Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan térítsem jobb belátásra...

Hogyan térítsem jobb belátásra a párom, hogy ne legyen ilyen besz@ri? Elegem van belőle, már azt tervezem hogy elhagyom!

Figyelt kérdés

32éves a párom és borzalmasan gyerekes. Hónapok óta vagy talán már egy éve is fája a foga,de nem megy a fogorvoshoz. Megszámlálhatatlan mennyiségű gyógyszert beszedett már,volt hogy 10szem elment 1nap alatt. Ráadásul büdös a szája,ha mondom megsértődik,és még én vagyok a köcsög. Hiába mondok neki bármit,szépen vagy csúnyán nem érdekli. Ő nem megy mert nem bírja a fogorvosnál a szagot. Meg neki rossz élménye volt. A pohár akkor telt be mikor beszedett 12szem cataflamot,amit a szájsebész nekem írt fel,úgy hogy nem is tudtam róla. És mindössze 3nap alatt. Mikor mondom neki,hogy milyen beszari,mert én elmegyek ő meg nem mer elkezd durrogni.

Kérlek olyanokat ne írjatok hogy igénytelen,meg ilyenek mert tudom,és ez nem segítség. Most eldugtam a gyógyszert,de később úgy is fog nyaggatni hogy adjak. Elegem van! Tanácsra lenne szükségem hogy mihez kezdjek vele,mert emiatt fogunk szétmenni.


2011. márc. 18. 20:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
23%

ez a megoldás!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=ShnGjXrHTmc


:DDD

amúgy nem tudom, tényleg gyerekes, meg konok.........a sok gyógyszer viszont tényleg nem normális, esetleg számolj be a körzeti orvosnak róla ...

2011. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
35%

A párod nem férfi, hanem egy gyáva ember. Jó, most itt könnyű az észt osztani, de akkor is. Egy férfi merjen szembenézni azokkal a dolgokkal amiktől fél! (meg egy nő is persze) Nem tudom hogy bírhattad ki mellette eddig...


Kérdésre válaszolva: semmiképp se adj neki gyógyszert! Valahogy rá kell kényszeríteni hogy szembenézzen a fogorvosi vizsgálattal. (ez az egész helyzet olyan nevetséges... már bocs... olyan mintha ő a gyereked lenne nem pedig a férjed...)

2011. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
76%
bocs: párod... előző voltam
2011. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%

Nem az a legnagyobb baj, hogy beszari és fél a fogorvoshoz meg igénytelen, hanem hogy SZENVEDÉLYBETEG, gyógyszerfüggő. Én emiatt aggódnék a leginkább. Megdöbbentő, hogy ez senkinek nem tűnt fel a sztoriban...

Az egész már a bogyókról szól, nem is azért szedi már, mert fáj, hanem mert már kell neki... Figyeld meg, ha elmenne dokihoz, rendbe tennék a fogát, akkor is szedné...

2011. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, hogy az én 70 éves nagymamám, 4 napnyi intenzív fogfájás és emellett családi nyomás hatására elment a fogorvoshoz. Bement, megkapta az érzéstelenítő injekciót, kiültették a folyosóra amíg hat a szer, ő meg úgy gondolta, hogy tök jó, most nem fáj, pá és eljött haza:)Csak azt akartam mondani, hogy odaírtad, hogy 32 éves, de a korral nem feltétlenül jár együtt az ész is:) Sztem fogd szépen kézen a párodat és vidd el a dokihoz, menj be vele ha kell, de ne cseszegesd, hanem szépen beszéld rá.
2011. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az egójára kell hatni (ha jól sejtem férfi az illető).

Igen is pedzegetni kell, hogy ez milyen férfiatlan dolog és sok gyerek és nő simán elmegy.


Tapasztalatból beszélek, mert anno középiskolás koromban én is ilyen voltam, rettegtem a fogorvostól.

Nekem mondjuk némi ősi epikuroszi filozófia segített, de hát az nem jön be mindenkinek. :)

Kizárólag magán orvoshoz vagyok hajlandó elmenni és tömés is csak érzéstelenítő injekcióval.

Ma se szeretem, de belátom szükségszerűségét és eljárok évente 1-2x.

Végül is az is meggyőző volt nekem, hogy ha egyszer rendbe teszi, akkor a évi kontrollal elkerülhető hogy kilyukadjon így egy foga ergo nincs több kellemetlen kezelés.


Most még két sima implantátumra kell rábeszélni magam, de az nem szükség szerű (anyagilag se vagyok ott) majd valamikor pár éven belül. :)

2011. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérj egy időpontot a dokinál, és menj el vele.

Ha büdös, akkor ott már valami nagyon nem oké...


Egyébként meg, én figyelnék a helyedben a mértéktelen gyógyszerszedésre is...

2011. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy senki nem azért jár fogorvoshoz, mert szeret, hanem mert muszáj. Mondd el, hogy lehet őt zavarja a fogorvosnál a szag, de téged meg az ő szájszaga zavar. És ha majd teljesen szétrohad a foga és annyira fog fájni, hogy már a gyógyszer sem segít, akkor majd úgyis el fog menni orvoshoz, de akkor majd már csak a szájsebész fog tudni segíteni. Aztán meg költhet pótfogra többtízezer forintot. A sok Cataflamtól meg gyomorfekélyt fog kapni, aztán majd biztos jobb lesz egy hasi műtét, mint egy fogorvosnál töltött negyed óra. Ráadásul előbb-utóbb be is fog gyulladni a fog körül az íny, a gyulladás pedig ráhúzódhat akár a szívére is. Annak gondolom nem kell ecsetelnem az esetleges következményeit...
2011. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
14%

"...Nem az a legnagyobb baj, hogy beszari és fél a fogorvoshoz meg igénytelen, hanem hogy SZENVEDÉLYBETEG, gyógyszerfüggő. Én emiatt aggódnék a leginkább. Megdöbbentő, hogy ez senkinek nem tűnt fel a sztoriban...

Az egész már a bogyókról szól, nem is azért szedi már, mert fáj, hanem mert már kell neki... Figyeld meg, ha elmenne dokihoz, rendbe tennék a fogát, akkor is szedné..."


Ez nem igaz, ezekkel a vénynélküli szerekkel amúgy is nehéz függőséget elérni.

nekem volt két ismerősöm is hasonló cipőbe és azért szedtek sokat, mert egyszerűen a sima adag nem hatot már.

Amikor végül elmentek fogorvoshoz, akkor azonnal abba hagyták a szedést (drága is volt a napi gyógyszer).

2011. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
81%

A kedvesednek nem a foga fáj, hanem gyógyszerfüggő.

És a Cataflam nem vénynélküli. Jó erős fájdalomcsillapító, és külön izgalmas benne, hogy kábultságot okoz, gondolom ő is erre kattant rá.

2011. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!