyummal, a testvéreim is együtt laknak velünk, de nem foglalkoznak vele, apum meg sosincs itthon, minden reggel 4kor indul dolgozni és éjfélkor ér haza, és amúgyis válófélben vannak. És anyum fél, hogy senki nem fog vele törődni, most tényleg csak mi ketten foglalkozunk vele, és ha elmegyünk, akkor lehet, hogy nem jut rá annyi időnk. Szegény sírt is, amikor mondtam neki... :(
2009. jan. 14. 11:45
 7/7 A kérdező kommentje:
mármint olyat nem mondtam neki, h nem jut rá annyi időnk, de ez nyílvánvaló. Azért sírt, hogy ne hagyjuk itt. Amúgy ő örült, hogy megszabadulhatott a családjától annyi idős korában, mint most én vagyok, mert nagyon szemét családja volt.
2009. jan. 14. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!