Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj, hogy minden családtag...

Muszáj, hogy minden családtag jöjjön babalátogatóba?

Figyelt kérdés
Olyanok is jönni akarnak, akikkel gyerekkorom óta nem beszéltem, meg olyan, akit nyíltan nem is kedvelek, meg se kérdeztek amúgy, csak édesanyámnak mondták, akivel közös házba lakunk. Nem tudom, persze hagyomány meg minden, de én nem akarom hogy az első hetekbe mindenki idecsődüljön. És tényleg olyan rokonokról van szó, akikkel nem is tartom a kapcsolatot. Anyámnak hiába mondom, hogy nem akarom hogy jöjjenek, azt mondja ez a szokás.
2022. aug. 4. 01:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Anyáddal laksz? Mert ha nem, kapcsold ki a csengőt, akaszd le a kaputelefont. Ha meg ott dekkol vki, mondd, hogy szoptatsz és elvonultok, szórakoztassa anyád őket.

Mondhatod azt is, hogy köszönöd a látogatást, ti most mentek pihenni. És ne engedd, hogy cirkuszi látványosság legyél szoptatásnál, fürdetésnél.

Hozzám is jönni akartak váratlanul, nem is készültem semmivel, mondtam, hogy ne jöjjenek, azóta sem jönnek. Első hat hétben segítség kell, nem ott tanyázó távoli rokonok.

2022. aug. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

A ti gyereketek, azt engedtek be, akit TI akartok.


Ennyire ne legyél már életképtelen, könyörgök.

2022. aug. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg hivatkozz nyugodtan a covidra, ha nem értik meg a Nem szót egyből.

Vagy hintsd el, hogy te vagy covid-gyanús, na hidd el, senki nem mer majd odamenni :D


Amúgy igen, elvileg a babának steril környezet kell, az odacsődülő rokonság nem számít annak.

2022. aug. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%
Más se hiányzik egy fejletlen immunrendszerű gyereknek hogy boldog-boldogtalan ott falkázzon..
2022. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell elviselned, mert így szokás, ilyen nincs.


Nem nyitsz ajtót nekik, főleg olyanoknak, akikkel nem is tartod a kapcsolatot, nem is kedveled őket.

2022. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem azokat akik azt írják, hivatkozz erre meg arra. Van ez a csodálatos dolog, egyenes kommunikációnak hívják. Hívd fel őkety mondd meg hogy nem akarsz velük találkozni, ne jöjjenek ide. Akkor legközelebb sem fognak hívogatni, hogy mikor lenne aktuális a látogatás. Akit szívesen láttok annak pedig megmondjátok hogy mikor hogy. Teljesen mindegy mi a szokás, az élet túl rövid ahhoz hogy bárki olyannal tölts egy percet is, akivel nem akarsz.
2022. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%
Írd ki a facebookra, hogy a baba születését követő első 6 hétben egyáltalán nem fogadok látogatót, azt követően pedig telefonon felveszitek a kapcsolatot azokkal a rokonokkal, barátokkal, akinek a látogatására számítotok. A végére biggyeszd oda, hogy a baba nyugalma érdekében kéred a meghívás nélküli látogatás mellőzését.
2022. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem muszáj. Anyudat ne hagyd beleszólni, ha egyszer nem őt látogatnák, hanem titeket.
2022. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
10%
Hogy vállalhattál gyereket, ha ennyire nem tudsz önálló, önálló akarattal/identitással rendelkező ember lenni?
2022. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem vagyok képes lemondani:D Simán megmondom nekik, ha úgy van, csak nem akarok illetlen lenni, mert ha mindenhol így van, nem fogok én egyedül nyavalyogni. De úgy látom a válaszokból, hogy ez már régi szokás, úgyhogy már nyugodt szívvel merem lemondani.
2022. aug. 4. 12:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!